Skocz do zawartości

Jakie glosniki pod Marantza pm8003


przybor

Recommended Posts

Witam.
Jakis czas temu zamiescilem tutaj juz posta z prosba o pomoc, lecz nie spotkalem sie z zadnmym odzewem. no i bardzo dobrze, bo przynajmiej odrobilem prace domowa i jestem troszke madrzejszy chyba icon_smile.gif a rozchodzi mi sie o zmiane sprzetu na lepszy, bo na tym odczuwam troche malo srodka.

Sprzet jakim dysponuje to
MARANTZ PM4001
TANGENT CDP100
TANGENT DAB100
WHARFEDALE 9.1

Po przeczytaniu wielu recenzji zdecyduje sie raczej na wzmaka marantz pm8003 + do tego jakies CD tej samej firmy i klasy, tyllko problem jest z glosnikami. Naczytalem sie jaki to neutralny jest marantz - i stwierdzilem ze chyba mi to pasuje - natomiast trzeba byc ostroznym z wyborem glosnikow (!). jak wspomialem wczesniej w moim aktualnym systemie mam delikatna dziure miedzy basem a sopranem.

Takze, czy ktos moglby mi doradzic jakies glosniki pod maranza pm8003? budzet to jakies 2500tys zl, a pokoik troche maly, wiec raczej bookshelfy
Z gory dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprzet jakim dysponuje to
MARANTZ PM4001
TANGENT CDP100
TANGENT DAB100
WHARFEDALE 9.1

Po przeczytaniu wielu recenzji zdecyduje sie raczej na wzmaka marantz pm8003 + do tego jakies CD tej samej firmy i klasy, tyllko problem jest z glosnikami. Naczytalem sie jaki to neutralny jest marantz - i stwierdzilem ze chyba mi to pasuje - natomiast trzeba byc ostroznym z wyborem glosnikow (!). jak wspomialem wczesniej w moim aktualnym systemie mam delikatna dziure miedzy basem a sopranem.

Takze, czy ktos moglby mi doradzic jakies glosniki pod maranza pm8003? budzet to jakies 2500tys zl, a pokoik troche maly, wiec raczej bookshelfy
Z gory dzieki



Pewnie się mylę, ale intuicja podpowiada mi że mieszkasz w UK, a w sprzęt zaopatrywałeś się w sklepie Richer Sounds icon_mrgreen.gif

Ale do rzeczy. Moje propozycje kolumn podstawkowych:
Epos M12i
Bowers & Wilkins B&W 685
Monitor Audio BR2
Monitor Audio RS1
Dali Lektor 2
Mordaunt Short Mezzo 2
KEF iQ3 lub KEF iQ30

A co do wzmacniacza - w tej cenie można dostac wzmacniacze lepsze aniżeli Marantz PM8003 np.:
Rotel RA-1520
Roksan Kandy K2

A mi chodzi po głowie "second hand" Arcam A85 icon_twisted.gif , który zastąpiłby mojego Marantza PM7001.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ta Twoja intuicja icon_smile.gif To jak mi powiesz jeszcze w jakim oddziale to Ci pomnik postawie. :>

A Skoro juz masz taka dobra intuicje to bardzo dobrze. jak wiesz ciezko jest tutaj przesluchac nawet kilka par glosnikow przed zakupem, wiec intuicja jest czasem niezastapiona. zdecydowalem sie na marantza, poniewaz jak wczesniej wspomialem ponoc jest on w miare neutralny, a wiec na moj prosty rozum powinien sie dobrze spisywac w miare szerokim zakresie muzyki. czy moze w tym wyborze powinienem sie kierowac czyms innym. dlaczego polecasz akurat te modele. No i na ile to sie sprawdza ze pewne wzmacniacze poprostu nie wspolgraja z pewnymi kolumnami. artysci ktorzy sie u mnie ostatnio najczesciej przewijaja to anna maria jopek, laurie anderson, dave matthews band, katie melua a z innej beczki to opeth i cosik innego z heavy metalu.

z gory dzieki za pomoc

pokoik okolo 15m2 Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w Anglii to wogóle zadanie jest ułatwione, mam tylko małe pytanko, albo raczej wątpliwość, te 2500zł to na same kolumny, tak???

Jeśli sie wszystko zgadza to ponowię moją propozycję, a mianowicie KEFa XQ10, IQ30 są oczywiście większe, ale w 15m2 XQ10 sobie spojkojnie poradzą, a z tego co widzę mocny bas nie jest ci bardzo potrzebny (Katie Melua skąd ja to znam, najlepiej brzmi na vinylu naprawdę polecam, cyfra się nienadaje do takiej muzy icon_wink.gif). Oto namiary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie!

Trafiles, tak chce sie zamknac w 5-6k pln (waluta nie wazna:) za wzmaka i glosniki.
a tak przy okazji, czy wzmacniacz wydaje Ci sie dobrym pomyslem? kolega troche wyzej proponowal zgola cos innego, a ja jak na razie wiem tyle ile przeczytalem. jak mozesz to wyraz swoja opinie. dzieki. a co do winylu, to ja nie mam raczej sluchu na audiofila, zreszta jakby sie okazalo ze nawet jednak mam, to i tak mnie nie stac. chce poprostu skompletowac sobie cos w dobrego z przyziemnej polki. ze tak powiem ponizej audiofilskiego poziomu.
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowalem sie na marantza, poniewaz jak wczesniej wspomialem ponoc jest on w miare neutralny, a wiec na moj prosty rozum powinien sie dobrze spisywac w miare szerokim zakresie muzyki. czy moze w tym wyborze powinienem sie kierowac czyms innym. dlaczego polecasz akurat te modele. No i na ile to sie sprawdza ze pewne wzmacniacze poprostu nie wspolgraja z pewnymi kolumnami. artysci ktorzy sie u mnie ostatnio najczesciej przewijaja to anna maria jopek, laurie anderson, dave matthews band, katie melua a z innej beczki to opeth i cosik innego z heavy metalu.



Wzmacniacze Marantz są bardzo dobre - sam przecież takowy mam i nie mogę narzekac. Jedynie niższe modele PM4001 i PM5003 dostawały słabiutkie recenzje.
Jeżeli kupisz Marantza PM8003, to nie będziesz tego żałował.
W sprzedaży jest mnóstwo modeli wzmacniaczy różnych firm - a jak to ładnie ktoś ujął: " hi-fi to szara strefa".

Dobór głośników to inna sprawa. Trzeba je dobierac biorąc pod uwagę nie tylko do elektronikę i własne upodobania ale także pomieszczenie odsłuchowe.
Wszelkie kolumny podstawkowe z głośnikami 10-13cm zostały zaprojektowane głównie z myślą o kinie domowym, ewentualnie do współpracy z mikro stereo.

IMHO do domowego sprzętu hi-fi trzeba raczej dobierac kolumny z głośnikami 14-20cm. I właśnie takie głośniki proponowałem.
Jeżeli masz ograniczoną przestrzeń i nie chcesz stawiac kolumn na środku pokoju, to wybierz kolumny łatwe do ustawienia - Epos M12i, MA BR2, MA RS1.
Kapryśne co do ustawienia mogą byc B&W i KEF.

Moim faworytem są EPOS M12i. Miałem całkiem uprzednio najtańsze podłogówki EPOS ELS303 i uważam że były doskonałe. Ale nadszedł czas na zmiany ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Marantz robi bardzo dobrą elektronikę, słuchałem kilku modeli (niższych) i pomimo słabych recenzji dla mnie grały bardzo dobrze, dużo lepiej niż np. Yamahy AX-x97.

Kwestia kolumn to tylko odsłuch. Myślę, że warto byłoby się wybrać do sklepu, który sprzedaje te KEFy XQ10 w celu odsłuchania ich i paru innych sztuk.

Co do vinyli to wcale nie trzeba dużej kasy na początek używka, albo Pro Ject Debut i gra muzyka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc. teraz napewno cos wybiore. a co do tych vinyli to chyba mnie podpusciles, sprawdzalem i faktycznie nie zbankrutuje chyba, lecz pozbieram troszku dluzej icon_smile.gif mam jeszcze jedno pytanko. czy da sie jakos wydusic pozadna jakosc podlaczajac kompa pod wzmacniacz? wiecie moze jak to wyglada? pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się potrzebujesz tylko dobrej karty dźwiękowej, albo zewnętrznego DACa z wejściem USB. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, ale wiadomo słabsze jakościowo, a na drugie trzeba przeznaczyć już przynajmniej 700-800zł, ale daje świetne efekty (można wogóle nie używać CD, ja u siebie słucham muzy tylko z kompa, karta CREATIVE Surround 5.1 USB gra lepiej od Denona DVD-1800BD).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz kupic dobry i kosztowny wzmacniacz i kolumny, to raczej nie powinieneś oszczędzac na źródle.
Komputerowe karty dzwiękowe są byc może dobre, ale nie sądzę aby jakośc dzwięku była zbliżona do dobrego odtwarzacza CD lub zewnętrznego DAC-a.

Moje propozycje:
09 ZERO DAC - dostępny na ebay za ok. 95-105 funtów
Beresford TC-7520 DAC - Beresford - dostępny za 187 funtów
Cambridge Audio DAC Magic - za 230 funtów w Richer Sounds

Ja używam chińskiego DAC-a 09 ZERO i uważam że jest świetny.
Robiłem jedynie porównania do Logitech Squeezebox 3 oraz Marantz CD6002 - ten DAC daje lepszy dzwięk.
Może w przyszłości spróbuję Beresforda, ale jak na razie mam dośc wydatków icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KURDE, WESZ JUZ SIE GUBIE. JAK KTOS MADRY POWIEDZIAL IM WIECEj wiem tym mniej wiem icon_smile.gif mam calkiem duzy zasob mp3 na kompie, i szkoda zeby sie to marnowalo. zreszta niewazne jaki cd player sobie kupie, jak muze zgram na audio z uzyciem mojego LG X53 cd recordera. myslisz ze dac jak ten marantz ktory juz zawiera cedeka bedzie dobrym pomyslem? w sumnie to oi jeden mebel miej no i nawet tak drogo nie jest. pozdro. wiem ze mecze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

KURDE, WESZ JUZ SIE GUBIE. JAK KTOS MADRY POWIEDZIAL IM WIECEj wiem tym mniej wiem icon_smile.gif mam calkiem duzy zasob mp3 na kompie, i szkoda zeby sie to marnowalo. zreszta niewazne jaki cd player sobie kupie, jak muze zgram na audio z uzyciem mojego LG X53 cd recordera. myslisz ze dac jak ten marantz ktory juz zawiera cedeka bedzie dobrym pomyslem? w sumnie to oi jeden mebel miej no i nawet tak drogo nie jest. pozdro. wiem ze mecze icon_smile.gif



A jakie ja mam cierpienia icon_twisted.gif
Jak chcesz, to Ci odsprzedam cały mój zestaw Marantza (wzmacniacz, tuner i CD) i będziesz miał święty spokój na jakiś czas icon_mrgreen.gif .

Wychodzi na to, że co kilka miesiecy zmieniam sprzęt - nie żeby poprzedni był zły, ale żeby się coś działo i aby wypróbowac coś nowego.
Może to głupie, ale nie mogę się powstrzymac.

Co do Twojego ostatniego pytania: otóż mam trudnośc czytania ze zrozumieniem icon_biggrin.gif i nie bardzo wiem co masz na myśli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chodzilo mi o cedeka marantza ktory juz zawiera w sobie DAC'a ( bodajze cd6002) jak sam mowiles gra niezle. Pomyslalem ze bedzie i cd i DAC z glowy takze to chyba mi nie wychodzi pisanie ze zrozumieniem. Ja wkazdym razie planuje juz zakup na dluzej ( trzeba o jakims mieszkaniu wkoncu pomyslec) wiec chcialbym wycisnac mozliwie jak najwiecej w budzecie, wiec jesli np ten 6002 jakos sie prezentuje jako dac i cedek w jednym i wspolgra mi toto z 8003 to bajka. Jak wspomialem, ciagne duzo muzy z kompa, karta zintegrowana icon_sad.gif a o istnieniu DAC'ow to sie wlasnie teraz dowiedzialem, stad ten natlok nowych pytan. pozdrawiam i wielkie dzieki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport tzn. napęd, który wysyła sygnał cyfrowy do zdekodowania, większość CDeków ma wbudowane DACe i dlatego nazywa je się odtwarzaczami (może jeszcze być odtwarzacz dzielony tzn. transport + zewn. DAC).

Co do samego DACa w CD to nie ma sensu jeśli większośc muzy masz na kompie. Po prostu zacznij sukcesywnie zgrywać płyty (najlepiej Exact Audio Copy) i kup Beresforda lub Chorda. Będziesz miał lepszą jakość niż z CD i lepszą niż z integry + DAC. Sam eksperymentuję z źródłami i tak jak mówię na razie wszyskto leci z kompa i to w dodatku z karty teoretycznie mocno średniej klasy do stereo, a jednak jest dobrze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...