Skocz do zawartości

Czym napędzić Dali Grand?


BOBEK

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Od roku czasu posiadam kolumny podłogowe Dali Grand,które obecnie grają z zestawem NAD T-754 i DVD T-533.-Nie jest to być może zestaw marzeń,ale NADa zakupiłem już wcześniej niż te kolumny.Jak mi znajomi powiedzieli mój NAD jest najsłabszym elementem mojego systemu i w związku z tym zastanawiam się poważnie nad dokupieniem jakiegoś wzmacniacza najchętniej lampowego w konfiguracji pusch-pull na lampach KT-88, a z czasem jakiegoś cd playera na lampach.Szczerze mówiąc nie znam pełnych możliwości tych kolumn.Przeważnie w salonach oferowano mi zestaw NAD i kolumny firmy FOCAL albo DALI do tego.
Do tych kolumn podłaczano wzmacniacze: Mark Levinson No.339,TacT Milenium i Cary Audio SLI-80.Dwa pierwsze odpadają, bo są dla mnie za drogie.(od 35.000 zł) Będę wdzięczny jeśli ktoś kto miał kiedyś takie kolumny podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniemi na ich temat.Dodatkowo dołączam zdjęcie.Czy ten model później zastąpiła seria Helicon?

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A na jaki wzmacniacz Cię stać?
2x22 cm wofer, 90 dB i minimum ok. 4 ohm - to nie jest najtrudniejszy przeciwnik dla wzmacniaczy.
Sam piszesz, że grają z amplitunerem. To niezły mezalians.
Na poczatek proponuję coś ze starszych zestawów pre+power w granicach 1000-1500 zł (Rotel, Uher, Palladium, Sony, Hitachi, Denon itp.).
Będzie najmniej o 2 klasy lepiej od amplitunera i nieco gorzej od ML icon_wink.gif .
Z lampy - ukraiński OMAK jest super (ale b. rzadko bywa) i polska Delta na KT 88 (ale drożej).

Pzodr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Myślałem o wzmacniaczu tak mniej więcej za około 10.000 do mniej więcej 13.000 (blisko tej ceny jest już SLI-80).Wybór nowych i używanych jest dosyć spory.Czyli z lampy tylko deltę brać pod uwagę? Omak jest praktycznie nie do kupienia(brak dystrybutora) u nas.Szczerze mówiąc amplituner A/V chyba nie bardzo nadaje się do słuchania w trybie stereo.-W tym NADzie chyba tylko średnie tony są w porządku,zaś basu prawie nie ma i o agresywnym przekazie nie wspominając.Dystrybutor Dali, firma HORN proponuje zestawy firm DENON i Dali.Mam na stanie wzmacniacz PMA 700 AE-mała moc,bo chyba ma on 50 wat na kanał.
(używam go tylko i wyłącznie do kompa).Czy będzie jakaś różnica w odsłuchu między moim PMA 700 AE,a np.modelem PMA 2000 lub PMA S-10 II?
Na allegro pojawiają się czasem słowackie lampowce JJ Electronics 828 na KT-88 od 5300 zł-czy taki wzmacniacz nadawałby się do moich kolumn?

Dzięki wielkie za zainteresowanie się moim problemem! icon_smile.gif
POZDRAWIAM.

P.S.
Słuchanie muzyki na kinie domowym chyba mija się z celem.
-Widzę że nie tylko mi się "wydawało",że kino domowe gra gorzej niż wzmacniacz stereo. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na allegro jakiś salon audio proponuje zestaw CD i lampa AYON ,oraz kolumny DALI Euphonia Ms5 lub kolumny Helicon 400 mk2 -Skoro takie kolumny jak Ms5 mogą grać z lampą to chyba moje także? Euphonia też jest 4-ro ohmowa i potrzebuje 500 watowego wzmacniacza, a efektywność mają na poziomie 89 Db.No i wzmacniacz AYON jest na KT-88!-Tylko te ceny skutecznie dobijają. icon_eek.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jeśli możesz wydać wydać 10 kzł, jesteś szczęściarzem!
Każdy sprzedawca poiwnien Ciebie podjechać!
To duża suma i polecam słuchanie tylko i wyłącznie w domu ze swoją resztą toru!
Polecanie czegoś w ciemno, chyba mija się z celem...

Ale wiedz, jeśli kupisz nowy, będzie to zdecydowanie niższa klasa od kilku, czy kilkunastoletniego za te same pieniądze.
Wybór jest duży i należy do Ciebie...

P.S.
Na giełdzie są dobre lampy Luxmana i Aion (nowe) oraz używki - Phast Retro...



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! icon_biggrin.gif

Hm.Maksymalnie mogę wydać jakieś 13.000-Akurat prawie tyle kosztował nowy Cary Sli 80.Wiadomo,że sprzęt z drugiej ręki będzie tańszy,tylko ciężko jest namierzyć coś ciekawego.Właśnie zastanawiałem się nad tym austryjackim AYONEM SPIRIT-nowy kosztuje 10.000 zł,a gdybym trafił tańszy używany to wydałbym trochę mniej.Z wrocławską Deltą jest podobnie- najtańsza kosztowała około 12.000 zł,a teraz nie wiem,bo sprzęt mocno podrożał-wiadomo mamy teraz słabą złotówkę.Jak najbardziej podzielam twoje zdanie,że lepiej będzie zakupić sprzęt używany.Dlatego się pokręcę po allegro i giełdach,może jakiś komis z takim sprzętem odwiedzę. icon_wink.gif
Mój kolega na początku lipca tego roku namierzył mi na allegro jakieś monobloki AMPLIFONA na KT-88(tego ze Staszewa),które miały 275 wat na kanał!-Faktycznie taka moc zwala z nóg! -Ale po dłuższym przemyśleniu doszedłem do wniosku,że kiedy zobaczę najbliższy rachunek za prąd,to mnie ZWALI Z NÓG :!: Podobno to była jakaś krótka seria takich monobloków.-Jakieś kilkanaście sztuk na eksport do Niemiec, robione na indywidualne zamówienie.-Nie powiem: Aż mnie korciło żeby sprawdzić jak to zagra. icon_razz.gif
Czy gdybym w salonie chciał posłuchać lampy z kolumnami Dali,to mogą to być jakieś inne kolumny Dali?-Takie podłogówki z aktualnej oferty tej firmy.(Mentory,Lektory,Ikony-w zależności co będą mieli w sklepie)
Transport Grandów do sklepu będzie sporym problemem,bo po prostu są ciężkie.

P.S.

Reszty toru audio narazie nie ma. icon_sad.gif
DVD NADa nie biorę pod uwagę,bo będę chciał za jakiś czas kupić jakiś CD na lampach.
Teraz już mnie nie dziwi,że niektórzy ludzie mają conajmniej dwa systemy w domu.

POZDRAWIAM.

Tomek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z tych 13 kawałków, to kilka proponowałbym odłożyć na źródło... jak ma GRAĆ!
Chyba, że szykujesz osobną pulę?
Jeszcze raz powtórzę. Jesli chcesz wydać taką kasę na wzmocnienie - to spokojnie KAŻDY rozsądny sprzedawca w promieniu powiedzmy 300 km (sklep, dystrybutor, czy prywatny) przyjeżdża do Ciebie na chatę! trarganie kolumn jest bezsensu (inna powierzchnia, warunki akustyczne i sprzęt towarzyszący).
Innej opcji nie ma!

Pozdr.

P.S.
Szkoda, że wcześniej nie wyszedłeś z problemem. Sam byłbym pierwszy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 Kzł i tylko sam wzmacniacz?-Dobrze by było ominąć wogóle NADa.
Dobry CD player i ampli A/V?-nie wróży mi to dobrze, bo ampli jest agresywny i bez basu. icon_neutral.gif
Chyba,że w bliskiej kwocie dałoby radę kupić nawet używany CD player na lampach i jakiś sensowny wzmacniacz.
Czyli :CD za 6.500 zł plus wzmacniacz też za 6.500-chyba że coś używanego dałoby radę pomału zorganizować.
Na allegro jakiś czas temu były monobloki DARED na lampie 300B single ended za 6.000zł-ale ten nie pociągnie moich Grandów.
No i jeszcze bywa ten JJ 828 na KT-88 -ceny od 5.300 zł-70 Wat na kanał w 8 ohmach, piękny i drewniany.-Ten mnie korci. icon_wink.gif
Chyba że jeszcze jakiś Amplifon na KT-88 i cd tej firmy.-Nowe cd kosztuje nie mało, bo 8.500zł-jeśli dobrze zapamiętałem.
Do tego jeszcze wzmacniacz też pewnie ponad 7.000 zł.-Tutaj już mi kasy zbraknie.
Tak sobie myślę,że gdybym wydał 5.300 zł na wzmacniacz JJ 828, to za resztę spokojnie jakiś CD bym wytrzasnął.
Mam jeszcze opcję zamówienia lampowego preampa i dwóch monobloków na KT-88 w firmie Audionova.-Całość miała mnie kosztować 10.Kzł.-To byłoby pod moje indywidualne zamówienie.-ale znowu nie będę miał CD.-Tutaj nie miałbym nawet możliwości posłuchania takiego zestawu,tylko zamówienie go w ciemno.Odtwarzacz CD Audionova też kosztował conajmniej 6.000.

Zukzukzuk.
Jak sądzisz?
Czy kupić na razie sam wzmacniacz i zbierać kasę na CD?
Czy zainwestować w monobloki Audionova i też zbierać na CD?-Tutaj właściciel firmy już wie jakie mam kolumny,może by tutaj coś mi spasował.(taki zestaw maiałby być zbudowany od podstaw dla mnie)
Czy może zakupić na allegro tego JJ Electronics 828 za 5.300 zł i na CD resztę kasy przeznaczyć?

Pozdrawiam!

P.S.
Kiedyś sprzedawca w jednym warszawskim salonie audio powiedział mi,że dobry sprzęt kompletuje się całymi latami.
Miał racje,bo wszystko jest tak drogie,że nieda rady od razu całości zakupić.

Tomek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli miałbym to robić dla siebie - kupiłbym na razie wzmacniacz i zobaczyłbym, co zostanie. Wcale nie celowałbym w najdroższy, bo i tak wiadomo, że po jakimś czasie znajdzie się lepszy:) CD na końcu...
Ale są różne mody i niejeden audiofil zaczyna od CD za naście tysięcy, bo twierdzi, że od tego wsio zależy.
Moja kolejność to kolumny - wzmocnienie -cd (przynajmniej w budżecie i nieco wyżej). W najwyższej klasy zestawach - bywa różnie.

Z tego, co proponujesz słuchałem integry Delta z JMLab Electra 927 (ale wzmacniacz b. mocno podrasowany). I to była BOMBA!
A drugie - to Phasty (tylko miałem słabsze dźwiękowo w trybie PP). Ale napędzały 90 kilogramowe IRS Sigma! Dźwięk wspaniały, wielobarwny z wielka przestrzenią z tym, że wiadomo wielkiego trzęsienia ziemi nie było. Wszak to tylko 40 Wat. A kolumny wielkości człowieka omało... Phast Retro, to mocniejszy zestaw dźwiękowo i mocowo (zobacz z czym grały).
JJ 828 nie znam...
Obojętenie jednak co nie wybrałbyś - koniecznie przetestuj przed zakupem!

Pozdr.

P.S.
Poniżej zdjęcie Phast z IRS Sigma i do tego CD SOny za chyba mniej niż 1 kzł.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez RoRo
... zdarza się :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk.

Wspominałeś coś o Phast Retro.Teraz na allegro ktoś sprzedaje taki zestaw za 7.000 zł
(preamp,końcówka mocy stereo i zasilacz oddzielny)

Podobno to napędzało Dali Helicon 800 i ma aż 28 watów! Koleś mieszka w Stalowej woli,a sprzęt waży 40 Kg i jest w drewnie.-Z odsłuchem na moich kolumnach może być z tym problem.-Kłopoty z transportem.
Phast prezentuje się zacnie. icon_razz.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk

Mark Levinson CD w połączeniu z lampami może dobrze grać.
Ale jaki jest sens łączyć CD NADa ze wzmacniaczem lampowym?
(niektórzy ludzie tak robią)-Moim zdaniem NAD gra przeciętnie bez żadnych fajerwerków, nawet ta nowa seria masters.
Faktycznie jest dynamiczny i szybki,dobrze radzi sobie z muzyką rockową i tutaj jego agresywność mnie nie razi,ale na muzyce klasycznej,wykłada się TOTALNIE.-niektórych cichych fraz w utworach prawie niesłychać,brzmi to tak jakby było mocno "obcięte".

P.S.
Na twoich fotkach kolumny Infinity wyglądają niesamowicie-Jakie są one duże i potężne!
-Jednym słowem całość robi wrażenie! icon_eek.gif

Pozdrawiam

Tomek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobku!

Zukzukzukowe Infinity prezentują się na fotce znakomicie, ale - mimo wszystko - nie ma się to nijak, do wrażeń z ich odsłuchu! 

Phasty - do spróbowania! Szkoda, że odpuściłeś Omaki - bo to coś naprawdę znakomitego!

JJ-Electronics - raczej sobie odpuść - miałem okazję słuchać z fenomenalnymi przejrzystymi kolumnami - na moje ucho zbyt podbarwiają - pisząc w slangu - "mulą"...

Delta Studio - jak najbardziej i pisz od razu na priv do kolegi o nicku "Hybyrd" - wyciągnął z nich podobnież maxa!!!

Są jeszcze tranzystory - ale to już inna bajka...

PS. O czym mówiłeś pisząć o cdku Marka Levinsona???  
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj BERT !

Pisząc o odtwarzaczu CD M.Levinsona miałem na myśli dobre połączenie z tym zestawem Phast retro(preamp, końcówka stereo no i taki CD)-ale jakoś nie widzę odtwarzacza DVD NADa jako partnera do lampy.-Nie bardzo rozumiem,co miałoby dać mi połączenie agresywnego i dynamicznego dźwięku NADa ze spokojnym, subtelnym i klimatycznym sposobem prezentacji muzyki przez wzmacniacz lampowy.
Co do tego Omaka to nie ma gdzie go kupić u nas.Tak samo jak kiedyś chciałem nabyć kolumny Jas Audio Orsa-monitory do lampy-Też nie ma dystrybutora u nas-a w HFC recenzja była.Dobrze wiedzieć że JJ 828 to śmietnik,dlatego takie tanie-teraz na allegro z 5.300zł zjechał na 4.900. icon_wink.gif (nowy to wydatek spokojnie ponad 10.kzł).-Podobno po zakupie trzeba od razu wszystkie lampy wymienić,bo te firmowe kiepsko grają i są nietrwałe.Powiadasz tranzystory?-przed zakupem swoich Grandów,podłączono mi je do wzmacniacza TacT Milenium mk 3.-Nie powiem,grało to super,ale cena 35.000 zł skutecznie mnie zniechęciła do niego.Za używkę na allegro gość chciał grubo ponad 20.Kzł-Także zaporowo.Jeden znajomy namawiał mnie na wzmacniacz Gryphon.Ceny nowych są zabójcze,a na allegro trafiają się mocno wyeksploatowane Gryphony Tabu za nieco ponad 10.kzł.Myślałem o zakupie jakieś końcówki Marka Levinsona,ale licytacja zaczynała się od 10.kzł i wątpię żebym ją tanio wyrwał.-to by grało na pewno.Oglądałem jeszcze wzmacniacz naszej warszawskiej firmy SOUND ART model JAZZ-cenowo także sporo bo 16.kzł,ale nie miałem okazji go słuchać,a wygląd OKROPNY.Nie wiem czemu, ale wzmacniacze tranzystorowe kojażą mi się z agresywnym i bardzo szybkim przekazem-Oczywiście nie jest to prawdą, bo może jestem pod wpływem swojego NADa.Co mniejwięcej mógłbyś mi polecić z tranzystorów?

P.s.

Miałem okazję posłuchać "lampy" Manty z moimi Grandami.
Grało to bardzo przyjemnie pomimo braku basu i całkiem głośno jak na skromne 12 wat mocy.(za duże kolumny do tak małego wzmaka)
To była tylko namiastka lampy i raczej nie ma to nic wspólnego z prawdziwym wzmacniaczem lampowym. icon_biggrin.gif

Pozdrawiam.

Tomek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw Phast Retro pojawiał się już kilka razy na Allegro, więc pewnie można będzie ponegocjować cenę... icon_razz.gif
Jest silniejszy i zapewne trochę lepiej gra od zwykłych PhaSTów (i kosztuje o połowę więcej).
A już "zwykłe" PhaSTy (2monobloki + preamp) dają do myślenia pod względem jakości grania.
Plusem jest też dedykowany zasilacz zewnętrzny do tego sprzętu (mówię o zestawie z Allegro).

Co do problemów z dostępnością OMAKa to nic dziwnego, bo ta lampa zdobyła uznanie na tym Forum (i wcześniej na AS ...) i naprawdę ma potężnego kopa - zresztą grała razem z PhaSTami (monobloki+pre), o czym możesz poczytać w lamowym wątku "Co z Jolidą 102b" (chwilowo 85 stron, więc trochę czasu zejdzie - polecam wyszukiwarkę ...)
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3144

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć RoRo! icon_smile.gif

Nie bardzo rozumiem.Jest spore zapotrzebowanie na produkty OMAKa,a nikt nie zajął się jeszcze ich dystrybucją w naszym kraju. icon_cry.gif
Żadnej używki nigdy nie widziałem do sprzedania.Żeby zdobyć taki wzmacniacz to trzeba by było wysłać im maila z zamówieniem, po rosyjsku oczywiście,albo tam zadzwonić do nich i się rozmówić- oczywiście cyrylicą. icon_wink.gif -Może po wpłacie sumy na ich konto zgodzili by się mi wysłać sztukę kurierem.-Tu znowu są bariery językowe.Po naszemu gdybym do nich napisał,to nikt by mi nie odpowiedział.-Tam nie znają polskiego. icon_wink.gif . Chociaż te Phasty są czasem do zdobycia.Tak samo sprubój kupić u nas zestaw stereo firmy ESTERN ELECTRIC-nigdy tego nie widziałem,tylko w HFC.podobnie nasz Amplifon.-W Warszawie chyba nie ma salonu w którym można byłoby go obejrzeć,posłuchać i kupić.Plusem jest to że jest to nasz rodzimy producent-więc rozmowa ze Staszewem,powinna być bez problemowa.-Na razie mają chyba nie bardzo aktualną stronę internetową,bo nie ma wszystkich produktów przez nich oferowanych o cenach już nie wspominając.

Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co sądzicie na temat wzmacniaczy firmy Audionova?
- Czy warto sobie zawracać głowę monoblokami na KT-88 i preampem ich pomysłu?( w najsłabszym wzmaku jest 60 wat,a w tych
(monosach moze być więcej) icon_idea.gif




Daj jakiegoś linka - nie mogę odnaleźć. Chociaż sobie pooglądam icon_lol.gif
Ciekawe te monitory Jas Audio Orsa. Ze wstęgą... Choć w pierwszej chwili myślałem, że pomyliłeś z Łukaszowymi JMR Offrande (również niezgorsze farncuzy).

Omak to porządny, ukraiński czołg. Kiedyś był dystrybutor. Właściwie trudno mi znaleźć przyczynę upadku. Generalnie oprócz polskiej ziemi, nigdzie go nie znajdziesz. Rzadko spotyka się tak mocną lampę z wielobarwnym, potężnym basem, za tak marne pieniądze. Jakby co, są do odsłuchania (w połowie drogi między mną a Bertem). Z tego, co wiem właściciel monobloków JEWEL Three, dużo porusza sie po kraju. Ale trzeba go namówić na dźwiganie 2x30 kg złomu i jeszcze zgrać z dobrym preampem.

http://www.cortmi.ua/product_print.php?item_id=611

Szkoda, ze Phast Retro jest tak daleko... Uważam, że spokojnie powinien sobie poradzić z Dali Grand. A jeśli gra sporo lepiej od Phastów na pentodach to czapki z głów! Może warto ponegocjować i pokombinować z odsłuchem???



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię Zukzukzuk! icon_biggrin.gif

Tutaj masz link do strony audionovy: http://www.audio-nova.net/
Przede wszystkim mają nie głupie kable do kolumn i kable łączące sprzęt.
Lista ich produktów ostatnio mocno się rozszerzyła,ale może ich nie być na tej stronie.
Najgorsze jest to, że zanim się zamówi jakiś wzmacniacz,CD,lub monobloki nie można tego wcześniej posłuchać.
Nawet jak jeszcze mieli salon w Warszawie,to żadnego wzmacniacza ich produkcji nie widziałem.
Owszem w jakimś numerze HFC z zeszłego roku była recenzja lampy Audionova A-60 i wiele później był odtwarzacz CD Pro 2 tej firmy.
-Wiadomo jak można polegać na recenzjach. icon_wink.gif
Te monitorki Audio Orsa są super!-Bardzo mi się spodobały.Właśnie fakt,że nie miałem ich gdzie kupić,znuszony zostałem do wyboru Marker Audio Cassiopeia Superrieur właśnie w firmie Audionova.-Pełnią one rolę kolumn tylnych w kinie domowym.
Akurat w zeszłym roku w lipcu właściciel dostał wypowiedzenie umowy najmu i musiał salon zlikwidować.-Tak więc była wyprzedaż,a ja dostałem bardzo dobrą cenę na te cassiopeie i jeszcze firmowe standy do nich w prezencie.One też są fajne,ale wolałbym Orsy. icon_wink.gif
W tych Orsach najbardziej mi się spodobało to,że tweeter wstegowy zamkniety był w oddzielnej skrzynce -takie monitory "dzielone".
http://www.marker-audio.de/ -tutaj na tej stronie są jakieś dwa "dziwne" wzmacniacze -Można je sprowadzić na zamówienie,ale ja ich nie znam.Właściciel miał ten wzmacniacz w drewnie i do niego były podłączone te Cassiopeie,które kupiłem.Nie powiem,grało to bardzo przyjemnie,ale i bardzo wyraźnie.

P.S.

Miłej lektury! icon_razz.gif

Pozdrawiam!

Tomek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...