Skocz do zawartości

Zestaw audio do 2000 zł


bindebale

Recommended Posts

Witam,

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumialośc jeśli powtarzam tą kwestię icon_wink.gif
Otóż szukam zestawu do ~2000 zł, mam zamiar przeznaczyć 1000 zł na dwa głośniki i drugi 1000 zł na amplituner.
I tu pojawia się pierwsze pytanie. Czy warto inwestować w firmy Harman/Kardon, Denon, Yamaha czy nie? Mam słuchawki Denona AH-C351 i mimo tego, iż już dwa razy się popsuły jestem z nich bardzo zadowolony ;]. Zastanawiałem się nad modelami RX-497 albo HK 3390. Czy może w tej cenie warto kupić coś innej firmy?
Następnym pytaniem jest wybór głośników. Oglądałem JBL i Yamaha, ale nadal nie mam pojęcia który do 500 zł jest dopowiedni.
Wielkość pokoju do niecałe 12m² (3,7mx3,2m). Mieszkam w domu. Słucham głównie reggae, soul, funk, dub i rap/hip-hop.

Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem po kolei. Czy aby na pewno potrzebujesz tunera, bo jeśli to nie jest jakieś często źródło dźwięku to lepiej kupić wzmak, a nie amplituner. Co do samych marek to oczywiście w H/K, Denona, Yamahę, Marantza czy Cambridgea warto inwestować. Co do kolumn jeśli lubisz dużo basu to JBL będzie idealny, jeśli jednak czasami lubisz wrzucić też dobrą gitarkę to zainteresuj się Missionami i CANTONAMi, albo najlepsze dynamicznie Klipsch. Yamahy kolumn nie są najwyższych lotów.

wzmaki:
Advance Acoustic MAP101
Denon PMA-700AE
Marantz PM5003
kolumny:
JBL ES30
Mission M32i
CANTON GLE420
Klipsch B3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zainteresowanie się;] w sumie rzeczywiście tuner nie znajdzie zbyt zastosowania basy bardzo lubie, ale oczywiście nie takie żeby wszytko zagłuszały a gitarka pojawia się w porównianiu z basami stosunkowo rzadko. najlepszym przykładem muzyki, której słucham będzie zespół The Roots, ponieważ tam jest wszystkiego po trochu. dziękuje też za wymienione produkty i za chwile je obejrze ]


Obejrzałem te produkty przed chwilą. Zaczynając od wzmacniaczy:
Denon PMA-700AE udało mi się znaleźć za 1200 zł co w sumie jest ceną do zniesienia jeszcze, chociaż na stronie sytuacja ksztłtuje się zupełnie inaczej;p
Advance Acoustic MAP-101: kosztuje prawie 100 zł drożej i jego moc wyjściowa wynosi 50W co w porównaniu z 85W Denona stanowi chyba dużą różnicę?
Marantz: znalazłem ofertę od 1400 zł, a jego moc wyjściowa wynosi już 40 W.

Czy firmy Advance i Marantz są tyle lepsze od Denona, że przy wyższej cenie oferują mniejszą moc, czy to nie jest aż tak ważne?

Głośniki:
Czy do PMA-700AE można podłączyć głośniki JBL ES 30 o impedancji 8 Ohm? I czy kolor jest wart aż 150 zł? ;] Bo kolory czerń i wiśnia kosztują 699 zł, a buk 549 zł.
Czy to, że ES 30 ma pasmo przenoszenia w granicach 50 Hz - 40 kHz, a m32i 52Hz - 20 kHz to znaczy że zauważalnie lepiej będzie oddawał wysokie dziwięki? bo 20 kH to chyba dużo, czy może te 40 jest raczej przesadzone?;] Tak samo inne głośniki górny zakres pasma mają między 20 a 30 kHz.
Za to Canton'y mają pasmo przenoszenia od 42Hz do 30 KHz czyli teoretycznie znacznie niższe icon_smile.gif (?) oraz dużo większą moc. 85W RMS/340W Max, a JBL 70W / 280W.
Przepraszam za ten ślinotok i jeszcze raz pozdrawiam i dziękuje ;] Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance trochę oszczędniej podaje moc swoich produktów - a w realnym świecie nie powinieneś mieć za mało wat porównując je z Denonem.

Warto popatrzeć na poprzednie modele amplitunerów i wzmacniaczy Harmana - są sporo tańsze, a przy tym mocne (np. HK3480), tylko trzeba ich poszukać. icon_wink.gif

Kolumny 8om spokojnie podłączysz praktycznie pod każdy wzmak i amplituner. Jeśłi będzie kolumna 4 om a wzmak dostosowany tylko do 8 om i więcej - to nie możesz grać na maksa.
Wejdź na stronę FAQ i tam poczytaj o wzmakach i kolumnach oraz ich wzajemnym dopasowaniu
http://audio.com.pl/index.php?page=faq&katId=3

Co do kolumn JBL ES30 - może patrzyłeś na model poprzedni, czyli E30? Jest sporo tańszy, ma o 1 głośnik mniej ale owór basreflaksu z przodu (czyli możesz je postawić bliżej ściany z tyłu niż ES30). Poza tym nowe E30 trafisz pewnie w okolicy 800zł.
Wg mnie - jeśłi zdecydujesz się na ES30, to warto kupić tańszy kolor czyli buk

Górą pasma (to bardziej pod SACD) się aż tak nie przejmuj - w Twoim przypadku ważniejszy może być dół.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zrozumiałem to PMA-700AE przy 8 Ohm moc wyjściową ma chyba też 50 W ;] link, który pacio94 uprzejmy był podać prowadzi do głośników ES30 icon_smile.gif a co z Cantonami? Mają pasmo od 42 Hz, za to Klipsche są najmocniejsze - 85W/340W.

P.S.
Czytałem w FAQ własnie o dopasowaniu głośników i wzmacniacza i..
"Czy 50-watowym wzmacniaczem można uszkodzić 200-watowe kolumny?"
W dużym skrócie pojawiła się odpowiedź tak i jednocześnie moje pytanie czy do Denona PMA-700AE o mocy wyjściowej 50 W mogę podłączyć przykładowo kolumienki Canton GLE 420 o mocy nominalnej 70W bez żadnych przykrych konsekwencji?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama moc zarówno głośników jak i wzmcniaczy nie jest najważniejszym paramtrem w ich doborze. Ważne, żeby kolumny nie przekraczały parametrów 100W (więcej) / 85dB (mniej) / 4ohm (mniej). To co ci napisałem to jest takie ogólne, bo takie kolumny też zagrają tylko, że będą trudniejsze do wysterowania niż takie które mają 50W/90dB/8ohm. Klipsche to kolumny łatwe do wysterowania, bo przy wyskokiej mocy mają mega wysoką efektywność. Co do wzmaka to warto spojrzeć na parametr poboru mocy, on tak naprawdę nam wskazuje na ile będzie stać nasz wzmak, może się tak zdarzyc, że lepszą wydajności będzie miało 40W niż 80W (moc może policzyć biorąc liczbę na pół i z wyniku biorąc ok.60% <wyjdzie mniej więcej moc na kanał>).

Co do pasma przenoszenia to JBLe wcale nie umieją zagrać wiele powyżej 20kHz, a te 40kHz, które podają to zwykła bajka. Jeśli chodzi o dół to oczywiście im niżej tym lepiej, tutaj teoretycznie CANTON wygrywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... link, który pacio94 uprzejmy był podać prowadzi do głośników ES30 icon_smile.gif

P.S.Czytałem w FAQ własnie o dopasowaniu głośników i wzmacniacza i..
"Czy 50-watowym wzmacniaczem można uszkodzić 200-watowe kolumny?"
W dużym skrócie pojawiła się odpowiedź tak i jednocześnie moje pytanie czy do Denona PMA-700AE o mocy wyjściowej 50 W mogę podłączyć przykładowo kolumienki Canton GLE 420 o mocy nominalnej 70W bez żadnych przykrych konsekwencji?

Przy maksymalnym poziomie głośności mogą się pojawiać duże zniekształcenia i to one mogą być przyczyną uszkodzenia głośników w kolumnach. Ale MOGĄ ci nie znaczy MUSZĄ! Poza tym firmy stosują ograniczenia w mocy tak, by nie dopuszczać do występowania takich zniekształceń.
Dlatego większość użytkowników godzi się na pewne ryzyko (no bo jednak istnieje...) i jakoś się udaje! icon_razz.gif

Co do JBL ES30 - para tych kolumn zazwyczaj kosztuje ponad tysiąc złotych (dlatego proponowałem tańsze E30). A poniżej masz link do aukcji za 918zł (2x459zł)
http://www.allegro.pl/item713218060_jbl_es...32_2265195.html

Poza tym wracając do tematu mocy w amplitunerach/wzmacniaczach - ważna jest jeszcze moc zasilacza, a niektóre firmy dają zasilacze ze sporym zapasem mocy (np. Harman) i dlatego ich moc "na papierze" nie wygląda najlepiej, a w rzeczywistości mają niezłego kopa. Dotyczy to również np. Advance'a czy Rotela...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakimś sklepie były nawet złotówkę taniej za kolumnę ;] ale jeszcze znalazłem Cantony GLE 420, którymi też jestem zainsteresowany - http://www.allegro.pl/item708962844_okazja...an_idealny.html

Generalnie celowałe bym w głosniki JBL/Canton i wzmacniacz denona albo H/K, tylko te starsze H/K już trudniej znaleźć ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopuszczasz 20 letnie dziadki - nie skreślałbym Yamahy ........ dawne wysokie modele należały w swoich kategoriach cenowych do najmocniejszych i najwydajniejszych prądowo - problem zbyt trudnych do wysterowania kolumn zniknie zupełnie.
Wydaje mi się, że uwzględniając Twoje preferencje muzyczne najodpowiedniejsza byłaby A-1020.
Jeśli podrodze Ci do Ząbek - sam możesz sprawdzić czy do 12 metrów i Twojej muzyki taki wzmak się nada (też mam coś koło 12 metrów a i wzmak się znajdzie icon_wink.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów - to mój pierwszy post na forum icon_biggrin.gif

Żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu to zapytam tu icon_wink.gif bindebale - mam nadzieję że nie masz nic przeciwko icon_razz.gif

A więc co Sądzicie o następujących zestawach Marantz PM5003/CD5003 + Mission M34i oraz Denon PMA-510AE/DCD-510AE + Wharfedale Diamond 10.6 icon_question.gif icon_question.gif Muzyka której słucham to głównie Rock, trochę Pop-u a czasem to i jakiś House/Trance posłucham - jednak w głównej mierze Rock icon_wink.gif

Chciałbym zmieścić się w 4 tys. i sprzęt zakupić w w/w sklepie icon_razz.gif Aha - pomieszczenie to około 12-14m2 icon_razz.gif

Dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw będzie cieplejszy o mocniejszym, ale trochę gorzej kontrolowanym basie, a drugi bardziej analityczny, może od czasu do czasu okazać się suchy. Ogólnie rzecz biorąc dźwięk w pewnych aspektach (średnica) będzie zbliżony, ale na pewno da się usłyaszeć wyraźną różnicę.
Tak na marginesie, czy chcesz na pewno takie duże kolumny do 12m2, spoko starczyły by ci Missiony M32i, a nie M34i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc icon_wink.gif pacio94 - tylko czy z tych monitorów będzie wystarczająca ilość basu ?? W sumie pomieszczenie nieduże - ale czy monitory wystarczą ??

Myślałem jeszcze nad Cambridge Audio 640A v.2 + jakieś CD do tego - może też coś z Cambridge Audio icon_question.gif Jest jeszcze Advance Acoustic icon_smile.gif Ciężko się zdecydować żeby nawet wybrać 2 zestawy spośród wymienionych i odsłuchać icon_confused.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli boisz się ilości basu to weź M33i, te same głosniki co w M32i, ale w większej obudowei co poprawi zejście i samą lekkość (wydobywania) basu.

CA i AA mają dobrą elektornikę, ale to trzeba słuchać, słuchać nic innego nie przyniesie efektu.



pacio94 a co możesz powiedzieć o Wharfedale 10.6, ewentualnie 10.5 w porównaniu do Missionów ?? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...