Skocz do zawartości

Playstation 3 jako główny odtwarzacz


tommasz

Recommended Posts

Witam

Przeszukałem forum i nie było jeszcze tego tematu. Chciałbym zapoznać się z opiniami osób, które używają PS3 jako odtwarzacza w KD zarówno do filmów jak i słuchania muzyki.

Mam amplituner Yamahy rx-v465, czyli PS3 i TV mam podpięte przez HDMI. W zestawie zakupiłem też DVD model 663, ale jeszcze go nawet z pudełka nie rozpakowałem, bo zastanawiam się czy PS3 nie wystarczy, jedyne czego się dowiedziałem, to że nie odtwarza SACD, DVD-Audio i VCD, ale to może być kwestia kolejnych firmware od Sony.
Jeśli chodzi o jakość, to czy będzie różnica w odtwarzaniu Audio-CD skoro wszystko idzie cyfrowo przez HDMI?

Podsumowując: Czy uważacie, że lepiej sprzedać DVD i zakupić dobrego subwoofera do zestawu 5.0, czy zostawić DVD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby Yamaha mogła być wyraźnie lepsza, jeśli chcesz zyskać na jakości stereo to sprzedaj ją i kup jakiś używany CD, a jeśli chcesz polepszyć wrażenia kinowe to kup suba (polecam SONY SA-W2500). Tak czy inaczej moim zdaniem warto sprzedać DVD, jeśli nawet nie wyjąłeś go z pudła (za 500zł powinno pójść, tak myślę, za tyle masz SONY, albo bardzo dobry CD <używka>).

Tak ogólnie to puść sobie lepiej sygnał audio po OPTICALu, bo HDMI to jest słaby standard przesyłu audio. Czyli HDMI do TV i do tego OPTICAL do ampa (nie musisz mieć wizji przez ampa, to tylko osłabia jakość).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby rozwiązanie najprostsze, ale jak rozpakuje to na pewno zostawię sobie DVD bo nie będzie mi się chciało znowu go pakowaćicon_razz.gif

Chyba jednak odpuszczę to DVD, tylko jeszcze muszę się nad kablami zastanowić, bo kombinując z optykami wyniesie mnie cały biznes 2x tyle
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sam jestem posiadaczem PS3 i kilku innych lepszych urzadzen icon_wink.gif Powiem Tobie tak .... jezeli chodzi o odtwarzanie filmow Blue Ray to PS3 jest po prostu swietne. Kiedys kupilem specjanie osobny stacjonarny odtwarzacz SONY za o ile pamietam okolo 2tys zl. Okazalo sie ze zarowno dzwiek jak i obraz to bylo dokladnie to samo. Co do plyt DVD tez radzi sobie wysmienicie.....

Niestety co do muzyki to jest katastrofa. Jakosc jest potwornie mizerna - tzn jezeli nie uslyszysz normalnego odtwarzacza CD podlaczonego analogiem to da sie zyc ale jak porownasz to juz nie za bardzo ;D PS3 generalnie do sluchania muzyki niestety sie nie nadaje (z wyjatkiem oczywiscie osob dla ktorych jakosc jest malo istotna).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przebrnąłem przez I etap po zakupie i przetestowałem sprzęt pod wieloma względami. Jeśli chodzi o jakość muzyki to faktycznie przez PS3 nie jest najwyższa. Ale zastanawiam się czy to nie jest problem okablowania, bo już zmieniłem 2 kable HDMI i jak na razie najlepiej spisuje się kabel no-name który kupiłem 2 lata temu do Telewizji N za jakieś śmieszne pieniądze:)

Wymieniam też kable głośnikowe, bo miałem pożyczone od kumpla, więc może się jeszcze zmienić charakterystyka dźwięku, ale faktycznie muszę pożyczyć jakieś dobre CD i zobaczyć jaka będzie różnica w jakości.

Trochę brakuje mi basu jeszcze, ale to bardziej problem akustyki pomieszczenia niż elektroniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega tez uzywam ps 3 jako odtwarzacza blue ( i odkad moj dvd umarl smiercia tragiczna ) rowniez jako dvd playera , I potwierdze slowa avatara , w filmach soniawka daje rady nawet bardziej niz dobrze , zero negatywnych cech , ale nie uzylbym jej jako cd playera chocby z prostej przyczyny szkoda konsoli , cd player jest zdecydowanie tanszy wiec lepiej zainwestowac w jego zakup , a ps 3 zostawic na filmy i gry , kazdy sprzet sie zajezdza ( konsola rowniez to jest juz moja druga ) wiec doskonale wiem o tym . Troche nie rozumiem tego laczenia konsoli poprzez optyk i hdmi ( wynikalo by ze hdmi jest w wstanie poscic dekodery dzwieku HD ,a optyk nie . Rzeczywistosc jest tak ze wszytstko leci przez obydwa a roznica w jakosci jest tak mala ze prawie nie zauwazalna . Sam korzystam z optyka , ale jak mialem przez HDMI nie bylo wiekszej roznicy .

a i jeszce jedno trzeba pamietac ze ps3 to najpopularniejszy odtwarzacz filmow hd na swiecie , cos to musi znaczyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w filmach soniawka daje rady nawet bardziej niz dobrze , zero negatywnych cech



Wybacz, przysłowiowe "gówno prawda".
Nie wiem jakie filmy oglądasz, ale kiedy w filmie ma być cisza, to chce usłyszeć ciszę, a nie wentylator czy napęd...
"Chlebak" w momentach obciążenia, działa głośniej niż 15 odtwarzaczy manty wziętych do kupy - nie pod dvd była konstruowana ta konsola, przykro mi.
Czasy kiedy PS3 było głównym źródłem, skończyły się tak szybko jak się zaczęły. BR, owszem. DVD, a tym bardziej CD - NIE!

Każda sroka swój ogon chwali... trochę obiektywizmu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PS trzyma się może nadzwyczaj dobrze, bo nie mam problemów z odtwarzaniem, ani nie słyszę żadnych odgłosów z napędu ani wentylatora. Może to kwestia czystego pokoju i tego że od czasu do czasu odkurzam sprzęt.

Kolega obiektywny chyba taki obiektywny jednak nie jest.

Cytat

Troche nie rozumiem tego laczenia konsoli poprzez optyk i hdmi



Też sobie to odpuściłem, wypróbowałem kilka kabli HDMI i wybrałem najlepszy za trochę groszy. Chyba lepiej kupić lepszy kabel HDMI niż HDMI + optyk w tej samej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś Pan pojechał... Ale od dzisiaj wiem, iż mój zasyfiony barłóg powoduję, iż Satie brzmi jak Sranie, a pianino Eltona jak przedszkolne cymbały icon_lol.gif Wybaczcie kolokwializmy, nie mogłem się powstrzymać.
Wiem jedno, audiofilskim sprzętem to chlebak nie jest w żadnym calu. I nie ważne czyś Pan czyścił konsole lizolem czy sprężonym luftem - nie zmienisz Pan tego!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...