Skocz do zawartości

jakie glosniki stojace do Xindak A-06/ C-06


prim7

Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH
chcialbym zmontowac zestaw AUDIO tj. na bazie (Xindak A-06 + Xindak C-06) z para glosnikow stojacych, i bedzie mi milo jesli ktos fachowo podzieliby sie rada i pomogl mi dobrac cos w tym przedziale cenowym, oczywiscie i tak calosc zakoncze odsluchem 2 zestawow w sklepie kt jest dosc daleko ode mnie
dlatego musze wczesnie wiedziec na jaki zestaw mam sie umowic

- kwota jaka moge przeznaczyc to 3 tys max!!! i nie chce jej przekroczyc)
- pokoj o wymiarach 3m/6m
-co do muzyki-
zdecydowanie odpadaja zestawy pod techno i dudniace glosne basy czy balkonowy hip-hop,
preferuje raczej subtelna elektronike i delikatnie sprzezenia, wysokie dzwieki i barwne vocale, mily dla ucha
cieply dub bez duszen, a sporadyczne surowe brzmieniem, harczace jazzowe trabki, poglosy i cala swite sekcji dentej:)))
-i jeszcze jedno nie lubie sluchac zbyt glosno
dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krotko... RLS Deimos II... jesli nie przeszkadza ci malo marketingowy wyglad i umiarkowana ilosc basu to bedzie to naprawde dobry wybor z zupelnie nieosiagalna jakoscia wlasnie wokali i instrumentow w porównaniu do zachodnich konstrukcji w tej cenie.

Jak je pierwszy raz uslyszalem, bylem zdziwiony jak mozna przekazac kazde nacisniecie klawisza fortepianu... natomiast generalnie slucham muzyki rockowej i minimalnie zabraklo im basu zeby mnie przekonac... aczkolwiek ciagle sie zastanawiam, jako ze inne opcje, ktore znalazlem sa duzo drozsze.

Z odsluchem ciezko... jedyna opcja to audiopunkt w warszawie. Plus jest taki ze odsluchy tam sa za darmo.
Przy okazji w audiopunkcie maja Kefy i MA, wiec bedziesz mogl porownac na zywo jaka jest roznica.

No i jak zwykle przekroczylem dany budzet, bo kolumny kosztuja 3.200... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze przyznam w pierwszej wersji myslalem najpierw wczesniej o Monitor Audio BR5 lub BR6, ale po zglebieniu prasy i linkow zastanawiam sie gleboko nad czyms z Audio Academy: Hyperion lub Phoebe . jak wypada RLS Deimos II przy Audio Academy???? bo szczerze powidziawszy nie za wiele moglem o RLS Demios II znalesc ( tzn opini uzytkownikow)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dotarlem jeszcze do Audio Academy, takze nie jestem w stanie porownac.
O RLSach jest dosc cicho to prawda, choc firma jest juz praktycznie dinozaurem wsrod polskich producentow.

Jakbys mial okazje posluchac cos z Audio Academy, to daj znac jak wrazenia.
Co do kolumny Monitor Audio, to RLSy zjadly po kazdym wzgledem (oprocz basu oczywiscie... aczkolwiek tutaj tez jest kwestia jaki bas kto lubi) model RS6.

Tak czy inaczej polecam cos z polskich kolumn. W tej samej cenie dostaje sie o wiele lepsze kolumny... co tez nie powinno dziwic biorac pod uwage wszystkie koszty marketingu i dystrybucji zagranicznych firm. Minusem jest niestety to ze trzeba sie na ogol niezle nakombinowac zeby to odsluchac. Ja osobiscie z finalna decyzja czekam do Audioshow... z tego co widzialem w zeszlym roku wystawiala sie tam zdecydowana wiekszosc polskich producentow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Audio Academy Hyperion?. Nie wiem czy słuchałeś, czy opierasz się tylko na opiniach z netu, (które są raczej pochlebne), ale zastanawiam się czy to jest to czego szukasz. Nie są to złe kolumny, ale moim zdaniem brakuje im ciepła na średnicy i klasy wysokich. Średnica jest dość mocno eksponowana i nie byłoby w tym nic złego gdyby była bardziej plastyczna, barwniejsza i cieplejsza, przez co łatwiejsza w odbiorze i nie męcząca przy dłuższym słuchaniu. Te kolumny to efektowne granie, które jednak może zmęczyć.
Odsłuchaj KEF, Monitor Audio BR5 BR6 czy polecane RLS-y bo w nich szybciej znajdziesz barwne wokale o których piszesz. Słuchałem, posiadałem lub posiadam wszystkie z wymienionych oprócz RLS.
Opinie użytkowników owszem ważne, wytyczają jakiś kierunek poszukiwań, ale to tylko tyle. Najważniejsze są Twoje odczucia, radość ze słuchania a nie dobre opisy, często pisane pod wpływem pierwszych doznań, silnych, ale pierwszych. Później jak emocje opadną to rzadko komu chce się coś napisać i dobra opinia w necie pozostaje, ot tyle.

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań
icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLL, a miales okazje moze sluchac Tethysow II Audio Academy?
Ciekawy jest opoini o tym modelu... osobiscie nie mialem niestety jeszcze stycznosci z produktami tej firmy, ale jak na razie wszystkie polskie produkty ktore mialem okazje odsluchac (RLSy i Avcony) wypadaly rewelacyjnie przy zagranicznej konkurencji.

Do autora tematu... sorry za maly oftop ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem pierwszej wersji Thetysów a teraz jest wersja II więc trudno mi coś o nich napisać. Posłuchać ich możesz w Łodzi u producenta po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i umówieniu się na odsłuch. Kolumny są na lepszym głośniku średnio-niskotonowym, to nie jest już tania Vifa TC jak w Hyperionach, więc i postęp w reprodukcji średnicy, chociaż mniejszy bas.
Z polskich firm jest jeszcze QBA myślę że warto posłuchać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech bedzie ze wkladam kij w mrowisko, ale pisanie o barwnych wokalach w MA, to chyba lekka przesada? Sluchalem tych kolumn na 3 roznych wzmakach (HK, CA i Advance Acoustic) i co jak co ale wokale nie byly wybitne w zadnym zestawieniu.... a do tego jeszcze praktycznie zerowa scena.

Jak mowimy o barwnych wokalach to polecam posluchac focali... niestety model 716 ma problem z basem (jest jakas niespojnosc miedzy srednimi a niskimi tonami, a do tego mocno uwypuklone wysokie), a model 726 raz ze drozszy, a dwa ze wymaga troche wiekszej powierzchni pomieszczenia.

Co do KEFow moge sie zgodzic, bardzo fajne wyrownane kolumny, scena nie za szeroka, ale jest. Moim zdaniem nie sa wybitne w zadnym zakresie, ale za to we wszystkich bardzo poprawne (przynajmniej w IQ90).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2xB
A o których MA piszesz?
Nie chce wypowiadać się o focalach (słuchałem ich tylko w sklepie i na Audioshow), ale z tego co piszesz do uwypuklone wysokie i niespójność po między basem a średnimi mogą psuć średnicę. Pierwsze to podkreślenie sybilantów, a drugie to ... i tu trudno mi coś powiedzieć (bo nie wiem co masz na myśli) ale brak spójności może polegać na innym charakterze tych części pasma, coś na zasadzie miękkie - twarde lub na odwrót, a to może być dokuczliwe (kiedyś miałem takie kolumny i nigdy więcej).
Każdy słyszy inaczej, każdy lubi co innego i najważniejsze by trafić w to co nam pasuje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odsluchy na RS6.
W focalach (716) niestety rzeczywiscie wiekszosc utworow brzmiala nienajlepiej... za wyjatkiem wlasnie takich gdzie bylo duzo wokali i klasycznej gitary.
W 726 wszystko dzialalo juz rewelacyjnie, ale jak pisalem sa za duze do mojego mieszkania... tudziez od tamtego czasu uslyszalem podstawowy model Avcona! :)))

Oczywiscie kazdy ma swoj sluch i najlepiej zeby wg niego ocenial... ale na na kazdy z odsluchow chodzil ze mna jakis znajomy i bynajmniej podzielali ta opinie. Dlatego jestem nieco zaskoczony ze tutaj na forum wszyscy tak wychwalaja MA. W zasadzie po pierwszych przeczytanych tutaj postach bylem swiecie przekonany ze MA RS6 to najlepsze kolumny jakie moge kupic ;)))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem świeżo po wielu dniach odsłuchów budżetowych klocków (NAD, XINDAK) i kolum KEF, MA i AA. Pozwolę sobie opisać moje spostrzeżenia.
Słucham najwięcej hard-rocka, metalu, dobrego popu i troche jazzu. Odsłuchwiałem następującego sprzętu:

Wzmacniacze: NAD C315, C325, Xindak A06
CD: NAD C515, C542, Xindak C06
Kolumny: KEF C7, KEF iQ70, Monitor Audio BR5, BR6, RS5, RS6, Chario Constellation Lync, AudioAcademy Phoebe III.
Płyty odsłuchowe: AC/DC: Back In Black, Black Ice; Rod Stewart: Great American Song Book I,II,III; Johny Cash: At Folsom Prison; do tego troche klasyki i samplery Linna.

Wrażenia co do kolumn opiszę na przykładzie NADa ponieważ NADa C326 na "czuja", po odsłuchach 315 i 325 wybrałem. NAD miał lepszą przestrzeń i głębokość sceny. XINDAK lepiej kontrolował ostre kawałki (od 315 na pewno, a 325 nie porównywałem bezpośrednio), ale generował jakby tylko dwa plany. Ostatecznie wybór padł na NADa, ale co do CD to porównam jeszcze C06 i C545/542 i wtedy ostatecznie wybiorę.

Co do kolumn przy NAD'dziet o po pierwszej fazie odsłuchów dalej przeszły:
KEF iQ70, MonitorAudio BR5, RS5, AudioAcademy Phoebe III. Mam pokój 17m2, nie najlepiej wytłumiony i BR6, RS6 generowały o wiele za dużo basu.

KEF iQ70 - bardzo wysoka kultura, dobra równowaga tonalna i stereofonia. Niestety nie do końca mnie przekonały był jakby nieco nudnawy w porównaniu do MA.
MA BR5 - znakomita średnica w całej rozciągłąści, minimalnie docieplona (ale pozytywnie). Dobry niski bas i całkiem fajna góra. Bardzo dobra scena. Całość minimalnie zmatowiona, ale przy tej cenie to nie wada.
MA RS5 - nieco chyba mniej schodzący bas niż w BR5, ale za to bardziej przejrzyste w całym zakresie. Góra lepsza niż w BR5, średnica także bardzo dobra.
AA Phoebe III - odsłuchiwałem je jako ostatnie i zostawiły najlepsze wrażenie. Połączyły najlepsze cechy KEFa iQ70 i MA. Bardzo dobra równowaga tonalna, solida podstawa basowa, klarowna góra i niesamowita stereofonia, najlepsza ze wszystkich wymienionych kolumm. Podczas odsłuchu scena była niestety bardziej płaska niż w wypadku MA, ale miały najtrudniejsze warunki. Akurat podczas ich odsłuchu miałem w domu remont i praktycznie nie było mebli i tylko jeden mały dywan. Jednak pan z AA, zagwarantował, że w normalnych warunkach scena na prawdę głęboka.

Oto mój ranking - Ogólnie:
AA Phoebe III, MA RS5, KEF iQ70, MA BR5

Cena do jakości:
AA Phoebe III, MA BR5, MA RS5, KEF iQ70

Poza tym AA wydają mi się najbardziej uniwersalne. A jeżeli bym słuchał tylko Jazzu i swingu, to w stosunku cena/jakość wybrałbym MA BR5. W mocniejszych kawałkach rockowych i symfonicznej musiały uznać zdecydowaną wyższość AA.

Pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam! Jestem tutaj nowy. Na wstępie witam Was wszystkich icon_smile.gif

Posiadam zestaw Xindaka 06 (wzmacniacz, odtwarzacz CD) oraz kolumny Tonsil premium front. Przewody głośnikowe to Audionova moonwalk, natomiast interkonekt też audionovy Proteus. Przyszedł czas na zmianę kolumn icon_smile.gif W tonsilach często brakuje mi podstawy basowej . Są realizacje, w których na bas nie narzekam, ale są tez takie że bas jest słabiutki.. Moimi faworytami są Monitor Audio - myślałem nad Bronze 6 lub Audioacademy Phoebe III, które to zbierają świetne recenzje (świetna stereofonia, przyjemny dźwięk, tworzona scena).. Sprzęt gra w pokoju i powierzchni 16m2. Czy ktoś z Was może ocenić czy podstawa basowa będzie znacznie lepsza od tonsili?Oczywiście nie chodzi tylko o bas.. Szczerze powiedziawszy chciałbym odkryć na nowo moje płyty i zanurzyć się w muzyce, na co moje Tonsile już mi nie pozwalają (nie wystarczają) icon_smile.gif z góry dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ile pieniędzy możesz przeznaczyć na ten cel, gdzie mieszkasz (informację o miejscowości wygodnie jest zamieścić w swoich danych na Forum) i czy to mają być nowe kolumny czy używane.

A skoro masz komlet Xindaka - to radziłbym jeszcze posłuchać kolumn KODA oraz Xindak: począwszy od podstawkowych KODA K-2000b ... i Xindak po ich kolumny podłogowe. Bo całkiem nieźle można ładnie brzmiący zestaw z produktów tych firm skompletować, w dodatku za rozsądne pieniądze icon_wink.gif
Poniżej link do K-2000b
http://www.allegro.pl/item815049603_koda_k...lon_poznan.html
Jeżeli bywasz w Poznaniu lub Warszawie to warto tam wpaść i posłuchać w takim zestawieniu jak Twoje icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Oczywiście nie mówię o najtańszych produktach KODY czy Xindaka, tylko o tych z wyższej półki icon_razz.gif !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki RoRo!
Dzięki za szybką odpowiedź.

Na kolumny chcę przeznaczyć do 3500zl, mają to być nowe kolumny.

Powiem szczerze, że wspomniałem o tych kolumnach (MA BR6 oraz AA Phoebe III) po przeczytaniu dużej ilości opini i testów w internecie, a w ogóle ich nie słuchałem. Są opinie, że zgrają sie one bardzo dobrze ze wspomnianą elektroniką (szczególnie Phoebe). pytanie tylko czy do 15m2 będą lepsze MA czy AA. Bas będzie tutaj kluczowy. Bo MA mogą zagrać zbyt dużym basem co nie będzie też zbytnio komfortowe.. i dlatego chciałem się dowiedzieć, czy MA zaleje mój pokój wielkim basem lub czy AA nie będzie z kolei cierpiał na brak niedosyt basu. Uważam, że tylko odsłuch w domu odpowiedziałby mi na pytanie, które kolumny są dla mnie najlepsze. Ja preferuje kolumny. Podstawkowe kolumny kupiłbym to pomieszczenia ~ 10m2.. Po prostu zalezy mi na lepszym basie, który zapewni większa obudowa.. chociaż pewnie są kolumny podstawkowe o świetnym basie. Wole jednak nie ryzykować icon_smile.gif Może ktoś posiada wspomniane kolumny z tą elektroniką w pomieszczeniu ~16m2 niezbyt mocno wytłumionym i opisze swoje doświadczenia z nimi związane.

pozdrawiam!
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowe kolumny w miejscu zameszkania zazwyczaj (czyli w lepszych sklepach) masz możliwość ich posłuchania u siebie przez parę dni..

Nie napisałeś skąd jesteś - masz jakiś sklep w okolicy? Zostawiasz kaucję i nie powinno być problemu.

W Phoebe III nie powinno być za mało basu- a masz możliwość przesunięcia kolumn trochę bliżej ścian jak go będzie za mało? Zresztą drobnej korekty można dokonać jeszcze kablami głośnikowymi.
Dla mnie najważniejsze jest to, by bas był szybki i dobrze kontrolowany (nawet kosztem tego, że nie zejdzie tak nisko).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mieszkam w Grudziądzu.. Mam możliwość przesunięcia kolumn do ściany w najgorszym wypadku, chociaż wolałbym tego uniknąć.. W tym momencie mam jedno moim zdaniem z najlepszych ustawień w pokoju biorąc pod uwagę możliwości (meble, których raczej nie przestawię i nie zamienię na inne icon_smile.gif )
Kolumny stoją na krótszej ścianie. Odległość od ściany lewej to około 85cm a od prawej 55cm - licząc od osi kolumny. Natomiast od tylnej ściany do czoła kolumny jest ok. 105cm! Co pozwala uzyskań fajną przestrzeń icon_smile.gif i równomierność basu na całej powierzchni pokoju na tyle na ile się da.
Myślę, że to dobry pomysł z wypożyczeniem kolumn za kaucją.. Mam nadzieję, że problemów nie będzie. Te tonsilki nie grają źle, ale myślę, że można dużo lepiej heh Moje wymagania rosną. Chciałbym powoli przestać słuchać sprzętu a zacząć słuchać muzyki icon_smile.gif Dam znać o swoich wrażeniach jak już wybiorę kolumny icon_smile.gif

Dzięki za pomoc!

pozdro!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...