Skocz do zawartości

Jaki zestaw Audio do 5 tys zl


alien

Recommended Posts

Witam,
Stoję przed decyzją zakupu sprzętu Audio Stereo. Nie znam się na tym za bardzo, dlatego proszę o pomoc doświadczonych kolegów. Chciałbym aby w skłąd wchodził odtwarzacz CD (z funkcją mp3?) oraz tuner radiowy. Myślałem o zestawie z yamahy... ale największy kłopot mam z doborem kolumn. Co polecacie?

Myślałem nad czymś takim:

http://www.maximedia.pl/?c=wzmacniacze&p=yamaha_ax_497

http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1594

http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1591

Ale jaki kolumny? Co o tym sądzicie?


Dzięki za rady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj troche wiecej szczegolow - wielkosc pomieszczenia, czy sprzet musi byc nowy i jakiej muzyki sluchasz...

tak czy inaczej yamahy raczej bym nie polecal... przy tym budzecie mozna fajniejszy rzeczy dostac icon_smile.gif

Z nowek to np. czarna seria Advance Acoustica - 2400 wzmacniacz + CD, do tego tuner uzywany za max 500zl i zostaje ponad 2k na kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... pokoj tej wielkosci troche komplikuje sprawe, bo trzebaby tam wstawic rozsadnej wielkosci podlogowki i odpowiednio mocny wzmak.

kolumn w tym przedziale cenowym nie sluchalem za duzo wiec nie bede sie wypowiadal... moze koledzy cos poleca? patrzac po ostatnich wpisach na forum to pewnie klipscha :)

dlaczego nie yamaha? najlepiej posluchac to bedziesz wiedzial dlaczego.... moim zdaniem w porownaniu do konkurencji po prostu sa to przecietne wzmaki...

na taki pokoj i podlogowki rozwazylbym bardziej Advance Acoustica MAP-105, CD ten sam i tuner jak w poprzednim poscie... daje to jakies 3.5k i zostaje 1.5k na kolumny, czyli raczej nie za duzo (Klipsche F2 kosztuja jakies 2,5k)

przekraczajac troche wiecej budzet polecilbym ci taki zestaw

przez to ze w zestawie wychodzi jakies 1,5k taniej niz osobno... kolumny zagraja dobrze zarowno w 20 metrowym pomieszczeniu, jak i w wiekszym... no i do rocka jak znalazl :) bluesa nie sluchalem na nich, ale zarowno instrumenty, jak i wokale brzmia na nich dobrze i rowno, wiec powinno byc ok.

wiem, ze mialo byc do 5k... osobiscie nigdy jeszcze nie udalo mi sie zmiescic w budzecie przy takich zakupach :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Denon to porażka firmy i jeśli możesz przeznaczyć więcej niż 1000zł na wzmaka to lepiej go omijać (można go dorwać za 800zł i za tyle jeszcze się opłaca).

Co do reszty to zestaw polecony przez 2xB zysuje moją rekomendację, CA bardzo zrównoważony, analityczny i do tego ciepło KEFa z jego bajeczną średnicą. Gitarka w klasycznym rocku (np. Pink Floyd) to po prostu cudo, a bluesie też nie będzie gorzej. Naprawdę gorąco polecam. Z innych firm to wzmaki ROTELa i kolumny B&W są świetne w rocku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a wiec do 5 tys....

Zestaw I
- Advance Acoustic MAP-101
- Advance Acoustic MCD-200
- Klipsch F2 (nie słuchałem także to tylko na podstawie wypowiedzi kolegów z forum i parametrów... mają dużą skuteczność więc advance powienien sobie poradzic)

Zestaw II
- Xindak A-06
- Xindak C-06
(nie sluchalem powyzszego zestawu, ale opinie zbiera dobre, no i w tej samej cenie co powyżej dostajesz 80W zamiast 40, co pozwoli na rozszerzenie poszukiwań kolumn)
- kolumny bym zaproponowal dosc nietypowo dali concept 8 w szczegolnosci jesli planujesz przeprowadzke zestawu stereo do wiekszego pokoju. Dlaczego Dali - w tej cenie ciezko znalezc kolumny z rownie dobra scena i srednimi tonami. Dlaczego akurat 8... bo do modelu 6 wlacznie dali ma problem z basem. Ponoć w modelu 8 (zarowno conceptow, jak i ikonow) zostalo to rozwiazane.

Oczywiscie cokolwiek bys nie kupowal powinno to byc poparte odsluchem!

Do powyzszego trzeba doliczyc oczywiscie jeszcze kable... ale jak nie masz wiekszego budzetu to poki co wystarcza glosnikowe za 1zl za metr z allegro + jakies interkonekty kolo 50zl... pozniej jak bedziesz czul potrzebe mozesz walczyc z lepszymi kablami :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindaka C-06 słuchałem ... i nadal czasami słucham icon_razz.gif
więc spokojnie moge go polecić! Bardzo dobrze czyta wszystkie płyty, jest porządnie wykonany i wygodny w obsłudze. Do tego niezłe brzmienie (chociaż mój dwukrotnie droższy Rotel i parę sprzetów z zakresu 2k-4k zł gra ciut lepiej - no ale tak byc powinno). W każdym razie nie miałem z nim żadnego problemu.

Poza tym pomysł z Advancem jest naprawdę wart przesłuchania. MAP-101 z MCD-200 to ok.2400zł (z MAP-105 niestety będzie prawie 800zł więcej), zresztą o cenie podstawowej pary Advance'a pisał już wcześniej 2xB
Z kolumn jeszcze mógłbyś sprawdzić Cantony 490 (trochę słabsze 470 do hardrocka to raczej nie...) i wychodzi razem 5 tysięcy za system.

Problem może być z dopasowaniem wzorniczo tunera za rozsądne pieniądze... Według mnie to w grę wchodzi raczej używka, by to nie kosztowało za dużo (czyli 200-300zł), albo zakup za jakiś czas tunera z tej samej firmy i serii co reszta sprzętu. Co Ty na to?
W obu przypadkach (Xindak i Advance) nie jest źle, bo i srebrne i czarne tunery (zapewne chcesz RDS i z możliwością zdalnego sterowania???) można trafić w idealnym stanie. Co do Marantza - w zależności od koloru i designu może być różnie (czyli drożej, bo wraz z serią x003 mocno zmienił się wygląd sprzętu.

Pozdrawiam
PS. No i popieram 2xB w kwestię kabli - gdy jest kiepsko z kasą lepiej wydać maksymalnie dużo na sprzęt i chwilowo poprzestać na słabszych kablach, a za parę miesięcy (już po osłuchaniu się ze sprzętem) kupić coś docelowego. No i daje się znajomym i rodzinie sposobność do zakupu porządanego przez Ciebie prezentu icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...