Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem gramofonu do wzmacniacza kina domowego !!!


grigoa

Recommended Posts

Witam!

Uzytkuje juz od jakieos czasu komplet kina domowego firmy Sony uzywajac go zarowno do ogladania filmow jak i odsluchu audio. Dotychczas podlaczone do niego mialem wylacznie odtwarzacz DVD (z kompletu) oraz deck Denona. Od samego poczatku zauwazylem, ze mój "wzmacniacz" (SONY AV RECEIVER STR-KS 1100) nie dysponuje wejsciami "TAPE", "AUX", "PHONO", ktore mozna spotkac w klasycznych wzmacniaczach. Powazny problem pojawil sie dopiero niedawno kiedy probowalem do niego podlaczyc gramofon FONICA GS 464. Kiedy podlaczylem go do jedynego wolnego, mozliwego wejscia "SA-CD" okazalo sie, ze dźwięk płynący z głośników jest bardzo slaby (trzeba bardzo mocno podkrecic potencjometr aby bylo cokolwiek slychac).
Czy moj wzmacniacz nie jest przystosowany do wspolpracy z gramofonami?
Jak moge rozwiazac ten problem?

Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi oraz uwagi.

Grigoa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam,
podepnę się do tematu, bo mam - chyba - podobny problem.
Otóż proszę o pomoc w jaki sposób mogę "ożywić" swój stary gramofon - rodzimej produkcji Unitra Fonica GS 464 - żeby słuchać niemniej stare płyty winylowe z moją ulubioną muzyką? Wyjasniam, ze kupiłem ostatnio zestaw kina domowego Panasonic SC-BTT370 i chciałbym do niego właśnie podłączyć gramofon. Ma on na wyjściu starą końcówkę DIN 5 stopkową, więc dokupiłem już przejściówkę na RCA (cinch). Niestety - bez względu gdzie bym gramofonu nie podłączył (czy bezposrednio do wejscia RCA w kinie domowym, czy w TV), to dźwięku jak nie było, tak nie ma. Słychac tylko słabiutkie dźwięki dochodzące bezpośrednio z gramofonu. Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu, o ile jest ono możliwe. Wyjasniam też, że zdecydowanie wolałbym "ożywić" mojego GS464, niż kupować nowy. Czy przedwzmacniacz będzie rozwiązaniem tego problemu?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś powinno być słychać coś z głośników.
Najpierw sugerowałbym przedwzmacniacz kupić bo bez tego ani rusz.
Jeśli nadal nic to radzę oddać serwisowi - zmienić kabel sygnałowy i oczywiście wtyki na chinch. Poza tym przejrzą go i posprawdzają. Wkładka też pewnie do zmiany - na początek Ortofon OMB 5E (90 zł) zupełnie wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najpierw sugerowałbym przedwzmacniacz kupić bo bez tego ani rusz.


Czy masz na myśli może tego typu urządzenia?:
http://www.conrad.pl/Adapter-Reloop-iPhono...A_37363_1310060
albo
http://www.conrad.pl/Adapter-line%2c-phono...&ireusocl=1

Ten Reloop raczej spełniłby oczekiwania, a co myślisz o tańszym McCrypt? Nie ukrywam, że z oczywistych względów (cena!) wolałbym tego McCrypta. Obydwa mają też wyjście USB, co pozwoliłoby przegrywać stare płyty bezpośrednio na kompa, ale McCrypt tylko USB w wersji 1.1.
Dziękuję za odpowiedź i z niecierpliwością czekam na następne info.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup zwykły, prosty przedwzmacniacz, nie kombinuj z USB, jak będziesz chciał sobie zgrać płyty to i ze zwykłego wyjścia się uda, a jak kupisz taki tani model z USB to nie oczekuj fajerwerków jakościowych. Z drugiej strony masz "tylko" kino domowe typu all-in-one, więc może nawet nie zauważysz różnicy między lepszym przedwzmacniaczem PHONO...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jednak zdecydowałem się na preampa RELOOP iPHONO - tego z podanego wyżej linku, z wyjściem USB, i UDAŁO SIĘ!! Mój stary gramofon Unitra Fonica
GS464 UZYSKAŁ DRUGĄ MŁODOŚĆ! icon_biggrin.gif A najbardziej zaskoczyło mnie, że płyty moje winylowe sprzed 22 lat są odtwarzane niemal bez jakichkolwiek trzasków, szumów i zniekształceń. Owszem - od czasu do czasu coś tam delikatnie można dosłyszeć, gdy się pilnie wsłucha, ale generalnie płyty są odtwarzane znakomicie! No, Myslę, ze po części jest to też zasługa wzmacniacza kina domowego, a niewykluczone że i tego preampa. Teraz muszę zainstalować oprogramowanie tego preampa na kompie i spróbować zgrać płyty na format mp3. WRESZCIE!
Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie moim problemem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...