Skocz do zawartości

podłączenia, okablowanie, problem


dziku79

Recommended Posts

witam Wszystkich,

zwracam się z pytaniem o podłączenie następującego zestawu:
TV LCD samsung seria 6
odtwarzacz DVD Onkyo DV -SP 504E
amplituner Onkyo TX -SR 805
głośniki Dali Ikon 7
centralny Dali Ikon Vokal 1
tyły Dali Concept 1
dekoder Cyfra+ STRONG SRT 6880


na dzień dzisiejszy DVD z AMPLITUNEREM podpięte kablem HDMI
AMPLITUNER z TV kablem HDMI
AMPLITUNER z dekoderem kablem koaksjalnym podpiętym w dekoderze do wyjścia SPDIF, w amplitunerze Digital Coaxial IN 3
dekoder Cyfra + z TV przez 3 kable S-Video/R-Audio-L (dekoder nie ma wyjścia HDMI)
AMPLITUNER z kolumnami QED X-Tube 350 z Ikon 7 i centralnym, QED (tańsze) na tyły.

przy obecnym podłączeniu nie mam dźwięku na kolumnach gdy chcę posłuchać czegoś z telewizora, w amplitunerze nastawiam na tryb CBL/SAT a w ustawieniach przyporządkowuję ustawienia do obecnego podłączenia kabli, podaję ścieżkę ale mimo to nic nie słychać.
Radio i DVD ok, problem z TV.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wyjść z tej sytuacji?
na forum lub gg 7908207
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz takie połączenie
Cytat

AMPLITUNER z dekoderem kablem koaksjalnym podpiętym w dekoderze do wyjścia SPDIF, w amplitunerze Digital Coaxial IN 3

to wybierając w amlitunerze źródło przypisane do COAXIAL IN 3 powinieneś mieć dźwięk wychodzący z dekodera.

Czy chcesz wyjść sygnałem audio z TV (gdy np. nie korzystasz z dekodera Cyfry, a np. z normalnej kablówki czy sygnału antenowego) na amplituner i dalej na kolumny?

Jeżeli tak, to musisz mieć w TV gniazdo audio oznaczone jako OUT:
- zazwyczaj są to 2 gniazda cinch (inaczej RCA), często z głośnością regulowaną z pilota równocześnie z poziomem głosu w głośnikach TV.
- w nowszych TV jest to gniazdo cyfrowe optyczne (tak od roku mniej więcej) lub SPDIF. Jeżeli masz to gniazdo, to kupujesz kabel optyczny (zazwyczaj wtyk TOSLINK, taki jak w amlitunerze) lub SPDIF i podłączasz do amplitunera (np. w gniazdo

Gniazda HDMI w TV zazwyczaj jest jednokierunkowe, tzn. sygnał tylko wchodzi na TV i nie ma możliwości wyjścia na np. amplituner

Sprawdź z tyłu TV lub w instrukcji TV, na rysunku powinna być rozpiska złącz i informacja o ich "kierunkowości" (IN czy OUT)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...