Skocz do zawartości

Podłączyć zestaw 5.1 do kompa i tv jednocześnie, czy jest taka możliwość?


Recommended Posts

Sprawa wygląda tak:
Mam głośniki 5.1 Logitech x530 - była w niej przejściówka na wda czincze i te czincze mam podłączone do telewizora. Często jednak oglądam jakiś film z kompa i wtedy nie mam dźwięku bo głośniki są podłączone do tv a do kompa nie - czy istnieje jakiś rozdzielaczy czy coś takiego abym mógł podłączyć te głośniki na raz do tv oraz do kompa?

Czy jest jakieś wejście\wyjście w kompie w które mógłbym wpiąć jacka i jego drugi koniec dać tu (AUDIO RGB DVI):



I czy dzięki temu potem jak sobie włączę w tv głośniki - będzie działało?

Teraz jeszcze się zastanowiłem - że jak podłączę kompa do tv - to z kolei nie będzie dźwięku jak będę miał wyłączony tv. Więc nie będę mógł np. włączyć sobie mp3 siedząc na kompie - tak więc mam płytę główną Gigabyte P35:

Czy mogę jakoś z dwóch wejść\wyjść z kompa podłączyć osobne kable - jeden do tv a drugi do wieży którą włączam aby słuchać mp3?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zawiły ten post i nie do końca rozumiem o co ci chodzi. Ogólnie rzecz biorąc nie podłaczas się do dwóch źródel na raz i nie da sie tego zrobić. Jedyną możliwością jest podpięcie TV do kompa do gniazda LINE IN, ale wtedy dźwięk na głośnikach z TV będzie tylko jak włączysz kompa. Mogłeś pomyśleć o tym przed zakupem głośników i kupić np. Geniusy, które mają nawet pięć wejść (2xMultichannel, 3xstereo).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do line in - ale niestety nie wiedzieć dlaczego dźwięk jest mono i z głośników działa środkowy mały, woofer, przód-lewy mały oraz tył-prawy mały icon_sad.gif
Da się coś zrobić aby działały wszysykie? Głośniki są podłączone do tv przez czincze biały i czerwony (w zestawie z głośnikami była przejściówka z jakców kolorowych na czincze).

Nie myślałem o takim podłączeniu przy zakupie głośników - ponieważ nie spodziewałem się, że komputer i tv w końcu staną w jednym pokoju icon_sad.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coś musisz mieć namotane z kablami przy wejściu do suba, bo nie możliwe, że normalnie gra taka dziwna konfiguracji, spróbuj wszytsko rozpiąć i od nowa najlepiej z instrukcją to podpiąć. Wszytskie byc może nie będą grały, powinny grać fronty i może sub.



Spróbowałem podłączyć od nowa - z instrukcją - niestety nadal to samo - są zaznaczone kolorami więc nie mam się jak pomylić:

Znajomy powiedział mi, że może podpinam kompa do tv kablem jack stereo i dlatego dźwięk mam wtedy mono - powinienem mieć kabel jack mono i dźwięk powinien grać na każdym głośniku - wydaje mi się to abstrakcyjne - więc proszę o opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...