Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze słuchawek


Recommended Posts

Chciałbym sobie wreszcie kupić dobre słuchawki a że się na tym nie znam to proszę o pomoc.
Słuchawek będę używał w domu, muza z kompa, głownie Trance. Nie jestem audiofilem ale też chciałbym wreszcie usłyszeć dobre brzmienie, dlatego mogą to być słuchawki nawet do 500 zł, cena to rzecz drugorzędna.
Dużo już szukałem na internecie i mój wstępny typ to AKG K530.
Co o tym sądzicie, czy to nadaje się pod mp3 i do odsłuchu z kompa.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydać 500zł na słuchawki, które będziesz zasilał z kompa i MP3 to trochę dużo. Do takiej muzy najlepiej kup Bayerdynamica, albo jako opcja bardziej pro MP3 CREATIVE Aurvana LIVE! (w Creative wymienisz kabel na lepszy i będzie je można porównać z dużo lepszymi konstrukcjami), ja bym do tego dokupił wzmak słuchawkowy (np. MicroForum za 100-150zł na allegro). Napisz jeszcze jaką masz kartę dźwiękową, bo jak integrę to wogóle czekają cię większe zakupy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, 500 zł to max no ale widze że chyba tyle mnie to bedzie kosztować z dodatkowymi zakupami typu wzmacniacz (faktycznie to konieczne).
Karta jaką dysponuje to Crative Audigy LS.
Wspomniałem o AKG K530 bo naczytałem się naprawdę dużo pozytywnych opinii na temat tych słuchawek i z tego co sie zauważyłem cieszą się lepszą opinią niż Cal (no chyba że nie przy tym rodzaju użytkowania). Biorę też pod uwagę sennheiser hd 555.
Jak pisałem nie znam się na tym za bardzo więc jeśli żle kombinuję to mnie poprawcie.
Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trancu AKG moim zdaniem nie będą za dobre, dlatego że mają do takiej muzyki za słabą podstawę basową. Sennheiser będzie dobry, ale warto też zwrócić uwagę na Bayerdynamica. CAL to nie jest konwencjonalne rozwiązanie (-"Creative??? Dobra jakość dźwięku??? Hahaha"), ale nie można ich wykluczać. Podobno najlepiej się czują w rocku itp., więc jeśli cię nie przekonują to pomińmy je.
Kartę masz ok, bałem się, że jakiś Realtek, bo wtedy to jest najgorsza sprawa.
Co do wzmaka możesz ewentualnie zastanowić się nad trochę droższym Holdegronem, znalazłem ciekawą propozycją na allegro.

Także proponuję zestaw:
Sennheiser HD555 / Bayerdynamic DT440
Microforum / Holdegron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostało mi chyba nic innego jak tylko odsłuchać je wszystkie po kolei i wybrać. Dziś słuchałem chwile Senków w Media Markt ale niższy model niż hd555, chyba 457 i niczym mnie nie urzekły, bass wręcz mi nie odpowiadał. Poszukam w Saturnie, może też będą AKG i Bayerdymanic.
Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi, ze w AKG K530 z basem jest raczej slabo. Sam je posiadam, ale to dlatego ze lubie duzo wokali, gitar (w tym klasycznych) i instrumentow smyczkowych (w klimatach rockowych oczywiscie :) i do tego sie sprawdzaja.

Sennheisery HD555 to zupelnie inna szkola dzwieku - czasami ciezko uwierzyc ze to ten sam utwor jak sie porowna AKG z Senkami :)
Duzo wiecej basu i to calkiem dobrego... srodek dobry, gora raczej mniej miodna ale poprawna.

Natomiast jak masz 500zl, tudziez 550zl to polecalbym HD595... graja tak jakby wziely to co najlepsze z HD555 i AKG K530, takze napweno sa warte swojej ceny.

Z mniej popularnych konstrukcji mysle ze warto przesluchac cos ultrasone'a np.
http://www.allegro.pl/item708705093_ultras...sklep_wawa.html

Co do karty muzycznej bym nie przesadzal, sam korzystam ze zintegrowanej karty w laptopie i do takiej tez warto kupowac dobre sluchawki :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę hd 595 ale pojawił się kolejny dylemat bo doczytałem się na innym forum, że są one wymagające co do napędu, a moja opcja to karta Creative Audigy + wzmacniacz powiedzmy do 200 zł, da radę??
I jeszcze jedna sprawa bo co niektórzy twierdzą że i hd 555 czy też 595 nie nadają sie do muzyki elektronicznej, co o tym sądzicie??
Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, w moje ręce wpadły AKG k530. Pierwsze wrażenia raczej pozytywnwe. Na brak bassu można by nieco ponarzekać przy słuchaniu z kompa, jednak po podpięciu pod wieżę różnica kolosalna, czyli wzazniacz nieodzowny. I tutaj pytanie jaki faktycznie kupić do tych słuchawek w nie kosmicznych pieniądzach.
I drugie pytanie dotyczy wygrzewania słuchawek, powinienem coś o tym węcej wiedzieć czy po prostu słuchać, słuchać i słuchać???
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele kart dźwiękowych ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Sęk w tym, że bardzo często albo jest on tragicznej jakości albo o za słabej mocy wyjściowej. Propozycje kolegów są naprawdę dobre - świetny sprzęt za rozsądną cenę. Polecam wzmacniacz MxM - miałem dwa takie egzemplarze i muszę przyznać, że to świetna konstrukcja. Bardzo uniwersalna - zgrywa się dobrze z praktycznie wszystkimi modelami słuchawek. Odradzam natomiast kupowanie wynalazków typu FiiO E3 bo one potrafią nieźle zepsuć dźwięk icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, kupiłem właśnie wzmacniacz Holdegron wersja standard i staram się bardzo usłyszeć różnice w jakości brzmienia w porównaniu do samej karty dźwiękowej Audigy i jakoś nie mogę jej zauważyć. Osoby posiadające ten wzmacniacz - podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, jak to u Was wygląda. Może ja mam coś ze słuchem icon_smile.gif wzmacniacz wart tyle co same słuchawki Akg a różnicy nie widzę, trochę mnie to skołowało. Porównania dokonuje szybko przełączając kable, może porównanie z kilkusekundowej pamięci jest nie miarodajne, eh...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...