Skocz do zawartości

Problem z prośba połączony - co wybrać :(


Janciownik

Recommended Posts

Witam - na dzień dobry chcę się przywitać - więc witam wszystkich icon_biggrin.gif

Ze względów zmian w postaci małżeństwa jestem zmuszony zrezygnować (chwilowo) ze swojego sprzętu grającego, i to w 2 pokojach icon_sad.gif

Obecnie za "kino domowe" i sprzęt do słuchania muzy w dużym pokoju służy mi Radmor 5102-TE, z korektorem, na przodzie biegają mi dwie 40 tonsiloskie z membraną bierną - chyba coś zg-40 (nie pamiętam nazwy), na tyle mam dwie 40 tonsiloskie - zwykłe 2 drożne kolumny, sprzęt wiekowy, odziedziczony po tacie, ale gra jak na moje potrzeby wystarczająco - muzy sporo słucham z winyli, magietofona i cd, rzadziej mp3, radio też się zdarzy, za odtwarzacz filmów robił mi do tej pory laptop
to wszystko stoi w pokoju 4x3,5x2.55w - i jak wiecie zajmuje sporo miejsca - po zmianie stanu musiałem się tego pozbyć w imię kwietników szafek etc,
W sypialni mam stereo marantz S1000 i 2 kolumienki tonsila - zg-60 chyba - w pokoju 3x2,5x2.55w - i też się musiałem tego pozbyć bo żeby dojść do łózka trzeba było po kolumnach skakać ....
sprzętu nie sprzedałem - stoi spakowanhy i skitrany u rodziców -czeka na lepsze czasy icon_smile.gif

Zostałem zobligowany do zakupu czegoś alternatywnego - czyli kina domowego, gdzie warunkiem pilot i radio icon_biggrin.gif i to że mają zajmować jak najmniej miejsca - przód pmogą być stojące, tył koniecznie mniejsze wiszące, przy okazji pierdoły typu filmy divx z usb mp3 z usb, do sypialni kupiłem najzwyklejszą miniwiżeze - gra hmmm, ujowo ale mało miejsca zajmuje i jest pilot=małżonka zadowolona:D

ze względów rabatowych, koleżeńskich jak i finansowych mam wąską listę kin domowych które mogę mieć w bardzo atrakcyjnej cenie:

Zestaw Kino Domowe LG HT762PZ (system 5 + 1, czarny)
Zestaw Kino Domowe LG HT903TA
Zestaw Kino Domowe Panasonic SC-PT560-S (srebrny)
Zestaw Kino Domowe SAMSUNG HT-TZ212R
Zestaw Kino Domowe SAMSUNG HT-TZ215R
Zestaw kino Domowe SAMSUNG HT-Z220
Zestaw Kino Domowe SAMSUNG HT-TZ315R
Zestaw Kino Domowe SAMSUNG HT-TZ225
Zestaw Kino Domowe SAMSUNG HT-TZ222
Zestaw Kino Domowe SONY DAV-DZ280

do tej pory sugerowałem się ceną - i mój wybór padł na Panasonic SC-PT560-S, ewentualnie LG HT762PZ lub SAMSUNG HT-TZ222.

Więc proszę o poradę - ktoś zna te kina, jak grają, czy będzie lepiej od tego co miałem czy sporo gorzej (to obstawiam) i czy można do któregoś jakoś podłączyć gramofon ??

Dzięki jeśli to ktoś przeczytał i sorrry za rozpisywanie się icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę te trzy będą najlepsze:
LG HT762PZ
Panasonic SC-PT560-S
SAMSUNG HT-TZ315R
Jednak, który zagra najlepiej nie wiem. Ja bym stawiał na Panasonica LG mam i mogę powiedzieć, że gorszego sprzętu nie słyszałem, Samsung jest podobny. Panasonic wydaje mi się być jeszcze całkiem niezły. To jest moje zdanie, LG dostało nagrodę EISA za ten model, więc może on gra jakoś lepiej, tego nie wiem.

Nie myślałeś o zakupie słuchawek, byłoby to na pewno przyszłościowo wykorzystane, a na pewno nie straciłbyś na jakości względem Radmora i Marantza???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... ze względów rabatowych, koleżeńskich jak i finansowych mam wąską listę kin domowych które mogę mieć w bardzo atrakcyjnej cenie:


Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na ten cel?
Czy to musi być sprzęt nowy?

Może lepszym wyjściem będzie porządna miniwieża (np. PianoCaft Yamahy) albo niezły amplituner z odtwarzaczem DVD, ale już z dobrymi kolumnami a nie plastikowymi wynalazkami???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie myślałeś o zakupie słuchawek,




Słuchawki mam, nawet kilka porządnych icon_smile.gif

byłem wczoraj w media i euro agd czy jakoś tak - posłuchać się tam tego nie da tak pożądnie - sprzęt rozstawiony na półce,podpięty jak popadnie - bez rozstawienia to tragedia straszna, dzwięk plastikowy, jakiś taki nijaki, ale to może kwestia ustawienia, bo wierzyć się nie chce żeby stary radmor ze zwykłymi 40 watowymi kolumnami grał o niebo lepiej, ale ciężko oceniać icon_sad.gif

co do ceny i kasy ile chcę wydać - ten sprzęt kosztuje od około 700 do 1300 w sklepach - ja będę miał to w okolicy 200- maks 500 pln, a jak dobrze popije z kolega to jest opcja na jeszcze taniej - nigdy nie wydałbym 1000-1500 za kawałek plastiku co chce super sprzęt udawać, tym bardziej że mamy w planach budowę i inwestycje w sprzęt odkładam na później...

Po prostu korzystając z okazji że te konkretne modele mogę mieć w super cenach, chcę mieć cokolwiek, głównie z myślą o TV i kinie, a po wczorajszym słuchaniu zastanawiam się który będzie najoptymalniejszy, muza to już wiem że bezie porażka, mniemam tylko że w małym pokoju poprawi się jakość.

cytuję małżonki priorytety: ma to być proste grające urządznie, koniecznie z pilotem i radiem, i żeby można było obejrzeć film z pedriva, i jednym z najważniejszych parametrów są centymetry - to ma być małe, a przede wszystkim jak najmniej głębokie kolumne,
dzwięk to już mój problem, małżonka audiofilskiego słuchu nie ma i jakiś creative 5.1 który miała podpięty kiedyś do kompa to był dla niej "odlot" muzyczny

Stawiam na Panasonica - może ktoś to ma, słyszał i może się wypowiedzieć, bo jak czytam te opinie w sieci - zazwyczaj opinie o produkcie w jakimś sklepie to mało wiarygodne się wydają ...

Pozdrawiam i dzięki za odp icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moja małżonka mówiła podobnie. Na odsłuchu puściłem jej: plastiki, później H/K AVR435 z JBL E100 a potem znów jakieś plastiki. Jak myślisz, co kazała mi kupić? icon_wink.gif



Myślę że moja powie to samo - ale mamy sprzęt który po mojemu gra ok, w ciągu 2 lat ukończymy budowę domu - mi wielkie kolumny nie przeszkadzały, jej tak - a to kwiatek, a to kwietnik ...

byłem w wawie posłuchałem tych kin w miarę ludzkich warunkach- najlepiej na moje ucho wypadł LG HT762PZ - jako jedyny miał jakiąkolwiek góre, panasonic miły bas ale jakby zapomnieli o gwizdkach, i wolno startowały w nim płyty,

Dzisiaj odbieram - cena którą udało mi się załątwić to 400 pln + dobra wódka, z fakturą, gwarancją itp, więc myślę że za taką cenę nie bardzo jest się co rozkminiać i wybrzydzać icon_smile.gif

Pozostaje mi tylko kwestia gramofonu - tam jest tylko wejście mały jacuś 3,5mm

Jakieś pomysły ??

Pozdrawiam
Janciownik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji na stronie producent wynika, że jest wejście AV IN tzn. zapewne 3RCA (wideo+stereo audio), aby podpiąć gramofon potrzebujesz przedwzmacniacza, no i tu pojawia się odzwieczne pytanie, ile możesz na niego przeznaczyć. Możesz kupić coś niezłego nowego, albo przejściową używkę, którą sprzedasz później bez strat, albo używkę, która zagra lepiej niż ogromna większość wbudowanch preampów.
Nowy Pro-Ject Phono Box MM, ale tu pojawia się pytanie jaką masz wkładkę, bo ten PJ "łyka" tylko MM
Używany CA 640P - obsługuje MM i MC, teoretycznie półkę wyższy od PJ, bo jego konkurencją jest raczej 540P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ps. co Ty sie tak tej Zony sluchasz "tupnijn noga" icon_evil.gif




mamy układ - zgodziła sie na pozostawienie 2 akwarii co mam w domu, i nie czepia się mojego zamiłowania do motocykli - za to ja jej dałem ansolutną swobode w meblowaniu i wystroju domu icon_biggrin.gif

Co do przedwzmacniacza - myśle że to kupię używkę, jakąś z allegro - 160 pln cena maks 200 to do zaakceptowania za radość posłuchania trzeszczącej płyty Uriah Heep - Look at Yourself i paru innych cukierków icon_biggrin.gif

Pozdrawiam i dzięki bardzo za pomoc
Janciownik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...