Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod Sony ss-lb 355


ShowBoy

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif
Jaki wzmacniacz będzie najlepszy pod te głośnik, tak żeby nic nie spalić itp? Chciałbym też później dokupić kolejne dwa głośniki żeby mieć podwójne stereo ale raczej będą to inne głośniki niż te Sony. Wzmacniacz chciałbym podłączyć pod komputer i z niego słuchać muzyki. Jak myślicie uda mi się złożyć tani zestaw który lepiej i głośniej zagra niż Creative P580?
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie SONY i tak kolumny są lekko mówiąc średnie, bo to uzupełnienie zestawu wieży midi, a nie prawdziwe stereo (duże). Ewentualnie proponuję stare Yamahy, w tej chwili jest kilka na allegro, jakość dźwięku będzie dobra, a te dostępne teraz egzemplarze wyglądają na wyjątkowo zadbane.
SONY TA-F519R
Yamaha CA-710 (europa)
Yamaha CA-810 (europa)
Yamaha CA-810 (angielski)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaje sobie sprawę że to dosyć średniawe głośniki ale myślę że zagrają lepiej niż moje creativy czy jestem w błędzie? Te wzmacniacze YAMAHY działają od 4 do 16 ohm w A lub B i 8-16ohm w A+B a te głośniki Sony mają 6ohm to jak będę chciał dokupić drugą parę innych głośników to mają być 6 czy 8 ohm żeby to dobrze grało i się nie spaliło?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "2xstereo" tylko zaburzy ci efekty przestrzenne, nie ma co tak kombinować, głośniki A+B to można używać jesli drugie masz w innym pomieszczeniu, albo w sklepie gdzie trzeba zrobić szybkie porównanie.
Co do głośników wogóle to nie wiem może JBL LX33, albo LX400. Jeśli lubisz sporo basu to będą dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha to dość wydajny prądowo wzmak i jeśli nie będziesz przeginał to wszystko będzie dobrze, jednak dla świętego spokoju lepiej nie obciążać tak wzmaka, bo tylko można żałować. Tak jak mówię dwie dobre kolumienki i będzie pięknie (cztery sobie odpuść).

Te JBLe to nie są duże modele, jedne to największe monitory, a drugie najmniejsze podłogówki, basu będzie dużo, ale nie jakoś przesadnie. Jak lubisz czuć go na sobie to weź te podłogówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn nie musisz kupować już, myślałem, że może sprzedasz te co masz teraz i wymienisz je na coś lepszego, jeśli nie chcesz to zostaw te co masz, a może z czasem jak zdobędziesz troche kasy to kupisz coś lepszego. Oczywiście możesz kupić takie Microlaby, ale ona dają małe pole manewru co oznacza brak możliwości rozwoju małym kosztem.
Kompa ze wzmakiem łączysz kablem 2RCA-jack, chyba, że masz jakąś lepszą kartę z wejście 2RCA, wtedy z dwóch stron ten standard.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...