Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze KD


lortom

Recommended Posts

Posiadam telewizor Samsung LE40B650, mam do wydania jakieś 4 tyś. zł. Nie jestem audiofilem, ale może kiedyś będę??? Zależy mi na kompatybilności obu urządzeń. Niestety nie mam bladego pojęcia o parametrach, funkcjach itp. Proszę o pomoc, bo nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. Ktoś kiedyś powiedział mi, że Marantz jest porządną marką. Jeśli ktoś znajdzie czas na w miarę przystępną (w określeniach fachowych) poradę dla laika to będę bardzo wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kwestia połączeń i wymagań co do zestawu kina domowego.

Masz w TV gniazda HDMI, czyli tym złączem będziesz puszczał sygnał z DVD (obraz + dźwięk)
DVD musisz połączyć kablem cyfrowym z amplitunerem (by mieć dźwięk wielokanałowy), zazwyczaj robi się to kablem koaksjalnym (1x cinch).

Co do kompatybilności - to czy chodzi Ci o zgodność połączeń kablowych czy o 1 pilota, który będzie obsługiwał wszystkie urządzenia z TV włącznie (ampltunery KD mają zazwyczaj programowalne piloty z możłiwością obsługi kilku urządzeń różnych producentów).

Teraz jeszcze parę pytań:
- jaka powierzchnia pokoju,
- zestaw KD będzie głównie do filmów czy do muzyki (i jakiej muzyki)?
- sprzęt nowy czy dopuszczasz używany?
- ma być subwoofer czy nie (albo później...)
- cały sprzęt ma się zmieścić w 4 tysiącach, czy też np. dopuszczasz późniejszy zakup dodatkowych urządzeń?
- co ma być w komplecie? Amplituner + DVD (czy np. nagrywarka DVD albo BlueRay) + kolumny (2 czy 5 czy jeszcze sub)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kompatybilność - chodzi mi o jedno i o drugie icon_smile.gif
Pokój niewielki - 5x3m
Zestaw głównie do muzyki ale i do filmów przy okazji. Muzyka różna (oprócz disco polo i metalu). Basy średnio, sopran na tyle żeby wokal był wyraźny... icon_smile.gif
Subwoofer raczej chciałbym mieć w tej cenie, choć nie wykluczam późniejszej rozbudowy sprzętu.
Na razie amplituner + dvd , bo co do blueray - nie mam zdania, bo kompletnie nie wiem czy jest mi to potrzebne (proszę o podpowiedź).
Wielkie dzięki za zainteresowanie się moim postem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie BR można sobie na razie darować. icon_wink.gif

Czy kwota jest sztywna ? W razie czego może być na razie bez subwoofera (można go później dokupić)? No i czy sprzęt ma być nowy?

Jak na razie przy takiej powierzchni, muzyce i budżecie można pomyśleć o kolumnach typu Jamo S606 (2 podłogowe to koszt ok. 1200zł, a zestaw 5.0 jest poniżej 1900zł - z subem min. 2200zł) lub trochę mocniejszych Magnat Supreme 2000 (koszt nowych to 1200zł) i do nich z Magnata dokupić centralny i tył (ew. sub później). Jamo powinny być w sam raz na taką powierzchnię (dość wąskie, głośnik niskotonowy na bocznej powierzchni), bo Magnaty mogą być ciut za duże...

Z amplitunerów niezły powinien być Denon 1909, a do tego np. DVD Pioneer 410 (sporo tańsze od DVD Denona) lub jakiś starszy model Denona. Jeżeli miałbyś środki, to można przymierzać się do Denona 2309.
Poza tym - skoro będziesz sporo słuchał muzyki (a chcesz mieć kino domowe), to warto kupić używany odtwarzacz CD w okolicach 200zł. Będzie grał lepiej od DVD, no i jest wygodniejszy w obsłudze (można wyszukać coś tej samej firmy co amplituner).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapropnuję podobnie jak RoRo, ale z małą modyfikacją. Kolumny na pewno JAMO S606 HCS3 (myślę, że na razie lepiej bez suba, bo przy 15m2 i tak będzie dużo basu), do tego amp ONKYO TX-SR606 i odtwarzacz Pioneer DV-610. Zestaw wyjdzie jakieś 4050zł. Zrobisz update oprogramowania w DVD i będzie czytał wszytsko, a przy tym da całkiem niezłą jakość, to jest chyba najlepszy wybór jakość/cena.
Pilot w ONKYO jest całkiem niezły, mam w domu 605 i nie ma problemu ze sterowanie innych urządzeń (np. pilot Harmana jakoś mi się nie chce programować, a ten bez problemu).

Te Magnaty są całkiem niezłe, ale ja bym wybrał jednak JAMO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i wydaje mi się, że nawet zrozumiałem, jednak nadal proszę o jakieś podpowiedzi co do sprzętu. Z subwoofera jestem skłonny na razie zrezygnować, link do kolumn jest w poprzednim poście (proszę o opinie na temat ceny), za wszystko jestem w stanie wyłożyć max 4500 zł. Nie wiem czy dobrze myślę, ale chciałbym żeby pozostałe elementy zestawu były jednej marki.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tych JAMO, które znalazłeś jest dobra (bliska najniższej jaką widziałem, różnica to nie więcej niż 50zł).

O do segmentów to możesz kupić DVD ONKYO, najlepiej chyba DV-SP504 jest to model, który nie jest już produkowany, ale nie będzie dużo gorszy, a cenowo wypada dużo lepiej niż DV-SP506 (750zł vs 1200zł). Ewentualnie znalazłem dobrą ofertę na jeszcze starszy model DV-SP501. Od razu zaznaczę, że modeli DV-SP40x nie warto brać pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup amplitunera KD wyposażonego w wyjście pre-out, które łączymy z wejściem liniowym wzmacniacza stereofonicznego. Do wzmacniacza podłączamy kolumny frontowe FL i FR, do amplitunera – pozostałe. Wtedy wzmacniacz pracuje nam w trybie stereo oraz jako końcówki mocy kanałów frontowych. Mamy krystaliczny dźwięk w stereo (według wielu nieosiągalny dla amplitunera KD) i możemy jednocześnie cieszyć się wszystkimi efektami kina domowego. Wbrew pozorom, rozwiązanie to okazuje się tańsze od zakupu amplitunera KD z najwyższej półki.


To jest ciekawe, ale czy mógłbym poprosić o jakieś przykłady sprzętowe?

Pablo, już prawie mnie przekonałeś, ale proszę o konkretne przykłady konfiguracji. Rozmawiałem z kilkoma osobami - polecają markę onkyo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Pacio, mam prośbę zaproponuj jakiś zestaw (może w raty jakieś wejdę icon_sad.gif), ale żeby było to kompletne - czyli elektronika+głośniki i o ile nie spadnę z krzesła jak to podliczę to zacznę negocjować z żoną. Nie wiem czy bierzesz pod uwagę to:
Cytat

Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup amplitunera KD wyposażonego w wyjście pre-out, które łączymy z wejściem liniowym wzmacniacza stereofonicznego. Do wzmacniacza podłączamy kolumny frontowe FL i FR, do amplitunera – pozostałe. Wtedy wzmacniacz pracuje nam w trybie stereo oraz jako końcówki mocy kanałów frontowych. Mamy krystaliczny dźwięk w stereo (według wielu nieosiągalny dla amplitunera KD) i możemy jednocześnie cieszyć się wszystkimi efektami kina domowego. Wbrew pozorom, rozwiązanie to okazuje się tańsze od zakupu amplitunera KD z najwyższej półki.


Co o tym myślisz? Jakieś propozycje sprzętowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę ten cytat pisząc o Denonie + Arcamie, a teraz bardziej przyziemnie choć nietanio.

ONKYO TX-SR705
ONKYO DV-SP503
JAMO S606 HCS3

Ten amp ma wyjście PRE-OUT, więc póxniej będziesz mógł dokupić końcówkę mocy np. Advance Acoustic MAA406.

Całość 8000zł bez końcówki mocy jakieś 4700zł, więc na razie końcówki nie kupuj, a z czasem jak zdobędziesz kasę to sobie ją wypożycz i sprawdź czy aby na pewno będzie dużo lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueRay odpada głównie dla tego, że i tak przekroczyłem założenia budżetowe. Już jestem prawie przekonany do propozycji Pacio94 jeszcze tylko prośba o porównanie DV-SP504 vs 503 (chodzi mi o różnice) oraz Jamo S606 HCS3 vs Magnat Supreme 2000. I na koniec pytanie: Czy jeśli już to wszystko skompletuje to czy ktoś pomoże mi to podłączyć (oczywiście online)? bo to całkowicie już mnie przerasta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeczytałem i wydaje mi się, że nawet zrozumiałem


Tego właśnie nie jestem pewien, dlatego powiem wprost:
Kwota, którą dysponujesz, starczy na dobry zestaw stereofoniczny (dający świetne brzmienie w muzyce lecz brak efektów dźwięku przestrzennego w filmie) lub średnie kino, które zagra dobrze w filmie i bardzo przeciętnie (jak na swoją cenę) w muzyce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Brałem pod uwagę ten cytat pisząc o Denonie + Arcamie, a teraz bardziej przyziemnie choć nietanio.

ONKYO TX-SR705
ONKYO DV-SP503
JAMO S606 HCS3

Ten amp ma wyjście PRE-OUT, więc póxniej będziesz mógł dokupić końcówkę mocy np. Advance Acoustic MAA406.

Całość 8000zł bez końcówki mocy jakieś 4700zł, więc na razie końcówki nie kupuj, a z czasem jak zdobędziesz kasę to sobie ją wypożycz i sprawdź czy aby na pewno będzie dużo lepiej.


A co powiesz Pablo na Tę propozycję?, bo już prawie się rozgrzewam do sklepów....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo S606 są ciut spokojniejsze od Magnatów Supreme 2000, nie schodzą tak nisko. Ale wg mnie są przez to bardziej uniwersalne - łagodne brzmienie, basu nie za dużo - ale jest nieźle kontrolowany. Przy większych powierzchniach (szczególnie w KD) przydaje się sub.
Z ONKYO (z Pioneerm zresztą też) gra to przyzwoicie...

DVD ONKYO DV-SP504 ma HDMI, a model poprzedni czyli SP503 - nie ma HDMI.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...