Skocz do zawartości

jak będzie lepiej


dyzio28

Recommended Posts

Witam mam krótkie zapytanie chciałbym podłaczyc wzmacniacz stereo do tunera sat tylko nie wiem pod które wyjście podłaczyc na wzmacniaczu czy pod tuner czy aux .Oczysiście podłączylem pod oba wydaje mi sie że troche lepiej gra pod aux ale po wyłączeniu tunera słychać mocne buczenie z kolumn, pozatym po podłączeniu pod obydwa strasznie cicho gra jak pod cd playerem wystarczyło mi ustawic na godzine 10 pokretlo wzmacniacza to bylo juz bardzo glosno że wiecej juz nie potrzeba a po podlaczeniu pod tuner jest na 12 i jest mniej wiecej tak głośno jak pod cd na 8. mógł bym dac głośniej ale mam obawy i dlatego mam 2 pytanie (mam wzmacniacz okolo 110 W na kanał ale prawdziwe 110W wzmacniacz 8 ohm. natomiast kolumny 4...8 ohm 110 W, nie bede komentowal tego bo wiecie o co biega ) a wiec moje pytanie brzmi na jaka max głosnosć moge przekręcic pokretło zarówno pod cd playerem jak i tu wazniejsze pod tunerm. Pisząc ten temat nasuneło mi sie jeszcze jedno pytanie a mianowicie mam przewody 2,5 mm co by mi dalo jak bym dal np 2 razy szersze czy byla by poprawa dzwieku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teoretycznie to wszystkie te wejścia powinny być identyczne i dziwne jest to, że na jednym gra głośniej, a n drugim ciszej. Wskazuje to na różne napięcia wejściowe, ale tak jak mówię trochę to dziwne jest. Tak czy inaczej podłącz tam gdzie nie musisz zapędzać potencjometru tak daleko (zawsze będzie bezpieczniej icon_wink.gif).

Zestaw masz dość dobrze dobrany i nic nie powinno się spalić, o ile nie przecholujesz icon_wink.gif

Co do kabli większe pole przekroju wcale nie musi dać lepszego dźwięku, choć powinno go zmienić (zmiana impedancji, w przypadku takiego samego kabla).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że wejścia wzmacniacza mają różną czułość. Kiedyć robili wejście CD o 2-krotnie mniejszej czułości. Nie trzeba tym się przejmować, to nie ma żadnego znaczenia. Co do ustawienia pokretla wzmacniacza, to właśnie po to jest, żeby nim kręcić. Nie ma znaczenia na którą godzinę będzie ustawione, to jest tylko tłumik, obniżający poziom sygnału do odpowiedniego poziomu. Nie da się określić na "jaka max głosnosć" można go przekręcić. Przekręcaj na jaką chcesz. Jeśli przekręcasz do końca, a jest wciąż za cicho, no to jest problem. Jeśli maksymalną dla uszu głośność (bez zniekształceń) uzyskujesz przekręcając na g.9 albo 3, to nie ma żadnego znaczenia. To świadczy tulko o stosunku poziomu sugnału ze żródła (mV)do czułości wejścia (mV) i nie ma związku ani z mocą (głośnością) ani z jakością.

Natomiast może być tak, że przy odtwarzaniu z tego samego źródła tego samego gatunku muzyki raz przekręcasz gałkę bardziej, raz mniej do uzyskania tego samego poziomu głośności. To może świadczyć o różnej jakości nagrań. Im mniej przekręcona gałka głośności, tym większa kompresja jest zastosowana w nagraniu, czyli tym niższa jest jego jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, z ta róznica dzwieku chyba przesadzilem tzn gra tak samo tylko na jednym chyba byl inny kanal z muzyka a na drugim inny for4tv gra troche lepiej niz viva i chyba dlatego, na forum tez wyczytalem ze ogolnie tv przy przesyłaniu sygnału najbardziej tnie dzwiek i byc moze dlatego taki kiepski dzwiek, a i kable mam 1,5 mm nie 2,5 icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze pacio teoretycznie Tuner i AUX powinny mieć taką samą czułość i głośność powinna być taka sama.
Ty stwierdziłeś, że tak nie jest, jeśli twój wzmacniacz jest chodzony i ma już swoje lata, za różne czułości wejść odpowiada zapewne kurz i tlenki ew. siarczki które zebrały się tu i ówdzie w bebechach wzmaka.

Na początek zrób mały test - rzeczonego tunera podepnij po kolei we wszystkie wejścia jakie masz w tym wzmaku (ZA WYJĄTKIEM PHONO! - to wejście ma zupełnie inne parametry) i zobacz jak na którym się zachowuje. Teoretycznie wszędzie powinno być tak samo (pewnie nie będzie icon_sad.gif ). Jeśli okaże się, że wejścia zachowują się różnie, dźwięk stłumiony, charczący, cichy - to wskazuje to dość jednoznacznie na zabrudzenia.

Jeśli mam rację to należy po pierwsze wyczyścić gniazda i postarać się zmyć tłuszcz, kurz jak również tlenki/ można użyć, płynu do czyszczenia głowic, preparatu kontakt lub w ostateczności wódki czy spirytusu (nie salicylowego). Po drugie należy kontaktem S popsikać przełącznik/przełączniki selektora wejść, po czym poczekać ze 2 minuty i kręcić selektorem wejść do upadłego lub w wypadku guziczków pstrykać nimi - Tę operację przeprowadzamy na WYŁĄCZONYM z kontaktu sprzęcie - dosłownie wtyczka z gniazdka w ścianie! I nie chodzi wyłącznie o względy bezpieczeństwa ale również o to aby przy okazji czyszczenia - nie wypalić styków icon_wink.gif
Do upadłego oznacza do momentu aż wszystkie nagromadzone latami "śmieci" zetrą się ze styków. Preparat rozpuszcza je.
Gdy całość wyschnie - preparat odparuje, podłączamy całość i sprawdzamy co to dało icon_wink.gif
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...