Skocz do zawartości

Dekodery w odtwarzaczach a amplituner?


profaner

Recommended Posts

Witam!


Prosze o pomoc w nastepujacej sprawie:

Chcialbym kupic sobie amplituner do kina domowego wybor padl na starsze modele harman/kardon i stad rodzi sie moje pytanie:)
Po glowie chodzi mi nastepujace rozwiazanie ktore nie wiem czy ma szanse powodzeni (do rzeczy:):
chcialbym polaczyc amplituner ktory nie ma dekoderow dts z odtwarzaczami ktore niby dekoduja ten dzwiek, calosc chcialbym polaczyc kablami coaxial i optycznym.
Czy to co sobie wymyslilem ma szanse powodzenia?
Wybor co do amplitunera to tak jak mowilem starszy harman np.: avr35rds odtwarzanie wideo za pomoca playstation2 (polaczenie kablem optycznym) i odtwarzaczem dvd manta (koncentrykiem coaxial)

Czy ktos probowal zbudowac podobny zestaw?
Prosze o rady i pomoc.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dekodować sygnał w odtwarzaczu to musisz podłączyć to analogowy, OPTICAL/COAXIAL to standardy cyfrowe czyli sygnał przed konwersją cyf/ana. Ty musiałbyś podpiąć to kablami 6RCA/6RCA, wtedy masz zdekodowany sygnał puszczony do wzmacniacza. To, że na odtwarzaczu masz napisane, że obsługuje jakiś standard nie oznacza, że dekoduje, może tylko czytać. W PS2 nie masz wyjścia 6RCA (tylko 2RCA), więc nie możesz dekodować sygnału 5.1, nie wiem czy masz 6RCA w Mancie, ale myślę, że nie (może się mylę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...