Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze KD


lortom

Recommended Posts

Dziękuje za nowe sugestie.
Jeden kolega z forum zaproponował coś takiego:
Cytat

jezeli chcialbys miec super wypasik to polecalbym MA BR5/BR1/BRLCR


Do tego proponuje mi HK255 (choć ja skłaniam się bardziej ku HK355). Wiadomo cena rośnie, ale ciekaw jestem Waszych opinii na temat takiej konfiguracji.
Czy 3300 za te głośniki i 2900 za HK355to dobra cena?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H/K jest nieopłacalny za 3000zł możesz mieć ONKYO 805, a porównanie ich zasilaczy daje proste rozwiązanie. ONKYO: >700W, a H/K: 400W. Harman do niedawna uchodził za najlepiej zasilanego, ale teraz to miano przejęło ONKYO, przynajmniej w KD.

Głośniki to już kwestia gustu, za te 3000zł ja bym się raczej rozejrzał za Klipschem, albo Paradigmem czy KEFem. MA są na pewno dobre, ale doradzić jednoznacznie się nie da.

Podsumowując ja bym został przy JAMO + 705 i końcówce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio to jest juz slawetne ze Onkyo oszukuje z sila zasilaczy . Osobiscie testowalem Onkyo 875 ktore mam na codzien z HK355 i oba graly z ta sama moca z nastawieniem na HK355 poniewaz mial wieksza dynamike i lepiej troszke bylo dzieki temu rowniez w stereo. Roznica pomiedzy Onkyo i HK jest taka ze HK podaje realne wartosci zsilania a Onkyo sciemnia icon_smile.gif Wystarczy troszke wglebic sie w temat i poszukac opinii ludzi i nie tylko icon_smile.gif

Co do glosnikow to Klipsch czy Paradigm to sa glosniki koncertowe - sprawdzaja sie w bardzo specyficznych gustach i na duzo wiekszych powierzniach . Co do KEFA to genialna firma ale seria iQ za diabla nie nadaje sie do muzyki Rockowej i ciezszej. Do tego KEF bylby znacznie drozszy w odpowiednim zestawieniu 5.0.

Reasumujac mysle ze zdecydowanie lepiej kupic bardzo dobre glosniki i Hk255/355. Niz sredniutkie JAMO z Onkyo 705/805

Dodatkowo przy takim zestawieniu MA nie bedzie konieczny sub na 15m2. Maja wystarczajaco sporo basu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że twoje zdanie w porównaniu z moim to kompletne przeciwieństwo. Dla mnie Klipsche i Paradigmy są dobre do większości dynamicznej muzyki (z postawieniem na pierwsze) w każdym pomieszczeniu (dlaczego uważasz, że są koncertowe??? miales dluzsza styczność z Klipschem???).
To samo tyczy się KEFa, moim zdaniem lekki rock to jego ulubiony klimat, może do metalu przydałoby się trochę więcej basu, ale to kwestia gustu. Może seria IQ byłaby droższa od MA BR, ale ją powinniśmy porównać do MA RS, a do BR to raczej seria C.

Co do ONKYO to po co mi opinie (myślałeś o prasie???) skoro mam i używam 605 (przymierzałem się do 805), moim zdaniem nie ma przekłamań, nawet w KD może zabić niejedne kolumny. Nawet jesli ONKYO przekłamuje to H/K też nie ma się czym popisać, w końcu 400W poboru (na wyjściu pewnie z 250W) na zestaw kolumn 5.0 to nie za dużo, nie uważasz??? (nawet HK980 ma 410W)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Klipsch to bardzo srednia klasa dzwiekowa podobnie jak JBL czy jeszcze slabsze JAMO. Wystarczy przejsc sie na bezposrednich odsluch i porownac co i jak brzmi icon_smile.gif KEFy z serii iQ generalnie doskonale sie sprawdzaja przy muzyce powaznej , Jazzie i fajnych wokalach. Natomiast odpalisz sobie chociazby Bryana Adamsa i juz jest duzo gorzej .... Sa kawalki ktore wrecz denerwuja na KEFach nawet po wygrzaniu. Tego typu obajawow nie ma wlasnie na Monitor Audio

Co do Paradigm to juz o niebo lepsze glosniki niz Klipsch natomiast ciezko dopasowac stojace ich kolumny do pomieszczen ponizej 20m2. Nie wiem czy miales kiedys przyjemnosc ich sluchac icon_smile.gif Nawet najmniejsze podlogowki niezle trzesa icon_biggrin.gif No i cenowo tez wypadnie wiecej niz MA.

Co do strikte jakosci brzmienia to seria MA BR robi super pozytywne wrazenie za te pieniazki. Niszczy JBLa i Klipscha swoja uniwersjalnoscia i jakoscia brzmienia. W konkfrontacji z KEF i Paradigm to juz jest wyrownana walka - jedni maja to lepsze inni cos innego. Nie mniej MA jest chyba najbardziej uniwersalne z tego towarzystwa i cenowo tez wypada duzo korzystniej.

Co do amplitunerow to niestety powiem wprost - nie masz pojecia co piszesz. Testowalem duzo amplitunerow . Ostatnio wlasnie konfrontowalem Onkyo 875 z HK355 i powtorze raz jeszcze ze moca byly na rownym poziomie natomiast dynamika HK byla troche lepsza co na pewno nie przeszkadza. Wskazania Onkyo w testach laboratoryjnych i na moje wlasne ucho sa potwornie zawyzone . To Twoje 700W to jest w rzeczywistosci jakies 350 . Natomiast Harman ktory ma 400W w testach wychodzi w granicach 390/410. Czyli dokladnie to co firma podaje. Tutaj akurat nie ma o czym dyskutowac to sa nagie i konkretne fakty.

Onkyo 605 mialem jakies 2 lata temu. Wykonanie ok ale wlasnie moc byla przytlaczajaco niska. Wtenczas wymienilem na ONKYO 875 i do teraz na nim pogrywam icon_wink.gif Choc pewnie niedlugo bede to urzadzonko sprzedawal.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom muzyczny, a co to takiego dla kazdego co innego gra lepiej. Nie spotkalem sie z opinia, ze JBL czy Klipsch to kicha, a MA czy KEF to inna liga. Kazdemu pasuje co innego i tyle, ja moge napisac, ze MA to cienizna, bo lubie charakter JBLa i co z tego wynika, dokladnie nic.

Skad wiesz, ze HK ktorego testowales mial taka sama moc jak ONKYO, mierzyles to. Nie wierze, ze ONKYO dwukrotnie zawyza pobor, bo to niczemu nie sluzy, dzis malo kto na ten parametr patrzy, a jesli tak to na ogol ze wzledow ekologicznych czyli wszystko by poszlo nie tak dla marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom muzyczny jest to powiedzmy jakosc wydobywajacego sie dzwieku z kolumn i to jak bardzo mozna sie wczuc i powiedzmy poczuc muzyke. JBL jest firma ktora nie ma za grosz finezji - sa to po prostu spartanskie glosniki ktore maja grac i tyle. Natomiast firmy takie jak MA czy powiedzmy juz KEF tworza cos bardziej wyjatkowego i wciagajacego. Chodzi mi tutaj rowniez o poukladanie sceny dwiekowej i jakosc brzmienia. W JBLach sie wszystko zlewa i jest nijakie do tego czasami za mocno dudni co jest juz znana przywara tej firmy.

Oczywiscie nie neguje tego ze kazdy ma swoje gusta ale nie potrafilbym z czystym sumieniem polecic nikomu JBL skoro MA mozna miec w podobnej cenie.

Co do amplitunerow to sam oczywiscie ze pomiarow nie robilem bo nie mam az tak duzo czasu aby sie w takie cuda bawic. Nie mniej w kazdej prasie branzowej sa o tym wzmianki albo wlasnie testy laboratoryjne. Onkyo pisze bzdury ze np ma na kanal 120W . Przeciez to jest kompletna glupota . Koncowki mocy tyle nie maja a co dopiero takie urzadzonko. Generalnie wyszlo na to ze moc na jeden kanal w przypadku ONKYO nalezy dzielic przez prawie 3 (czyli 120 W na kanal to okolo 40/50) i to by sie zgadzalo. Co zreszta potwierdzilo moje ucho na dlugich testach domowych.

Dodam tez ze ONKYO robi swietne amplitunery bo zreszta jak pisalem sam mam 875tke. Sa to bardzo dobre i zetelnie wykonane konstrukcje. Nic nie mam do tej firmy bo po prostu jest swietna w tym co robi .... ale moc na papierza a rzeczywista na prawde odbiega znaczaco. Nie jest nic potezniejszy od niby slabszego HK355. Jezeli mi nie wierzysz umow sie na odsluch i sie przekonaj icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W JBLach sie wszystko zlewa i jest nijakie do tego czasami za mocno dudni co jest juz znana przywara tej firmy.


Nie chcę nikogo bronić ani niczego udowadniać. Jednak każda firma produkuje wiele wyrobów, dla każdego poziomu użytkowników. Uogólnianie i wystawianie świadectwa firmie w oderwaniu od konkretnych modeli jest co najmniej nieprofesjonalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze mowa o modelch JBLa wlacznie z seria Studio. Zapewne wieksze i drozsze modele graja lepiej ale jest to ogromnie prawdopodobne ze inne firmy rowniez w takim przedziale cenowym pozjadaja ta marke. Nie mniej nic kosztowniejszego niz 8 tys z JBLa nie testowalem.

Oczywiscie kazdy ma swoje gusta i indywidualne preferencje. Sa rowniez milosnicy JBLow - tym bardziej ze cenowo sa bardzo przystepne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze kolumny same nie graja bo cudow nie ma icon_wink.gif Natomiast maja procentowo najwiekszy wplyw na dzwiek. Naturalnie ze z JBLa da sie cos wycisnac - oczywiste jest natomiast ze pod ta firme pasuja przedewszystkim wzmacniacze ktore sa "po ciemnej stronie mocy". Podlanczajac np JBLa do CA640 mozna szalu dostac. Wszystko kwestia kombinacji. Jednak nie zmienie zdania ze sa to przecietne po prostu kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...