Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze ampli do KD


Tangorn

Recommended Posts

Witam,
noszę się z zamiarem kupna nowego amplitunera. Ale najpierw lista aby Wam pomóc, a później szczegóły.

1. pomieszczenie 6x5, ale możliwe rozmieszczenie kolumn w mniejszym stosunku
2. budżet <2500 złotych
3. Tylko do filmów
4. Zestaw I serii Maestro Tonsil (4x70, 1x100-centralny) + sub pasywny

I trochę wyjaśnień. Wymiary pomieszczenia raczej zadowalające, ale sama strefa odsłuchy raczej będzie mniejsza - prawdopodobnie 4x5.
Budżetu raczej nie chciałbym przekroczyć więc jest to maksimum. Posiadam kolumny Tonsila Maestro które na pewno nie powalają, ale muszą zostać i sub, który raczej już nie będzie się nadawał ze względu na swoją "pasywność". Dlatego też prośba o ewentualne dopasowanie jakiegoś suba - oczywiście w rozsądnej cenie, a sama cena za niego nie wlicza się w budżet na zakup amplitunera. Kolumn nie zmienię z prostej przyczyny - brak środków, więc jak nic się do nich nie dopasuje to trudno, nowego ampli nie będzie icon_wink.gif
Dodam jeszcze, że doświadczenia w zakupach tego typu sprzętu nie mam dlatego przeważnie kupuje rzeczy nowe, ale jakby ktoś był w stanie mnie pokierować na dobry używany sprzęt do na pewno nie powiem "nie".

Poza tym, jeśli ktoś się orientuje to prosiłbym o jakieś namiary na dobre warszawskie sklepy i miejsca gdzie mógłbym dokonać odsłuchu.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba myślałem tak do 800, może do 1k by się udało dozbierać.
Przedstawiony Onkyo podoba mi się, szkoda że taka paskuda z niego icon_biggrin.gif. Tylko tak sobie myślę, że może trochę strach z tego sklepu kupować - 0 opini. Gdzie indziej już sporo droższe. Jak myślicie?
Wcześniej zastanawiałem się nad jakimś Denonem do tej kwoty, numerka nie pamiętam bo sporo ich w podobnych cenach, a mi osobiście ciężko jest stwierdzić czym się od siebie różnią. Jeśli stwierdzicie żeby z wszelakim Denonem dać sobie spokój to się posłucham ekspertów icon_wink.gif

No i powtórzę, że jeśli jakimś trafem posiadacie namiar na jakąś fajną używkę to mogę się nad tym zastanowić.

Póki co dzięki za dotychczasowe porady i proszę o dalsze sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...