Skocz do zawartości

Pomocy! wzmacniacz do Wharfedali evo2 10


jogopl1

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do moich
Wharfedali Pacific Evolution 10 v.2. Dodam że interesuje mnie wzmacniacz który może pracować jako końcówka mocy w zestawie z ampli av. Na razie znalazłem trzy modele które mają taką możliwość audiolab 8000s, denon 1500 i marantz 8003. Co wybrać? A może polecicie coś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wharfedalea proponuję kupić NADa C732, te kolumny (firma) są znane ze słabego basu i potrzeby mocnego (czyt. wydajnego) pieca. Marantz i Denon się do takich raczej nie zaliczają, niestety japończycy nie szaleją z zasilaniem ostatnimi czasy. Audiolab już trochę lepiej, ale moim zdaniem (mój gust) nie zagra to najlepiej, jeśli chodzi o podstawę basową.

NAD za to jest wydajny prądowo, ma wejście na końcówkę i lekko (bardzo lekko, bo tu porównujemy z wyrównanym Marantzem i lubiącym raczej górę Denonem) mulisty bas co uwypukla go ponad resztę. Jednak nic nie zastąpi odsłuchu, jeśli będziesz miał szansę to obejrzyj sobie jeszcze Advance Acoustic MAP305II, ale to na drugim miejscu razem z Audiolabem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie znowu z kolega pacio94 nie zgodze bo jednak Wharfedale maja dosc pokazna podstawe basowa. Mialem przyjemnosc odsluchu i pod wzgledem basu to bylo go na prawde sporo . Oczywiscie mniej niz w JBLach ale mimo wszystko sporo jak na podstawkowce naturalnie. Musisz jednak wiedziec ze praktycznie kazdy podstawkowiec jest zdecydowanie okrojony z basu w porownaniu z podlogowcami. Szalu tak czy owak w tym wzgledzie nie bedzie icon_biggrin.gif

Z tych wzmacniaczy ktore podales najlepszym rozwiazaniem moim zdaniem bylby Marantz 8003 - ale tylko ten model, nie nizszy. 8003 ma inne zasilanie - jest wykonany praktycznie jota w jote jak 7001KI - mialem ten sprzet i moge spokojnie polecic.

Zdecydowanie najgoszym pomyslem jest Denon - gra najjasniej i moim skromnym zdaniem najgorzej.

Oczywiscie NAD jest warty uwagi . Advance rowniez ale nie jestem pewien czy bedzie dzialac jako koncowka. Tutaj najlepiej zdecydowanie sprawdza sie Marantz - jako koncowka jest wysmienity.

Generalnie zdecydowanie wybierz sie na odsluchy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale nie jest słaby na basie??? W porównaniu z czym (nie myślę tylko o JBLu, ale o całym rynku KEF, Mission <jako angielskie> itd.)??? Dla mnie to one basu nie maja prawie, może każdy słyszy inaczej, ale bardzo wiele osób jednak mówi o niedoborze, a nie dobrej podstawie icon_wink.gif

Nie wiem czy Advance ma możliwość wpięcia na końcówkę, ale w NADzie są normalnie gniazda PRE OUT/MAIN IN (albo coś podobnego icon_wink.gif), nie wiem jak się to ustawia icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i treściwie
Yamaha A-1020 lub AX-900 - wyraźnie eksponują bas... czasami zbyt wyraźnie dla w miarę wyrównanych kolumn. Z odchudzonymi na basie Wharfdelami powinno być OK (tandem AX-900/diamond 8.1 był do przeżycia). To wysoko wydajne monstra . W żadnym wypadku nie pchać się w A-1000 - ta jest odchudzona na basie i z "waflami" w ogóle basu nie będzie.
Możliwość wpięcia się bezpośrednio w końcówki mocy realizowana w niezbyt wygodny sposób poprzez wyciągnięcie zwor z tyłu wzmaka


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra Advance MAP 305 pracuje albo jako integra (preout i main in spięte zworkami) lub jako końcówka (bez zworków)
w Audiolabie nie trzeba machać zworkami. Tryb pracy wybiera się z panelu przedniego odpowiednim przełącznikiem.
Nie chcę za każdym razem bawić się zworkami gdy przyjdzie mi ochota przełączyć się np z KD na STEREO.
Chyba że się mylę co do MAP 305. To mnie poprawcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...