Skocz do zawartości

Audio pod PS3, TV...


legionista

Recommended Posts

Do wydania ok 1500zł ale pare groszy górką nie stanowi problemu. Do tej pory słuchalem muzyki z laptopa na głosnikach za 150zł i bylem zadowolony takze wydawanie z 5tys na sprzet chyba mija sie z celem- bo jak widac do szczescia mi wiele nie potrzeba a na muzyce sie po prostu nie znam.
Wiem ze nie da sie konkretnie powiedziec co jest najlepsze ale chociaz mnie ukierunkujcie w ktora strone uderzyć..
Kupilem laptopa TV i PS3 i chcialem do tego jakis sprzet zeby lepiej zagral od standardu. Myslalem ze pojde do saturna kupie kino za tysiaka i po problemie ale jak zacząłem czytac o tym calym audio to juz nic nie wiem.. Nawet sie juz zastanawiam czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie stereo..

Zastosowanie: głównie PS3 i muzyka (techno chociaz czasami lubie Dżemu posłuchać : ) rzadko filmy

Pomieszczenie 25m (kawalerka kuchnia na salon otwarta)

I jeszcze takie pytanie czy jest takie urządzenie np amplituner zeby muzyki słuchac przez pendriva...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzadko kiedy oglądasz filmy to zdecydowanie zestaw stereo. Do PS3 też wystarczy, bo do gier, w które się dobrze gra na konsolach (tzn. wyścigi, zręcznościówki itp. nie wojenne) nie trzeba dźwięku otaczającego.

Teraz kolejna sprawa szukasz nowego sprzętu, bo nie ma co ukrywać, że za tyle ciężko będzie coś znaleźć, bo potrzebujesz sporych kolumn, które wymagają sprawnego wzmaka?

Odpowiadając na twoje pytanie to raczej mao realne, że we wzmaku stereo będzie USB, a szczególnie w podstawowym modelu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje kino odpada. Tyle co ja tych filmow ogladam to szkoda zachodu, do muzy sie nie nadaje a w PS3 to gram tylko w piłke i wyscigi.
Ta yamaha pewnie bylaby dobrym rozwiazaniem ale teraz troche inaczej to widze. Moze kupie taki ampli YAMAHA RX 397 RX-397 i do tego jakies glosniki tylko takie duze stojace- fajnie wygladaja:) chyba mozna taki ampli do laptopa podlaczyc zeby muzyka byla co?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam, czy musi to być sprzęt nowy.

Do techno proponuję kolumny JAMO S718, ale one nowe kosztują 1100zł (używki ok.800zł), a przecież trzeba kupić jeszcze wzmaka. Jeśli chodzi o same wzmacniacze to chyba Yamaha dobrze się sprawdzi z uwagi na to, że jeszcze pare lat temu mieli bardzo wydajne prądowo maszyny, z mocnym, ale kontrolowanym basem.
Spójrz na ten temat, naprawdę warto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz pierw, ile pieniędzy Ci zostało na ten cel...
Czy na amplituner (lu wzmacniacz + tuner) masz 1500zł?
Za tę kwotę można kupić np. nowego Harmana HK3390 (1500zł) lub poszukać / potargować HK3490 (1700zł)
http://allegro.pl/item731352451_amplituner...wdz_raty_d.html
http://allegro.pl/item731885098_h_k_hk_349...65_801_500.html

Poza tym coś z YAmahy - np. RX-797
http://allegro.pl/item731739597_yamaha_rx_..._bydgoszcz.html

a kolejne propozycje jak odpowiesz na zadane pytanie o budżet icon_razz.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S718 to model większy i przeznaczony bardziej do muzyki młodzieżowej, a S606 najlepiej mimo wszystko wypadają w kinie. Moim zdaniem dużo bardziej będziesz zadowolony z tych pierwszych.

HK czy Yamaha
Każdy powie co innego, ale dla mnie HK. Mocny bas, ale z dobrą kontrolą (nie podbarwiony), efektowny, ale w końcu w takiej muzie o to chodzi icon_wink.gif

Ja bym kupił JAMO S718 + HK 3390, decyzja należy do ciebie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne jest przeznaczenie obu kolumn...
O Jamo S708/718 już wiele razy pisałem - są skierowane na muzykę młodzieżową, głośniejszą itp.
S606 są spokojniejsze, bardziej neutralne i lepiej się sprawdzą w trochę mniejszych pomieszczeniach.

Poza tym - jeśli możesz wydać 1500zł, to Yamaha RX-797 będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż niewiele tańsza RX-497 o którą pytałeś.

Co do kwestii "kolumny powinny być droższe niż wzmacniacz" - nie ma co się tym przejmować. Skoro masz określony budżet to i tak go nie przeskoczysz.
A skoro brzmieniowo JAMO S708/718 powinny Ci pasować, to resztę kasy wydaj na lepszy amplituner/wzmak... Np. właśnie RX-797 zamiast 497 icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...