Skocz do zawartości

Pytanie zielonego Zestaw Tannoy Arena 5.1


Atlantyk

Recommended Posts

Kable głośnikowe do frontów powinieneś mieć takie same jak masz w centralu, oczywiście to nie jest niezbędne, ale tak jest najlepiej. Co do IC sub to jakiś PROLINK, Techlink itp. wystarczą np. Profigold.

IC między CD, a ampli to już bardzo indywidualna kwestia, myślę, że do CA jak dasz QEDa ze srebrem to nie będzie najlepiej (za jasno), ale co innego sam nie wiem. Może IXOS, albo polska Audionova. Tak ogólnie to polecam kupić jakąś używkę, albo wypożyczyć coś sobie np. IXOS XHA-606. Tak ogólnie uważam, że przy tej klasie sprzętu jakieś specjalne inwestycje w kable mijają się z celem, bo tutaj za dużo gubi się już przy odtwarzaniu i wzmocnieniu, żeby słyszeć tak małe różnice (jakie daje okablowanie).

Jeśli chodzi o grafę, to w sumie jak chcesz (nie masz DVI???) jeśli twój TV ma wejście PC (sory nie chce mi się sprawdzać icon_wink.gif) to chyba nie jest to pilne. Jeśli nie ma to pewnie warto pomyśleć, bo po S-Video to jest nieciekawie.

A co odnośnie dźwiękówki w kompie??? Masz jakieś plany, czy może już coś konkretnego tam siedzi???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Cytat

Wracając do suba z zestawu Arena - bywa w naszym kraju do kupienia luzem i kosztuje niewiele mniej niż cały set na wyspach icon_cry.gif Bardzo ładnie chodzi w nim głośnik niskotonowy, ma duży skok i ostro daje. Arena nadaje się spokojnie do nagłośnienia powierzchni 30m^2 i lepiej.



Pytanie zielonej tym razem icon_smile.gif
Przepraszam, ze się wcinam w dyskusję, ale po prostu się na sprzęcie audio nie znam. Planuję zmontowac kino domowe, pomyślałam właśnie o zestawie Arena. Całość będzie w pokoju ok. 25^2m. Czy zdanie "Arena nadaje się spokojnie do nagłośnienia powierzchni 30m^2 i lepiej." oznacza, ze wzmacniacz w subwooferze tego zestawu wystarczy do nagłośnienia całego zestawu? Czy muszę kupić jakiś dodatkowy? To kino będzie "zasilane" przez odtwarzacz sony BDP s360. Czy ten zestaw arena oraz wymieniony odtwarzacz do kina domowego wystarczą? (telewizor też mam, jakby co icon_razz.gif).
(zdaję sobie sprawę z idiotyczności tych pytań, ale nie mam kogo zapytać icon_wink.gif )
Pozdrawiam,
Zuza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowiedź masz w drugim poście tego tematu icon_smile.gif



Tego się obawiałam, naiwnie tylko myśląc, że zacytowane przeze mnie zdanie w poprzednim poście, niejako nadpisuje się na post drugi w tym wątku i że subwoofer wystarczy, jako wzmacniacz icon_biggrin.gif
Nic to. Wiecej kabelków i już.

Cytat

Przy czym Arena tak , ale do KD , raczej nie do muzyki na 25 m.

M



Jednym słowem Arena do kina domowego na 25 metrów jest ok, ale wymaga dodatkowego wzmacniacza.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam.
Tez szukam takiego malego zestawu z tym, ze chcialbym go kupic na rynku wtornym (mieszkam w uk wiec jest tego dosc sporo).
Biore pod uwage Tannoy Arena, Mission M-Cube, H/K HKTS11/15/16, Mordaunt-Short Alumni, KEF 2005 wzglednie 1005.
Amplituner, ktory posiadam to H/K AVR 445.
Chcialbym go wykorzystac do KD/muzyka w stosunku 50/50 + sporadycznie xbox.
Tak jak wspomnialem, szukam czegos malego ale trafila sie okazja kupienia zestawu Tannoy Mercury mx3+mx1+mxC z mozliwoscia odsluchu /identyczny jak ten http://www.allegro.pl/item1038898740_zesta...mxc_jasny.html/
w bardzo rozsadnych pieniazkach (rownowartosc okolo 600zl).
Zastanawiam sie jak takie cos zagra w porownaniu np z Tannoy Arena. Wiem, ze w kinie raczej slabo (prawdopodobnie musilabym dokupic sub) ale na muzyce rowniez mi zalezy.
Slucham: rock, pop, troche jazzu i muzyki instrumentalnej (w tych ostatnich pewnie by sie sprawdzily).
W tym momencie moj pokoj ma okolo 20m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jeśli czytałes ten wątek od początku, to widziałeś zapewne informacje o Richer Sounds UK
http://www.richersounds.com/
Ale w tej chwili nie mają w ofercie Areny...

Natomiast z innych sklepów nie korzystałem (tzn. moi koledzy nie korzystali ...).
Zerknij na wyszukiwarkę tematów na Forum, bo o ile pamiętam był już temat sklepów na Wyspach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużych sieci sprzedających AV w Anglii mogę od siebie polecić Seven Oaks Sound n Vision. CO prawda obecnie nie ma dostepnych w ofercie CLEARENCE Tannoy'i, ale ciekawe są również zestawy KEFa i jest teraz całkiem nieźle przeceniony jeden. KHT 1005.2
Co do samej obsługi to szczerze polecam, własnie finalizuję z nimi transakcję i wszystko poszło ładnie icon_wink.gif (załatwiłem wszystko mailowo, a oni wysłali mi sprzęt z pełnym ubezpieczeniem od razu po otrzymaniu pieniędzy)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI za odpowiedz. Napaliłem się na Tannoy, możesz mi powiedziec, jak do tego ma się kef, nie bedę ukrywał , że jestem laikiem icon_smile.gif, moze od razu moge prosić o jakąś podpowiedz odnośnie jkiegoś amplitunera i dvd?
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...