Skocz do zawartości

Tonsil


Recommended Posts

  • 4 years later...
Cytat
Nie po raz pierwszy i nie ostatni...

Stron z pierwszego postu już nie ma - są inne, np.
https://www.e-tonsil.pl/
http://www.tonsilsklep.pl/
http://www.tonsilproducent.pl/

Tonsilowi (a właściwie temu, co zostało ...) kibicuję jako Polak, ale mimo wszystko mam wątpliwości czy się im uda...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
To chyba jest trochę tak, że wielu im kibicuje, a niewielu kupuje. Moim zdaniem ich sieć dystrybucji jest bardzo marna, tańsze kolumny powinny być w każdym markecie, ułożone w zestawy kina itd. Nie mówię już o tym, że w "audiofilskich" salonach to w ogóle nie ma szans trafić tych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Raz, że nie widać tych produktów, a dwa, że ludzie ich raczej chętnie nie kupują. Wolą kolumny Niemieckie, Brytyjskie, ale nie Polskie. I nie dziwię się temu, bo jak tu się dziwić, kiedy takie firmy mają za sobą lata istnienia, doświadczenia i mnóstwo udanych i cenionych modeli kolumn.
No i przede wszystkim kwestia promocji. Łatwiej zainteresować się produktem, który jest często pokazywany, niż szukać średnio popularnych produkcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieluwid właśnie nie wiem czy wolą niemieckie czy z UK, często nie mają jak posłuchać i kupić naszych tonsili i najczęściej kupują w ciemno altusy, które ciągną biznes. Klientami tonsila są ludzie mniej majętni i nie będą podróżować po kraju do wrześni by kupić kolumny za 500-900zł, kupią "co jest w mieście" u nich .

Problemem może być też słaby dział handlowy z Wrześni. Kiedy zmieniałem kolumny jakieś 3-4 lata temu bardzo chciałem posłuchać siesty, czy maestro, w jednym z salonów sprzedawca powiedział "proszę pana my tu Kolumny i Sprzęt sprzedajemy", a spora część ekspozycji to jamo 426 ,606, najtańsze heco i koda. A jeszcze 1999 roku tonsil miał z dwa salony w Łodzi.
Tani pylon potrafi częściej wcisnąć się z ofertą do jakiegoś sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandzior85 przecież ja nie twierdze, że te kolumny nie sprzedają się w Polsce wcale. Chodzi mi o to, że zapewne mogły by się sprzedawać lepiej.
Czytałaś to co napisał Jacek75 napisał ? To o czym to świadczy ?
A to, że facet w salonie odpowiada w ten sposób na pytanie klienta, to już tylko świadectwo jego prostactwa i arogancji, bo o doświadczeniu i profesjonalizmie, chyba nie ma co mówić. Tak, czy inaczej kolumn tam nie było.
W marketach Tonsila też nie widziałem. Najczęściej Koda, Taga, Wharfedale itp... Na Forum nie pamiętam, żeby ktoś ich szukał, ktoś je miał. Może kiedyś się to zmieni.
A może eksportują kolumny na inny rynek, być może tam znaleźli klientów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w końcu jak jest z tymi Tonsilami
warto je brać pod uwagę gdy się szuka nie drogich kolumn?

zieluwid nie miałem na myśli że kolumny nie sprzedają się w ogóle tylko że mogłyby lepiej
zobaczcie chociażby Pylona ich dział marketinu działa zupełnie inaczej
nie problem poszukać salonu audio, w którym można by posłuchać któregoś z modeli
widać w Pylon Audio są ludzie którzy znają się na rzeczy w promowanu marki.

Podobnie jak w Tonsil sprawa przedstawia się w STX - brak dobrego marketingu i sieci handlowej - jedna wielka lipa moim zdaniem ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...