Skocz do zawartości

wzmacniacz do m32i


piorek

Recommended Posts

Proszę o rade w doborze wzamcniacza do kolumn mission m32i. Dotychczas kolumny grały z pioneerem vsx814 ( po ostatniej burzy umarł ), z brzmienia tego zestawu nie bylem zbytnio zadowolony - jak dla mnie za suchy dzwięk. Przykladowa muzyka to Simply Red, Pink Floyd , Oldfield, Sade. Wielkość pokoju 16m2. Muzykę slucham niezbyt głośno. Cena wzmacniacza to max 1500zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio wprowadził niedawno dwa nowe modele wzmacniaczy (CDP także).
Model CA 550A zastępuje CA 540A V2 i odpowiednio CA 650A zastępuje CA 640A V2.
Efekt tego jest taki że przynajmniej w Anglii można starsze modele dostac za pół ceny.
CA 640A V2 w cenie 150-170 funtów.
Może za parę chwil w Polsce nastąpią "super promocje"?

Osobiście nie mam wyrobionego zdania o wyrobach Cambridge Audio - jedynie nieco mieszane uczucia.

A może wzmacniacz NAD C315BEE lub NAD C325BEE (obecnie zastępowany modelem NAD C326BEE)
A może Marantz PM6002 obecnie zastępowany modelem PM6003.

To co polecam, są to tzw. bezpieczne wzmacniacze, o neutralnym brzmieniu i niezbyt kapryśne co do doboru/współpracy z różnymi kolumnami, kablami itd.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej NADa ominął (z Missionem moim zdaniem będzie mulasto i mało dynamicznie, przez rozlazły i mocny bas), CA jak najbardziej jeśli lubisz analitycznie, Marantz też jakoś mi tu nie pasuje, chociaż warto posłuchać. Od siebie napomknęł jeszcze o Advance Acoustic analitycznie, ale nie ostro, dobra scena, moim zdaniem super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele dobrego naczytałem sie o produktach firmy Nad, chociaż ich wygląd nie zachęca do zakupu. Biorąc pod uwage dość atrakcyjną cenę jest to sprzęt który poważnie biore pod rozwage.
Marantz PM6002 też wchodzi w gre, natomiast Cambridge Audio CA 640A V2 ze względu na cene (1800pln) oraz tylko 1 rok gwarancji raczej odpada
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ogolnie Missiony sa kolumienkami ktore bardzo lubia bas wiec skoro tego nie lubisz to szkoda ze wybrales akurat te klumny. Mysle ze MA czy KEF przypadlyby do gustu zdecydowanie bardziej. Co do wzmaka CA 640A gra tak jasno ze uszy bola icon_wink.gif Oczywiscie zalezy to tez od zestawienia ale nie mniej ten wzmacniacz nie jest najlepszym wyborem. Swietnie natomiast graja 740 i 840 ale to juz inna polka.

Na Twoim miejscu splawilbym CA i NADa i posluchal koniecznie Marantza - sa to wbrew pozorom bardzo udane klocki - 6002 juz cos potrafi. Do dzis mam i uzywam CD Marantza 7001KI icon_smile.gif

Posluchaj tez HK980 i koniecznie Xindaka A-06 (aktualnie w super cenie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz da ci napewno wiecej szczegolow ni CA, za to minimalnie kosztem "kopa" w utworach rockowych... w zaleznosci od kolumn moze byc to plus lub minus. Na focalach np lepiej brzmial CA podczas gdy cantony brzmialy o niebo lepiej z Marantzem.
Nie wiem jak graja missiony i co bys w ich brzmieniu chcial uzyskac.

Jak mowisz ze dzwiek byl suchy to polecilbym Advance Acoustica MAP-101... do tego jak lubisz sluchac cicho to bedzies mogl go przelaczac w tryb pracy w czystej klasie A.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No i jest Marantz PM6002. Nie sądziłem, że może być aż tak wielka różnica w brzmieniu między sprzętami ( porownanie do amplitunera KD Pionner vx814). W Pioneerze dziwięk był płaski i suchy, teraz muzyka nabrała głębii, wszystko sprawia wrażenie jakby mialo swoje miejsce, najbardziej zaskoczyły mnie wokale, wyszły do przodu przed "orkiestre" (w prznośni i dosłownie) sa czyste, wyraźne i dynamiczne (Sade, George Michael) . Jedynie co mogłoby byc lepiej zagrane to góra - w niektórych utworach jest jakby to powiedzieć zbyt jasna. Także wymiana Pioneera na Marantza to dla mojego słuchania krok milowy, całkiem nowa jakość.
Zestaw ktorego używam to: Marantz PM6002, CD Technics SL-PG590, Mission m32i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...