Skocz do zawartości

Nagłośnienie w domu


Byry

Recommended Posts

Witam, jestem pierwszy raz na forum, za byki, błędy, złe umiejscowienie tematu, z góry przepraszam.

Obecnie wykańczam dom i stoję przed dylematem w jaki sposób nagłośnić:
- obie łazienki (poddasze i parter)
- salon
- kuchnia

Mam na myśli po jednym głośniku w suficie w każdy z tych pomieszczeń. Dokładnie mój problem sprowadza się do jednostki sterującej - gdzie ma ona się znajdować?
Osobiście wolałbym dwie jednostki sterujące (góra i dół) abym na każdym piętrze mógł włączyć, wyłączyć lub zmienić stację. Jednak nie mogę na rynku znaleźć odpowiedniego urządzenia.
Nie wchodzi w grę "multiroom", ani zestaw kina domowego (jedno już będzie w salonie - 2 strefy) + a do więcej niż 2 strefy wymagany jest dodatkowy wzmacniacz. Za duże koszta.

Powyższe urządzenie ma na celu uprzyjemnić pobyt w domu, cichą i relaksującą muzyką w powyższych pomieszczeniach. Kino domowe i jego nagłośnienie to inna sprawa.

Jak ktoś z forumowiczów jest w stanie mi pomóc, będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Byry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Odświeżam temat. Chciałbym zrobić system nagłośnienia w 5-ciu pomieszczeniach przy czym założenia są takie: centralna baza/serwer z plikami muzycznymi, w każdym pomieszczeniu głośniki schowane w suficie, możliwość niezależnego odtwarzania w każdym pomieszczeniu, możliwość regulacji głośności, wyboru utworu/playlisty z przenośnego (bezprzewodowego) panelu lub z panelu na stałe zamontowanego na ścianie. Zastanawiam się nad realizacją mojego projektu z pomocą specjalistów, a najlepiej http://hdcinema.pl/ Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy cenowo wychodzi podobnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poczytaj sobie o takim rozwiązaniu jakie proponuje firma Sonos. Głośniki można rozmieścić w różnych pomieszczeniach, a muzyką sterować bezprzewodowo m.in poprzez tablet. Widziałem jak działa taki system i muszę przyznać że jest rewelacja. Siedząc na ogrodzie sterujesz sobie i podajesz muzykę jaką chcesz i tam gdzie chcesz. Jest naprawdę godne zainteresowania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonos jest akurat dość drogi, głównie ze względu na popularność i wyjątkowo mało skomplikowaną konfigurację. W tym przypadku moim zdaniem nie warto w to iść, ale jak już wspomniał zieluwid lepiej udać się do specjalistów od multiroom'u, bo to jednak zupełnie inna bajka niż standardowe audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...