Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj porównywałem dziewicze HD 800 i RS 1. Zródłem zaproponowanym przez sklep był cd Micromega 4 , moja Soha 2 z ECC 81 RFT , IC Ixos 101.Pierwsze wrażenie to kosmiczny wygląd , ciężar w stosunku do RS1, trochę mocne przyleganie do głowy . Na płytach Diana Krall wydanie UE i Sara K. wydanie Chesky na HD 800 było słychać jakby sztuczny podgłos , wrażenie ze studio jest wielkich rozmiarów . Scena i "głębia ",plany podobnej wielkości do RS 1. Lokalizacja zródeł dzwięku i "powietrze ' na podobnym poziomie.Na płycie Bon Jovi dało się zauważyć "zgaszone " wysokie tony, szczególnie na talerzach w perkusji.Na płycie Beethovena Symphonies 5 & 7 bas był bardziej dosadny na Grado.
Szkoła grania HD 800 to dzwięki bardziej 'aksamitne", pluszowe , relaksujące, zgaszone . Miałem wrażenie że grają wolniej i nie przekazują tyle informacji o nagraniu jak RS (skrzypniecie krzesła ,itp) . Nie wiem jakie zmiany na plus zachodzą w nich w trakcie wygrzewania i cd nie było wysokiego poziomu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 600 i HD 800 to już inna "liga ".Z HD 800 trzeba jeszcze poczekać , sa za krótko na rynku . Ja mój odsłuch przeprowadziłem na Micromega 4 icon_sad.gif , to nie za bardzo dobre zródło , HD 800 były nie wygrzane , wrecz dziewicze. Sohe jak najbardziej polecam ,gra chyba na poziomie wzmacniaczy za około 3 kzł >Cayin HA-1a kolega porównywał oba na RS1 , AKG 701, Bd 880.O Soha 2 http://soha2.republika.pl/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wydaje sie że trzeba trzymać fason i wypuscic flagowca tak jak konkurencja. Z HD 800 , wychodzi że trzeba do nich bardzo dobrego sprzetu towarzyszacego aby zagrały.

Jest już opis Soha 2 Piotra R. http://audiohobby.pl/topic/8/2900#koniec

http://soha2.republika.pl/ wszystko o Soha 2
Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji EDYTUJ zamiast dopisywać kolejne posty jeden pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Konstruktora i innych życzliwych osób miałem możliwość testowania wzmacniacza słuchawkowego WBA Sensarius ,
do dyspozycji dwie pary słuchawek moje AKG701 oraz brata Senki HD600 i chociaż urządzenie dopiero w fazie prototypu to jednak
warte zainteresowania .Ma spory potencjał i bardzo duże możliwości ,przetestuję jeszcze ze dwa urządzenia /umówione wypożyczenie/
i więcej niż pewne ,że wrócę do Sensariusa.
Mniej więcej wygląda tak ,chociaż wersja ostateczna będzie jeszcze fajniejsza.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo jestes adminem na forum ? jak tak to OK

alghar
No więc jest OK ! icon_wink.gif

- i już od dłuższego czasu mam wspólnie z Kolegami Cz58y oraz Muzycznym_gościem "trochę" dodatkowej roboty. Spine w ramach swoich zadań też ma co robić... icon_rolleyes.gif
http://forum.audio.com.pl/index.php?act=St...mp;CODE=leaders

A swoją drogą to od roku większy problem jest ze spamem niż z edytowaniem i cenzurą wypowiedzi na Forum. Na szczęście praktycznie zniknął problem w wulgarnymi (czy mocno niepzyjemnymi, choc cenzuralnymi) wypowiedziami. Dzięki temu to Forum jest stosunkowo spokojne i wyważone icon_razz.gif

Pozdrawiam - miłego weekendu dla wszystkich!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensariusa porównywałem z Edgarem i "dziurką" w integrze Luxmana L-590A II.
O ile pomiędzy Luxmanem a Edegarem nie było większej róznicy ,to Sensarius ,chociaż to na razie tylko prototyp
zagrał naprawdę rewelacyjnie .Mam obiecany do testów za parę tygodni egzemplarz "produkcyjny" więc wtedy
napisze coś więcej.
W tzw. "między czasie" za ok. 2 tygodnie będę miał wypożyczony wzmacniacz słuchawkowy HV-1 Skorpion, Pana
Bogusława Dubiela i dopiero wtedy podejme decyzje ,który zakupię.
Nie jestem specjalnie miłosnikiem zestawów słuchawkowych , a w zasadzie to nie lubię ,ponieważ po ok. 15-20 minutach
zapominam ,że mam coś na głowie ,a do tego nie potrafię usiedzieć na miejscu ....... co kończy sie czasem "nieprzyjemnie"
dla wtyków suchawkowych lub gniazdw urządzeniu icon_biggrin.gif nie mówiąc o mojej głowie i uszach.
Pracuję ostatnio trochę po nocach /różne pilne projekty/ i żeby nie być uciążliwym dla otoczenia poszedłem w slłuchawki.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...