Skocz do zawartości

Zestaw stereo, pokój okolo 15 m2, prosze o pomoc w doborze


slavoy

Recommended Posts

Witam,

jestem nowym uzytkowinkiem, poczytalem sobie forum przed napisaniem tego postu by rozeznac sie co i jak icon_smile.gif i widze, ze sprzetu jest tak duzo, ze faktycznie jest w czym wybierac... Wiec postanowilem zwrocic sie do Was z prosba o pomoc w doborze zestawu AUDIO do mojego pokoju icon_smile.gif Postaram sie dokladnie opisac moje oczekiwania, zdaje sie na Wasze rady, bowiem sam wyboru sie nie podejme icon_smile.gif

1) Pomieszczenie: pokój okolo 18m2
2) Zródła dzwieku: Radio FM; mozliwość podłączenia do zestawu stacjonarnego DVD firmy Manta (sic!) celem sluchania CD oraz mp3'ek z cyfrowego nosnika danych; chcialbym rowniez miec mozliwosc podlaczenia pod zestaw cyfrowego tunera satelitarnego (chinchami) celem sluchania satelitarnych stacji radiowych oraz uzywac zestawu podczas ogladania filmów (na 5.1 mi nie zalezy, wysttarczy stereo),
3) Jakiej muzyki slucham?: muzyka filmowa, rap i R&B, muzyka elektroniczna. Oczekuje czystego, głębokiego (ja tak to nazywam, chodzi o to by "trwał dłuższą chwile") basu, przy jednoczesnym efektownym brzmieniu gitary akustycznej (idealny przykład: http://mp3szukaj.info/499103,envio-for-you...zard-remix.html icon_smile.gif) a przy filmach szerokiego dynamizmu, czyli jak szkło sie tłucze, to chcialbym fajnych wysokich tonów, gdy wybucha cos - czysty bas icon_smile.gif
4) Budżet: do 1500 zł
5) kolumny podłogowe (wysokie)
6) wolalbym chyba amplituner anizeli wzmacniacz, bowiem mile widziane radio FM icon_smile.gif

Prosze o pomoc w doborze zestawu dla mnie, jezeli jakies wazne informacje pominąłem, to prosze pytajcie, dopowiem icon_smile.gif

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam taką propozycję elektornika VINTAGE Yamahy + nowe kolumny KODY.

Zestaw:
Yamaha CA-810
Yamaha CT-610
KODA AV-702F v.2

Oczywiście kolumn można poszukac lepszych, a używanych, ale ja nie jestem fanem przechodzonych kolumn, elektronika ma stosunkowo większą trwałość mechaniczną niż membrany, zawieszenia i drewniane obudowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... ale ja nie jestem fanem przechodzonych kolumn, elektronika ma stosunkowo większą trwałość mechaniczną niż membrany, zawieszenia i drewniane obudowy.

Hmmm - drewniane obudowy zazwyczaj wystarczają na długo - jeszcze żadna obudowa mi się nię uszkodziła. No chyba że ktoś na siłę usiłuje przez skrajne temperatury i skrajne poziomy wilgotności doprowadzić do rozwarstwienia się "pudeł" kolumn.
Membrany również spookojnie sobie radzą przez wiele lat...
Co do zawieszenia - to tutaj mogę się częściowo zgodzić, bo "pianka" np. w starych tonsilowskich głośnikach (niskotonowych, ale nie tylko...) starczała zazwyczaj na 5-10 lat (u mnie wytrzymała prawie 15 lat w "niskich", a 16 lat w "średnich"), ale inne technologie i inne materiały pozwalały głośnikom dłużej zachować pełną sprawność.

Co rozumiesz przez "elektronikę"? Płytki drukowane czy np. również kondensatory i potencjometry, które po jakimś czasie zaczynają szwankować - bo tutaj trudno uogólniać...
Poza tym kolumny to nie tylko obudowa i głośniki, ale i zwrotnice, które chyba możemy określić jako "elektronikę"?

A tak na zakończenie - jeżeli sprzęt jest dobrze utrzymany (w ładnym stanie i nie zakatowany), to zarówno stare kolumny jak i wzmacniacze, amplitunery czy decki (CD też - w końcu to minęło już 25 lat...) mogą nam jeszcze posłużyć przez wiele lat, a koszt ewentualnych napraw nie będzie zbyt wysoki. A my za małe pieniądze możemy kupić wysokie modele i skomletować dobrze grający sprzęt.
A końcowa decyzja i tak należy do kupującego... icon_mrgreen.gif

Slavoy
Pacio dał konkretną propozycję która mieści się w Twoim budżecie - ja wybrałbym raczej wzmacniacz z tunerem/amplituner trochę młodszy. A przede wszystkim dokupił używany odtwarzacz CD skoro chcesz miesz zestaw stereo do słuchania muzyki z płyt CD (Manta niech zostanie do MP3...).
Przy okazji - potrzebujesz pilota, czy może być wzmak/amplituner bez takiej możłiwości?

Pozdrawiam
PS. Zrobił się nam temat do dyskusji o własnych upodobaniach - mam nadzieję, że jednak będzie spokojnie! No i że padną kolejne propozycje dla Slavoy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za cenne rady, potwierdzilo sie to czego sie obawialem, ze rozsadnych opcji jest tak duzo, ze kazdy moze polecic cos od siebie
Ale po kolei...

@pacio94:
Nie ukrwam ze troszke zaskoczony bylem "zabytkiem jamaszki" jaki poleciles... No i (dla mnie) nieznana firma kolumn - KODA... Szczerze - celowalem chyba w cos nowszego i nowoczesniejszego icon_smile.gif Ale to ma grac, nie wygladac, wiec jestem sklonny skusic sie na prawdziwy oldschool icon_wink.gif Jednoczesnie chcialbym zeby zestawik posluzyl mi ladnych pare lat...

@RoRo:
Jestem sklonny zaryzykowac i zakupic uzywany sprzet, choc wiadomo ze nie do konca czlowiek wie co na aukcji kupuje... Jednoczesnie rozmawialem z rodzina, i wyglada na to ze bede zmuszony przyciac troszke budzet, do 1000zł icon_sad.gif No... 1200 icon_wink.gif Naprawdę nie wiem co robic... Moze poprosze Was o konkretne linki, do aukcji z Allegro. Choc i linki do sklepow z nowym sprzetem mile widziane icon_smile.gif Moze jakies mniejsze kolumny? sam nie wiem...
Co do pilota... Przezyje jesli takowego nie bedzie, byle fajnie grało icon_smile.gif

Wiem, jestem trudnym przypadkiem jesli chodzi o udzielanie rad, ale wierzcie mi - jak wchodze do MediaMarkt i widze caly ten sprzet to nie wiem co robic. Nie znam sie na tym, a chce miec icon_smile.gif Czesto tacy delikwenci jak ja zdarzali sie Wam tu na forum wczesniej? icon_wink.gif

Pozdrawiam!

EDIT:
Co Wy na taką konfigurację?
1) http://www.allegro.pl/item726309851_amplit...ga_dzwieku.html
2) http://www.allegro.pl/item726349256_kolumn...al_dzwieku.html
Jest sens? Tak od serca icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amp będzie ok, to raczej góra oferty Yamahy, więc nie będzie źle. Mam osobiście małe zastrzeżenia do poboru mocy, bo 190W to trochę mało (nie otrzymasz 2x100W/8ohm tylko ok. 2x50W/8ohm), ale jesli kupisz monitorki to spokojnie ci wystarczy.
Co do głośników to Infinity to będzie dobry wybór, będzie odpowiednio basu, który w filmach zejdzie nisko (jak na monitora) i łupnie jak będzie trzeba, a stereo na pewno nie będzie buczenia. Obejrzyj sobie jeszcze model RS-3000

Jeśli chodzi jeszcze o elektronikę to tak jak pisał RoRo przydałby ci się do stereo CDek, bo Manta to najgorsze co sie może trafić do towarzystwa takiemu wzmkowi i kolumnom.
Yamaha CDX-580 - powinna pójść za jakieś 300zł
Ewentualnie możesz kupić jakieś lepsze DVD, a Mantę zostawić tylko do Divxów
Yamaha DVD-S795

PS: zukzukzuk z takich kolumienek, z tym wzmakiem, w tym pomieszczeniu to by był jeden bas, w dodatku bez kontroli, bo ten nieszczęscny zasilacz ampów to tragedia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pokój 15 m kw (jak w tytule) - to RS 3000 mogą być.

Jeśli zaś 18 metrów (jak w otwierającym wątek poście) - to starocie model 1001 - http://www.infinity-classics.de/infinity/m...index-other.htm ( tu nie ma żartów - 33 Hz przy spadku 4,5 dB - niewiele współczesnych, dużych kolumn za 5 kzł oferuje takie "zejście")
lub RS 5000 (ale tych póki co nie ma na allegro, choć co są u mnie:)...

Na poniższym zjęciu widać róznicę między monitorem RS 3000 a 5000.

Pozdr.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...