Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w wyborze kabli.


Recommended Posts

Witam

Na początku chciałem zaznaczyć że dopiero zaczynam przygodę z hi fi więc mam nadzieje na życzliwą pomoc. Udało mi się nabyć okazyjnie zestaw Cambridge Audio 640 A+C V2, chce dokupić do tego kolumny KEF IQ1 (też mam możliwość kupić je tanio). Problemem są kable (do sprzętu i głośników). Czy ktoś mógłby podrzucić mi kilka przykładowych możliwości jako że nie mam pojęcia od czego zacząć? Nie mam jakichś wielkich wymagań dotyczących dzwięku, chciałbym żeby zestaw "brzmiał". Słucham głownie spokojnego jazzu, czasem coś z rocka. Linki do ebay lub allegro też pomogą.

Z góry bardzo dziękuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośnikowych poszukaj QEDa Silver Anniversary/SA XT (może być bi-wire), Chord Company Carnival Silver Screen, albo DNM Reson (to są te, o których często się słysz dobre rzeczy, ale mnie w moim sprzęcie DNM wogóle nie przkonał, QED może byc, a Chorda nie słuchałem). Jeśli chodzi o IC to już wogóle ciężko polecać coś konkretnego, może być Van den Huul The First, albo coś wyższego, z tańszych QED Qunex 3 czy coś Audionovy, IXOSa, Wireworlda. To są zupełnie przykładowe kable, bo to już jest wyższa szkoła jazdy, wzmak i kolumny można kupić bez słuchania i być zadowolonym, ale kable w każdym systemie mogą zabrzmieć diametralnie inaczej, więc ciężko polecać coś konkretnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 300złotych zmieścisz się z używanym kablem głośnikowym Audioquest Type 4 i do tego interkonekt tej samej firmy z niezbyt wysokiej serii, także podobny komplet (głośnikowy + IC) na IXOSie czy wspomnianym przez Pacio Resonie.
Poza tym można spróbować wyższe modele głośnikowego kabla KODY (ale uwaga na wtyki, bo są często dość słabe mechanicznie) oraz IC np. Alphard DaVinci.

QED jest dość popularny i nie powinieneś mieć problemu z jego odsłuchem i sprawdzeniem

No i oczywiście najlepiej tego jeszcze posłuchać przed zakupem... Sporo sklepów audio umożliwia wypożyczenie kabla i odsłuch na własnym sprzęcie w domu (zostawiając w sklepie rónowartość kabla...), więc warto to wykorzystać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...