Skocz do zawartości

Naprawa JamoPR100/D160 oraz Alton80


Recommended Posts

Witam,

Witam wszystkich gdyż jestem na forum nowy, i rozumiem że możecie mi pocisnąc że nie umiem używać opcji szukaj, ale nie mogłęm znaleźć niektórych rzeczy.

Więc tak, mam wzmacniacz Pioneer a-441 2x100at przy 8ohm 550watt pobór z sieci i podłączone 2x100wat w mocy ciągłej Jamo oraz 2x80wat Altony.
I mam taki problem że Po dłuższym graniu przy dość dużej mocy jakiewś 60-70% na wzmaku przepalił się głośnik niskotonowy w Jamo(model PR100 takie stare troche roczniki) i oryginałą nie dostanę wiec chyba kupie zamiennik ale nie wiem jaki, bo nie chce bawić się przy zwrotnicach etc, głosnik ma 20cm 100watt znamieniowej i 160 szczytowej, chyba że opłaca sięgo oddać pod wymianę cewki ale to pewnie sięnie opłąca, a sam się tego nie podejmę, bo wymieniałem raz membrany w Altonach i wiem że to sporo roboty.
A w altonach chodzi o Soprany, jak poznać czy spalone są cewki? bo nie wiem czy kupić nowe czy je wymienić, bo w wysokich tonach wymiana cewki jest łatwa.


Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam.(załączyłem zdjęcie Jamo)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nic w tych cewkach nie widzę, jeśli to nie cewki, to co to może być? bo co do tweeterów nie jestem w stanie nawet określić w którym momencie padły, bo jak zacząłem regenerować Altony to jeden już nie grał, a potem padł drugi ale nie wiem kiedy. co innego w Jamo, tam przegrzała się cewka pewnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gra wszystko oprócz sopranów, wiec to chyba nie zwrotnica, ale sprawdze, tylko jutro bo potrzeba dobrego światła do tego. dzieki.

Edit.

Obejrzałem zwrotnicę w jednej kolumnie i wszystko jest tak jak chyba powinno być, nic nie jest przytopione etc, może to jednak cewka..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...