Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze słuchawek


Recommended Posts

Witam!

Z racji tego, że kompletnie nie znam się na słuchawkach, a chciałabym kupić je Tacie na urodziny, proszę Was o pomoc.
Słucha głównie grupy Metallica i Pink Floyd, czasami Toma Waitsa. Bardzo głośno. Sprzęt: Technics SUV-670, stary. Do tej pory używał słuchawek Koss ur 30 i jest zadowolony.
Jeżeli jest taka możliwość, byłoby najlepiej, gdyby jak najmniejsza ilość dźwięku wydostawała się na zewnątrz. :)

Przedział cenowy: do 500 zł, ewentualnie trochę ponad.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam GRADO SR60i. Sam słucham podobnej muzy (Metallica i Pink Floyd to czołowe zespoły u mnie) i trochę słuchawek już odsłuchiwałe. U mnie GRADO pobiły w pojedynku dużo droższe Sennki HD600. Oczywiście to subiektywna ocena, każdy lubi coś innego. GRADO grają dość natarczywie (bynajmniej tutaj to nie jest wada, nie wiem jak to inaczej określić) z uwypukloną górą, Sennki mozny dół, poza tym Beyerdynamic mocne zejście, AKG niesmowita przestrzeń, mało basu. Co kto lubi dla mnie GRADO, ale to moja subiektywna opinia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie sa priorytety, ale jesli ilosc dzwieku wydostajacego sie na zewnatrz jest naprawde istotnym parametrem, to:
- Sennheisery napewno odpadaja, kolega w pracy ma i nie raz robi dyskoteke na pol biura :) tyczy sie to zarowno 595, jak i 555
- z Grado z tego co slyszalem jest jeszcze gorzej
- AKG sa w zasadzie polotwarte i mozna na nich sluchac naprawde glosno bez przeszkadzania innym
- do tego dorzucilbym jeszcze jakiegos ultrasone'a, jako ze sa zamkniete to napewno nie powinno byc problemu

Jeśli chodzi o dzwiek to:
- o Grado duzo czytalem, ale niestety nie mialem okazji odsluchac (natomiast wszystkie opinie sa zblizone do tej ponizej)
- Sennheisery HD595 rewelacja, wszystko na swoim miejscu
- AKG K530 poza basem fajnie, do basu trzeba sie przyzwyczaic, no i nie ma co sie oszukiwac ze jakosc jego nie jest najwyzsza (wyzszych modeli AKG nie sluchalem)
- ultrasone'y sluchalem tylko raz ale wypadly bardzo pozytywnie, do tego jak na zamkniete sluchawki dawaly calkiem duzy komfort sluchania

Mam nadzieje ze cos pomoglem :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO i Sennki są rzeczywiście dość "krzykliwe" jeśli chodzi o otaczający je świat, ale moim zdaniem nie bardziej niż AKG. Z tego jednego względu, że te ostatnie zawsze grają trochę ciszej pod tym samym sprzętem (zwyczajnie dość trudne do wysterowania). Ultrasone nidgy nie było mi dane słuchać, nawet ich chyba na oczy nie widziałem. Może kiedyś. Jeśli mówimy już o zamknietych słuchawkach to może CREATIVE Aurvana LIVE! są zamknięte, po recablingu naprawdę nieźle dają (szczególnie w takiej muzie) i przy okazji można je dorwać za 250zł+recabling będzie ok.300-350zł (w zależności czy zrobisz go sam czy ktoś ci to zrobi, więcej info znajdziesz na forum.mp3store).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...