Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze wzmacniacza


noiseman

Recommended Posts

Witam.
Poszukuję wzmacniacza który możliwie najlepiej zgrałby się z kolumnami Paradigm Monitor 7v5. Szukam wzmaka który miałby lekko wyeksponowany dół tak aby potrafił wycisnąć niskie tony z tych nie najłatwiejszych w eksploatacji kolumn. Muza której słucham to mocny rock aż po znacznie mocniejsze klimaty. Maksymalny budżet to 2,5 tys. Obecnie zastanawiam się nad:
- Xindac A06
- Marantz 7003
- Advance Acoustic MAP105

Zależy mi na wysokiej dynamice i o agresywnym zabarwieniu, oczywiście również w miare szerokiej scenie choć w tym przedziale cenowym cudów nie znajdę.
Oczywiście rozglądam się również za używkami tak więc otwarty jestem na wszelkie sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten Maranzt nie będzie za dobry, one mają to do siebie, że lepiej im jest z łatwymi kolumnami (słaba wydajność prądowa) moim zdaniem ten Advance Acoustic powinien się sprawdzić, Xindka ciężko rzec, obejrzyj jeszcze Harmana HK980 - mocny, solidna podstawa basowa i ogólnie taki efekciarki czyli góra też ma trochę wyeksponowane wybrzmienie. Może Yamaha A-S700 chociaż ja nie jestem fanem tej marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Advance jest niezły, ale za 2500zł trafisz używaną 305 (nowe są po ok.3500zł, ale to już poprawiona wersja tego modelu, czyli MAP-305 II) , o dużo większym potencjale niż podstawowy model MAP-105 (czy MAP-101).

Poza tym sporo jest ciekawych modeli wśród używek - choćby dzielone Rotele (końcówka mocy i przedwzmacniacz).
W każdym razie do tych kolumn warto poszukać modeli z wyższych serii, a nie podstawowych modeli (uwaga jest ogólna, bo Marantz i HK z Twoich wyjściowych propozycji nie są modelami najniższymi icon_wink.gif ).
Co do Yamahy - to szukałbym wyższego modelu niż "siedemsetka"- również wśród starszych.

Na jakiej powierzchni ma to zagrać - i czy masz jakieś wymagania co do wyposażenia sprzętu (pilot, preamp gramofonowy itp)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pomysł z Advance jest niezły, ale za 2500zł trafisz używaną 305 (nowe są po ok.3500zł, ale to już poprawiona wersja tego modelu, czyli MAP-305 II)


Za 2,5 tys to MAP-305 jeszcze nie widziałem. A szkoda bo brałbym bez wahania.
HK odpada ze względu na... kolor. Wzmak musi być srebrny.

Cytat

Poza tym sporo jest ciekawych modeli wśród używek - choćby dzielone Rotele (końcówka mocy i przedwzmacniacz).


Które modele? Przyznam że w Roteleach nie siedzę zupełnie. Co do Xindaka to wydaje mi się że jednak jest on jak najbardziej do łojenia bo przecież dystrybutorzy kolumn Paradigm masowo łączą je właśnie z Xindakiem a przecież te kolumny jak najbardziej do rocka pasują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo - i to w dodaku "dwójka", we Wrocławiu
http://www.allegro.pl/item714022059_advanc...aw_odsluch.html

Swoją drogą jest to pierwsza używana dwójka jaką widzę, w dodatku cena jest jak za jedynkę. No i świeżutka aukcja (sprzedawcy nie znam - od razu mówię).
Takie MAPy 305 pojawiają się na allegro kilka razy w roku ((statystycznie raz na kwartał), więc trzeba mieć farta by w odpowiednim momencie trafić na taką używkę. icon_wink.gif

Co do Rotela - właśnie zaczynam weekend, więc niestety trochę potrwa z odpowiedzią.
Pozdrawiam
PS. Zauważ, że MAPa sprzedaje sklep, a w dodatku mają też na składzie Twoje 7v5 icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Swoją drogą jest to pierwsza używana dwójka jaką widzę


Skąd ta pewność że jest to "dwójka"? W opsie aukcji wyraźnie jest zaznaczone że chodzi o wzmacniacz I generacji co patrząc na cenę byłoby logiczne. Swoją drogą czym się różni MAP-305 I od MAP-305 II? Jedynka musiała mieć coś skopane soro poprawiali...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[Skąd ta pewność że jest to "dwójka"? W opsie aukcji wyraźnie jest zaznaczone że chodzi o wzmacniacz I generacji co patrząc na cenę byłoby logiczne.

Noiseman
Masz rację, to jest "jedynka" na tej aukcji...
Pewnie coś mi się pomieszało i odczytałem nawias + I, więc dało mi II icon_sad.gif Tak to jest, jak człowiek się śpieszy i wpada na chwilę na Forum.
W każdym razie ceny nowych i używanych produktów Advance przez ostatni rok praktycznie się nie zmieniły.

Nie mam w tej chwili na swoim kompie materiałów ściąganych rok temu, a strona Advance'a jest chyba w przebudowie, bo nie mogę się dostać głębiej ...
W każdym razie test MAP-305 był w AUDIO numer 3 z 2007 (razem z MCD).
O ile pamiętam to po jakiś 2 latach produkcji wprowadzili wersję II wzmaka i CDka. O ile na temat CDka jest trochę informacji i pochwał (że "2" gra lepiej od "1"), to nie widziałem porównań MAP-305 z wersją MAP-305 II.
W każdym razie wygląd, ilość wejść/wyjść oraz i moc są takie same w obu wersjach 305ki.

Natomiast wcale nie musiało być nic skopane w "1". Może po prostu zamiast zrobić np. MAP-306 dali MAP-305 II. W końcu jak amplitunery KD zmieniają się co roku, to i stereo co te 2 lata można by unowocześnić. Firma się rozwija, wprowadza nowe modele i ... jakoś jeszcze nie może sobie poradzić ze swoją stroną www icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...