Skocz do zawartości

Pomoc i sugestie w wyborze sprzętu.


Maksio66

Recommended Posts

Witam serdecznie, planuję zakup zestawu stereo, tylko i wyłącznie do słuchania muzyki, biore pod uwagę zestaw
Denon: PMA-500ae(700ae) kolumny: Jamo s606(fronty)
ewentualnie amplituner Denon-avr 1509.
Słucham rocka, cięzkiego rocka, czasem troszeczke popu,
pokój 13m2 jednak dosc wysoki 3,2 m bedzie co napełnic:)
Prosze o rady nt zakupu, ewentualnej alternatywy dla tego sprzętu.
(Dodam ,ze autualnie posiadam kolumny unitra-tonsil 30, oraz
wzmacniacz sony TA-F110 : ) )
Pozdrawiam maksio667
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuje za opdowiedz, chcę przeznaczyc około 1200 zł, moze byc to jak najbardziej uzywany sprzęt (przepraszam ze się powtarzam, na forum istnieje wiele tego typu tematów jednak nic mnie nie satysfakcjonowało)



Wzmacniacze Denon PMA500AE oraz PMA700AE wyglądają imponująco, ale otrzymują druzgoczące recenzje.
Denon stara się ratowac sytuację i wypuścił modele PMA510AE oraz PMA710AE. Czy są dobre - nie wiem.

Warto zacząc nowe poszukiwania, ale niestety nic konkretnego nie potrafię Ci w tej chwili zasugerowac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock i ciężki rocka na 13^2 ...

Jamo S605 (i S506 tym bardziej) są zbyt "ugrzecznione", prędzej coś z Magnata (np. Monitor 1000 czy ich następca Supreme 1000), albo Jamo S708/S718.
Tylko że na takiej powierzchni może być ciut za dużo basu i pojawią się zniekształcenia... - czy taki styl gry Ci pasuje?
Cena za nowe kolumny ok.800 (Magnat monitor 1000) do 1200zł (Jamo S718).

Ze wzmacniaczy - choćby starsze modele Harmana...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temat wałkowany dość często ..... to i odpowiedzi podobne do tych co zwykle .....

Rock i Ciężki rock powiadasz hmm. Ja jak zwykle na taką okoliczność polecę Ci Yamahę AX-900 (model z lat 80-tych). W tego typu muzyce pogoni większość konkurecji zarówno równej sobie wiekiem jak i młodszej. Niestety to dość drogi wzmacniacz i jeśli wspomniane wyżej 1,2kzł dotyczy kolumn i wzmacniacza to będzie ciężko się wyrobić w budżecie (AX-900 chodzi od 700 do 1kpln icon_sad.gif ). Tu uwaga bież pod uwagę WYŁĄCZNIE wzmacniacze które dobrze wyglądają - jak wizualnie wzmak jest zmęczony to w środku jest zapewne równie nieciekawie (uwaga dotyczy AX-900).
Jeśli AX-900 jest przydrogi możesz się rozejrzeć za mniejszym bratem AX-900 czyli AX-700, zbiera równie pochlebne opinie a i łatwiej trafić na dobry egzemplarz w rozsądnej cenie.
Co do kolumn - wyżej podane wzmaki nie są zbyt wymagające. Posiadają taki nadmiar mocy, że wysterują wszystko ....... łącznie z taflą szkła. Kierując się własnym doświadczeniem zasugerowałbym Ci coś ze stajni CervinVega. Dobrze się sprawują zarówno w większych jak i tych mniejszych pomieszczeniach. Grają z dużą werwą i w sposób baardzo otwarty.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie jest to drogo ale AX-900 nie da najmniejszych szans tej 497 ......... sugerowany jako wyjście awaryjne AX-700 zresztą też
497 to raczej średnio niski model, AX-900 natomiast natenczas najwyższy z normalnych, różnica jest kolosalna. Jak wszedłem w posiadanie AX-900 nie było wątpliwości i zarówno amplituner serii 340 jak i wzmacniacz DSP-A420 dostały natychmiastową eksmisję.
Gdybyś powiedzmy za 800-900 plnów dorwał AX-900 to za resztę (400-300 pln) w używkach dorwiesz zapewne CD Yammy z tzw. wagi ciężkiej coś w stylu CDX-900, czy przy odrobinie szczęścia CDX-1100.
Sam eksploatuję m in. zestaw AX-900/CDX-1100 i sprawuje się wyśmienicie - również słucham Rocka, Hard Rocka a do tego Gothic i lżejsze odmiany Heavy Metal.
Na Twoim miejscu poszedłbym jednak w wysokie używki.

To tylko niezobowiązująca sugestia
ostateczna decyzja należy do Ciebie.
Jeśli po drodze Ci do Ząbek koło Wa-wy zapraszam sam będziesz mógł sprawdzić co potrafi stara Yamaha.

Ale zdaje się już po herbacie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zestaw Yamy wzmak 497 + CD 397 znalazły nowego właściciela...
Fajnie, że masz gwarancję (przynajmniej na wzmak), świeży sprzęt w idealnym stanie no i piloty.

No i teraz problem z kolumnami - jak zwykle dobrze będzie podjechać ze wzmacniaczem i nie kupować w ciemno. A najlepiej to ściągnąć kolumny do siebie i podłączyć (wiadomo, że w sklepie zagrają trochę inaczej niż u Ciebie czy u właściciela...).

Co do proponowanych kolumn - znam człowieka, który Magnaty Monitor 1000 mial na 9m^2 i był szczęśliwy, nie było dla niego za dużo basu.
Wystarczającą moc AX-497 mają i Magnaty i Jamo ...
Kaczor proponował Ci kolumny Cerwin Vega - są osiągalne, pytanie tylko gdzie mieszkasz i jakie masz możliwości odsłuchu w najbliższej okolicy. A zdaje się, że powierzchnia pokoju jest zbliżona, a Cerwiny kosztują porównywalnie co Jamo czy Magnaty...

Każdy ma inne preferencje - jedni wolą dużo basu (nawet kosztem pewnych zniekształceń), inni wolą szybszy dźwięk choć z mniejszą ilościa "mięcha"...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkam w Katowicach blisko sklepu mega-hz mam spore mozliwosci odsłuchu, bylem ostanio stały Jamo-606, Jbl Dali, jednak nie posiadają magnatow serii 1000. Yamahe zakupilem ze względu na dobre opinie, wszyscy odradzali Denona dlatego wybor padł na drugą opcje: ) napiszę jak spisuję sie ax-497 po dotarciu do mnie ; ) Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie podzielam wprawdzie zachwytu RoRo z tego powodu, że sprzęt posiada piloty tym nie mniej wybór tego zestawu ma cały szereg zalet. Jest prawie nowy i na gwarancji (miejmy nadzieję, że wzmak nie był otwierany bo wtedy nici z gwarancji). Daje to pewne poczucie bezpieczeństwa - niestety zakup starszych konstrukcji zawsze wiąże siez ryzykiem zakupienia kupy złomu - a dotyczy to w szczególności AX-900 icon_sad.gif (bliższe szczegóły w wątku wzmacniacze Yamahy).
Wybrałeś opcję tańszą i chyba w sumie bezpieczniejszą - przynajmniej jeśli chodzi o stronę techniczną, za to dźwiękowo słabszą. Za obiema opcjami przemawia sporo "za" icon_smile.gif
Tym nie mniej nie ma co rozdzierać szat - Yamaha niewiele zrobiła sprzętu tak naprawdę złego, więc:
a) Sprzęt który kupiłeś będzie zapewne co najmniej przyzwoity icon_smile.gif
b)Jest duża szansa że jest w pełni OK
c) Pozostawiłeś sobie ścieżkę do pójścia w górę nawet w ramach tej samej marki icon_wink.gif - chyba, że zachowasz odrobinę zdrowego rozsądku i przestaniesz zaglądać na audio fora icon_lol.gif

Pozostaje życzyć zadowolenia z zakupu oraz długiej i bezawaryjnej pracy zestawu.

Słówko jeszcze o kolumnach. O Cervinach wspominałem bazując na eksploatowanym u siebie komplecie ST-1. Dziwne to kolumny niby duże monitory (naprawdę duże) i powinny być za duże do moich 12 metrów. Wbrew logice, jednak pomimo, sporych pudeł i sporych średnic basowca nic mi nie dudni w pokoju. Bas jest potężny, mięsisty ale nie dudniący i nie przysłaniający otwartej góry i średnicy. No i to powietrze - masa powietrza i otwartości oraz takiej werwy i ochoty do grania. Tu jednak uwaga - koniecznie posłuchaj tych (zresztą każdych innych na jakie byś się decydował też) kolumn przed zakupem - ja opisuję tu baaaaardzo stary model (kilkudziesięcioletni!) i trzeba by zweryfikować czy nowe/młodsze Cerviny grają tak samo jak dawniej to raz, dwa (znacznie ważniejsze) czy tobie odpowiadają.

Pozdrawiam i gratuluję icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
Nie podzielam wprawdzie zachwytu RoRo z tego powodu, że sprzęt posiada piloty tym nie mniej wybór tego zestawu ma cały szereg zalet. Jest prawie nowy i na gwarancji

Kaczor - pilot był dopiero na czwartym miejscu...
Wcześniej było "Fajnie, że masz gwarancję (przynajmniej na wzmak), świeży sprzęt w idealnym stanie no i piloty."

Maksio66
Wzmacniacz nie jest najsłabszym modelem w serii - więc nie jest najgorzej. Poza tym nawet najsłabsze wzmaki stereo Yamy prezentują i tak wyższy poziom od tego, co może pokazać sprzęt do KD.
No a CD, chociaż to model podstawowy, to przynajmniej podklejony (wyciszony).
A za komplet Yamy bazujący na 59x (czyli i świeżo i nieźle...) trzeba dać o połowę więcej.

Devil
A co jeszcze poza AX-497 i Jamo S708 (jakie kable głośnikowe?) masz w swoim systemie, no i na jakiej powierzchni grają u Ciebie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo wybacz ..... ale nie mogłem się powstrzymać przed tą drobną i mam nadzieję niegroźną złośliwością ...... Zauważyłem, że lotcików wymieniłeś na końcu icon_wink.gif

W pełni zagadzam się i potwierdzam seria 4XX nie jest najniższa, niższa jest seria 3XX dlatego też jak wcześniej pisałem to średnio niski model. Jestem również przekonany, że będzie lepiej niż z KD.

Współczesnych CD serii 3XX. Przyznam szczerze nie znam, ale jeśli ma coś wspólnego (a pewnie ma) ze starszym odpowiednikiem CDX-393MKII (bodajże) to jest to jeden z bardziej niedocenionych CD-ków. Oczywiście nie znajdziemy w nim "wodotrysków" przynależnym konstrukcjom kilkukrotnie droższym, ale 393MKII prezentował zupełnie przyzwoity poziom dźwięku - tu nie miałbym obaw icon_smile.gif .

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Devil
A co jeszcze poza AX-497 i Jamo S708 (jakie kable głośnikowe?) masz w swoim systemie, no i na jakiej powierzchni grają u Ciebie?


RoRo
Źródło ax-596 głośnikowe i IC klotz pokój 25m2.Kolumny ustawione wooferami do siebie(nie dudnią).Bas miękki obfity i nisko schodzący ,łagodna średnica.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil
no to masz prawie 2 razy większą powierzchnię niż Maksio66.
Ale wysokość 3.2 i zamiłowanie do ciężkiego rocka - można dać szansę tym S708/718...

Z innych propozycji - to jeszcze Heco Victa za 1249zł
http://www.allegro.pl/item718939543_heco_v...gwar_polec.html
Sprzedawca pewny (kolumny powystawowe), przesyłka tylko 30zł i nieźle pakują icon_smile.gif
Głośniki w nich są trochę mniejsze, ale 2x17cm na basie i 1x17cm na średnie tony to naprawdę nie jest źle!

Pozdrawiam
PS. Kaczor - po starej znajomości - możesz spać spokojnie, nic Ci nie grozi z mojej strony (ani ze strony lotników)! Zresztą obaj lubimy pożartować icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, więc jamo s 606 odpadaja, bylem dzis w salonie audio oglądałem kolumny yamaha (starsze modele serii ns) nie byly kosmicznie drogie, co mozecie o nich powiedziec dobrego i złego : )
Pozdrawiam Maciej.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezposrednio po nim nie ma potrzeby go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...