Skocz do zawartości

Kino do 4000zl - 4500zl


xrobcio

Recommended Posts

Witam, za jakis czas chcialbym kupic zestaw kina domowego za okolo 4000zl. Oczywiscie jesli warto bedzie dolozyc 500zl np do lepszego bassu to to zrobie:)
Zestaw mialby byc w pokoju okolo 15m.
Zacznijmy od muzyki, slucham: trans, disco, rap, radiowej:) Na pewno nie bede sluchac metalu i pochodnych:)
Muzyke glownie bede odtwarzac z kompa, TV, plytki, pendriva@USB. (kolejnosc nie przypadkowa)


To na czym mi zalezy to:
* Dobra jakosc dzwieku.
* Kocham niskie i potezne tony. Nie jakies glosne pukanie bassem tylko na prawde niskie tony- efekt wszystko sie trzesie:)
Jakis pan w sklepie z audio powiedzial, mi ze jesli sluchamy muzyku (stereo) to sub jest zbedny. I w sumie moze miec racje dlatego chcialbym, aby same kolumny rowniez ladnie graly nisko bez wlaczonego suba (wiec chyba dobrze by bylo w kolumnach miec glosnik niskotonowy), co nie znaczy ze do stereo nie bede uzywac suba!!!:)
* Lubie bawic sie ustawieniami, wiec duza ich ilosc w aplitunerze bedzie na plus:P
* Wejscie USB w amplitunerze lub DVD
* Chcialbym aby apmlituner mial jak najwiecej standardow typu DD, DTS etc...chociaz moze to i zbedne...


Moje pytania to:
Jak najlepiej podlaczyc go z komputerem. Mam karte muzyczna XFI XtremeMusic http://www.infoprix.ca/images/divers/guide...ts-1106/xfi.jpg
Ale mysle ze i tak zmienie na X-Fi Titanium Fatal1ty Pro http://a.swistak.pl/000/405/405613_1024.jpg
Lub ewentualnie na jakiegos Asusa Xonara, ale od kilku lat gram w Americas Army (cos jak CS) i boje sie ze na Xonarze dzwiek moze mi nie odpowiadac...
A jesli karte zmienie to nie bede zmieniac tylko dlatego, ze obecna nie ma mozliwosci podlaczenia kablem optycznym...

1. Dlatego jak najlepiej podlaczyc karte XFI z aplitunerem? Przez Kabel optyczny czy coaxil? Dlugosc kabla od kompa od aplitunera to okolo 5m.
2. Jak podlaczyc TV i dekoder np z Nki czy cyfry+?

a) Dekoder -> HDMI -> Aplituner -> HDMI -> TV?
b) TV -> HDMI -> Amplituner -> i Dekoder -> HDMI -> TV i dzwiek puscic przez np kabel optyczny z dekodera do TV? o ile tutaj czegos nie pomylilem:P
c) inne rozwiazanie, jakie?icon_smile.gif

Pan w sklepie polecil mi aplitunery Pioniera 818 lub 918 i do tego glosniki jamo (nie pamietam modelu, ale przednie mialy z boku wlasnie glosnik niskotonowy) niestety nie moglem odsluchac tego zestawu bo nie byl podlaczony a ja nie mialem zbytnio czasu.
Znajomy niedawno kupil amplituner Marantza z glosnikami Yamaha ns7900 i same w stero graja nawet niezle, ale ja bym chcial cos lepszego, z lepszym basem:P Do tego ma jakiegos niewielkiego suba magnata ale sub mi nie odpowiada:P
W MM Pan polecal mi kolumny JBL E80 i ladnie graly w porownaniu z kolumnami drozszymi, ale nie pamietam jaki tam byl aplituner.
Z tego co widzialem to wizualnie (bo technologicznie niestety nie za bardzo sie znam) ladnie wygladaja Amplitunery Yamahy:)

Co do koloru to jesli mial bym wybierac to cos w ciemnym kolorze, ale jesli cos bedzie gralo super tylko w jasnym drewnie, bardzo prosze o napisanie modelu:)

Takze jakie zestawy konkretnie byscie polecili? Amplituner + DVD + kolumny 5.1 + Sub. Oczywiscie moze byc apmplituner odrazu z DVD.
Kupowac bede przez internet lub w sklepie w Bydgoszczy - tam gdzie bardziej bedzie sie oplacac:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/1810891 - ampli
http://www.ceneo.pl/1610998?gclid=CL3Jip6D05wCFRQSzAodHGWSIg -dvd
http://www.ceneo.pl/279207 - kolumny
http://www.ceneo.pl/627209 -sub

Duzo basu i sa bardzo "glosne" jamo s 708/718 lub magnat supreme 2000 ale mysle ze jamo 606 maja az za duzo basu jak na taki pomieszczenie jakim ty dysponujesz.

Jesli sluchasz wiecej muzyki niz ogladasz tv to zastanow sie nad stereo

Tak na szybko bo nie mam czasu. Sorki icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym konkretnym przypadku nie zgodzę się do końca z ryba82, bo o ile amp i DVD są ok to kolumny raczej nie będą dla ciebie najlepsze. Wydaje mi się, że dokałdnie wiem o co ci chodzi (po sobie z przed jakiegoś czasu) i postawiłbym tylko i wyłącznie na JBLu. Basu będzie dużo, nie musisz się martwić, dźwięk efektowny do elektro i rap/hh cud, one są po prostu do tego stworzone. Przy okazji powiem, że czystość itp. wcale nie traci na tym.

Co do kompa to nie kolejny CREATIVE, ani też ASUS, a Audiotrak Prodigy 7.1 icon_wink.gif Zdecydowanie najlepszy wybór, a jeśli chodzi o podłącznie to analogowo 6RCA-3jack (do gier, bo w ampie nie zdekodujesz sygnału przestrzennego gier) i optyk (ze względu na długość, bo 5m to już graniczna długość dla elektorycznego kabla).

Podłączenie TV, Nki/Cyfry, DVD, ampa:
TV-amp: jeśli masz wyjście z tv to optykiem, jeśli nie to 2RCA
TV-sat: HDMI
TV-DVD: HDMI
sat-amp: optyk
DVD-amp: coaxial

Zestaw:
Amp ONKYO 606
DVD Pioneer DV610
kolumny JBL ESP/Magnat 2000+250C+200+301A

Kilka słów podsumowania, za pewne Magnat da ci dużo więcej basu (suba ma 30cm, a nie 25cm jak w JBL, poza tym to podstawowe kolumny, tanie i muszą grać efektownie, bo to sprzęt często młodych z małych miast, bez urazy dla nikogo icon_wink.gif). Jednak JBL to będzie już inna jakość, dźwięk z dużo lepszą przestrzenią, a na brak basu nie będzie można narzekać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ale kurcze cena zestawu JBL troche duza:P
A w gierki gram tylko na AKG K512:P
Jak podlacze PC + amp obojetnie przez co czy przez coaxial czy przez kabel optyczny, w zakladkach creative bede mial mozliwosc regulacji EQ i reszty pierdol?


I to bedzie najlepsza opcja podlaczenia sprzetu? Tzn MAX JAKOSC?
I w ogole w pierwszej kolejnosci powinienem rozgladac sie za amp i do amp dobierac kolumny czy odwrotnie? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: JBLe są dość drogie (w stosunku do Magnata, bo jakby nie patrzeć to już wyższa półka).

Po drugie: jeśli kupujesz kino to radzę ci przerzucić się z grami na nie, bo słuchawki stereo nigdy nie dadzą ci takiego umiejscowienia przeciwnika (sam gram w CSa, więć trochę się wie o tym icon_wink.gif).

Po trzecie: będziesz mógł regulować jeśli podłączysz cyfrowo, ale z góry mówię, że nie warto, bo EQ tylko wszystko rozwala, trzeba mieć świetne ucho, żeby wyrównać pasmo, a podbijanie basu czy góry to pozostawię bez komentarza, a zresztą w ampie masz EQ i Audysseya one załatwią to za kartę icon_wink.gif

Po czwarte: tak to jest najlepszy jakościowo sposób podłączania icon_wink.gif

Po piąte: najlepiej to kupić cały zestaw od razu, ewentualnie najpierw amp + fronty, a później surr+cen+sub, ale to cię wyniesie drożej niż w zestawie, a w przypadku JBLa nawet dużo drożej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko podać coś konkretnego w tych granicach masz tak:
ONKYO 606 i 705
H/K 255, 347 i 445
Yamaha RX-V765
Denon AVR1910

Ja z tego wziąłbym chyba H/K 445, co prawda to stary model, ale to tak naprawdę przemawia na jego korzyść, bo HDMI już posiada czyli nie jest to prehistoria, a za to, że kupujesz starszą serię masz dużo lepsze zasialnie i ogólnie komponenty. Poza tym Harman słynie z dobrej jakości stereo w ampach i dobrego zasialani (tutaj maksymalny pobór to bodaj 1040W, potęga, bo to prawdziwe dane). Ewentualnie ONKYO 705, ale w pierwszej kolejności H/K.

PS: Harman i JBL to jeden koncern co skutkuje ich świetnym współgraniem, naprawdę to jedno z lepszych kin, a w stereo dla ciebie też ideał, tak mi się przynajmniej zdaje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z pacio94 zgadzam. Z tych tanich (do 1500) to godny polecenia jest http://www.ceneo.pl/1535637

Sam musisz się wybrać na odsłuch i posłuchać kilku zestawów my możemy tylko trochę cie nakierować na co warto zwrócić uwage bo każdemu pasuje co innego jesli mi odpowiada jeden zestaw to nie znaczy ze dla ciebie tez bedzie on ok.

Nie rób takiego błędu ze ktoś na forum pisze ci ze to i to jest super a Ty w ciemno zamawiasz przez internet . Obowiązkowo musisz najpierw wybrać się na odsłuch zaproponowanego zestawu i sam zdecydować czy ci ten zestaw odpowiada.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xrobico - jak mozesz sobie pozwolic kup ampli za nie mniej niz 2000zl . Ogolnie sa to urzadzenia ktor i tak nie grzesza wielka moca wiec warto dolozyc i kupic cos konkretniejszego . W tej gornej granicy bardzo dobry bedzie HK255 bo wydajnosciowo i jakosciowo w kwocie do 2200zl konkurenta godnego to za bardzo nie ma. Mialem Onkyo 606 i pozostawal jednak w tyle mocowo i jakosciowo za HK . Denon to w ogole szalona z lekka firma icon_smile.gif Kasuje kosmiczne pieniadze za klocki ktore powinny kosztowac 2/3 ceny tego co zadaja. Zwyczajnie firma zdziera a nie przeklada sie to na jakosc.

Polecam wybor HK255 lub jeszcze dolozyc i poszukac ONKYO ale model 805

HK445 tez jest super ale nie wiem jaka mozna teraz dostac na to cenke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

445 jest w linku za 2500zł (w AFG Computers firma dość znana mają sporo opini myślę, że nie będzie problemów), więc moim zdaniem nie warto brać 255 (mimo, że rzeczywiście to jeden z lepszych).

Avatar
Dlaczego uważasz Denon "za lekko szloną firmę" do tej pory jedyny model, który rzeczywiście był sporo za drogi do DVD-1800BD, ale już 3800BD jest tańszy od bliźniaczego Marantz nie wispominając o Pionku 91 (trochę lepszym, ale dużo droższym). Ja nie uważam, żebym przepłacił za swojego 2809 (3300zł, 12/2008), teraz te ceny są wyższe, ale np. Yamaha w podobnej półce cenowej życzy sobie jeszcze więcej, nie dając w sumie nic dodatkowo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede ukrywal iz wyglad tez ma dla mnie znaczenie, a najbardziej podoba mi sie Yamaha RX-V765:P Ale w sumie wole kupic cos gorszego wizualnie, ale jakosciowo, czy tez z wieksza iloscia opcji:)

Te H/K 255 i 445 tez nawet fajnie wygladaja (chciaz 255 bardziej mi sie widzi) Oczywiscie tylko na zdjeciach w necie:P
Aaale nie patrzac na wyglad w kolejnosci od najlepszego amp (wezcie pod uwage jakosc, ilosc opcji, mozliwosci - ale w sumie podlacze tylko do PC, TV, DVD, USB)

Yamaha RX-V765
H/K 255
H/K 445 (jak bedzie na prawde super extra to jestem w stanie dolozyc i dac za niego 2500:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powtórzyć to co napisałem wcześniej, 445 będzie najlepszy, bo jest starszym modelem, a dzięki temu wyżej umieszczonym w ofercie (dwie półki w porównaniu do 255). Ja bym kupił jego, a jeśli np. w AFG go już nie ma to wtedy 255. Yamahy nie lubię z założenia (tylko audio, bo gitarki są niebylejakie), może jest dobra, ale ja ci jej nie polecę icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dzis bylem w saturnie i dosc wystraszony Pan wlaczyl mi na Pioneer VSX-918 i kolumnach Jamo piosenke na audio cd (zapamietalem tylko model S40 ale to chyba oznaczenie suba, natomiast kolumny mialy 2 glosniki albo nisko tonowe albo jeden srednio i jeden nisko + i wysoko tonowy) bo stwierdzil ze JBL E80 sa za duze do pokoju 15-20m...
Wlaczyl rowniez na H/K AVR 155 JBL e80 i w JBLach nie bylo basu w porownaniu do jamo... Jak prosilem o podlaczenie AVR 255 + E80 to krecil nosem wiec go olalem.
Kiedys (inny Pan z saturna dosc mocno zorientowany w porownaniu do dzisiejszego) wlaczyl mi na jakims marantz E80 to ladnie graly, w porownaniu do kolumn drozszych ktore rowniez wtedy odsluchiwalem (na innych amplitunerach, bo kazde kolumny mialy innego amp), wiec moze ten dzisiejszy h/k mial zmniejszone niskie tony? Bo jak mialy by grac tak jak dzis na ustawieniach nominalnych to bede szukac czegos innego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xrobico
- a poszedles za rada i odsluchales kolumn Monitor Audio BR5 w roznych konfiguracjach z amplitunerami (miedzy innymi HK255) ? Jezeli nie to zanim kupisz koniecznie przetestuj rowniez ta konstrukcje. Jakosc/cena wypada relatywnie tanio. Niestety takich kolumn jak Monitor Audio w takich "profesjonalnych" punktach jak Saturn raczej nie beda mieli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...