Skocz do zawartości

2:1 czy kolumny...


Snajk

Recommended Posts

Cytat

Czas zbierać kasę.... i tyle....

To na czym stanęło???
Bo w tej chwili jest sporo niejasności ...
Robi się trochę dziwnie - z jednej strony poszukiwany jest wzmak za 400zł, potem Snajk pyta o Yamę za 899zł. Więc Kolego – ile w końcu możesz wydać?
Bo jeśli poruszamy się w kwocie 400zł, to lepiej kupić sobie na start choćby wzmacniacz DIORY WS-442/432, do tego niezbyt zjechanego CDka za 100-150zł (np. coś z SONY) i nieduże kolumny podstawkowe (choćby Magnata). Wydajesz te kilkaset złotych i będzie lepiej grało niż głośniczki komputerowe czy miniwieża, a potem stopniowo można wymieniać elementy.

Albo faktycznie poczekać, uzbierać - a potem rzucić się na coś lepszego.

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyda się coś pod tysiąc złotych na zakup wzmacniacza/amplitunera oraz kolumn i CD.
Z używek można już w tej cenie coś rozsądnego wymyślić...
Oczywiście za większe pieniadze też się da i będzie lepiej grało - ale chyba chodzi o to, by dysponując już konkretną kwotą zakupić rozsądnie grający sprzęt.
No i oczywiście mówimy o stereo, a nie o kinie domowym (bo to już większe pieniądze by jakoś to grało...).

Jak już będziesz miał trochę więcej uzbieranych pieniędzy to odśwież temat i podaj czego / za ile szukasz. A zapewne dostaniesz wtedy kolejne, konkretne propozycje icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. No i jak wcześniej napisał w innym wątku Muzyczny_Gość warto spojrzeć i poczytać FAQ na naszym Forum, zapewne wyjaśni to trochę wątpliwości (choćby to: czemu stereo a nie kino domowe...). No i trzymam kciuku za skuteczne zbieranie kasy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie...

Zastanawiam się jak odpalać płyty jak już będę miał wzmacniacz. Zaproponowaliście z kompa.. lecz komp to hałasuje gorzej niż nie jeden koncert icon_wink.gif .. a wyciszać to na razie kasy brak (w końcu zbieram na wzmacniacz icon_cool.gif ).... Czy dobrą propozycją będzie zwykły discman?... Bo to nie hałasuje itp... czy nie będzie jakiś strat wielkich czy coś (dźwięku, mocy icon_confused.gif ) bo ja się tam jak już wiecie nie znam...

Pozdro...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć jakieś tymczasowe źródło, ale docelowo to na pewno nie może być discman czy integra w kompie. Ogólnie już lepsza ta integra, bo regulacja głośności w discmanie (niby w kompie też jest, ale mniejsza co polepsza funkcjonalność) utrudnia regulację (duże skoki, góra dół, nieczęsctem ale wygoda spada). Jeśli komp jest za głośny to podepnij cokolwiek, ale myśl poważnie, albo o karcie do kompa, albo jakimś CDku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem że będę musiał dokupić jakiś CD... ale możecie mi doradzić ile kasy na niego przeznaczyć (wiem że to zależy od wzmacniacza itp)?...

Mój wstępny budżet wynosi (znaczy tyle chcę uzbierać icon_rolleyes.gif ):
- 800 na wzmacniacz
- 600 (?) na kolumny tu też zupełnie nie wiem... nawet myślałem nad zrobieniem własnych (z pomocą osób doświadczonych)..
- CD - ???...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajk
Spokojnie i bez nerwowych ruchów. Po kolei a nie wszystko na raz
Z CD-kiem to jest tak można kupić za 50 złotych i za 1200 złotych.

Jak kupisz dobrego wzmaka, to szkoda podpinać byle co i vice versa. Ja się publicznie mogę zobowiązać, że jak kupisz wzmacniacz to, przeciętnego - co prawda, ale w pełni sprawnego CD-ka to Ci pożyczę żebyś nie musiał "czegoś" na tymczasówkę kupować ani kombinować jak koń pod górę z diskmenami czy innymi mp3-kami i niepotrzebnie kasę wydawać. A jak będziesz chciał to nawet zupełnie niezłego decka dorzucę.
Pasuje Ci taki plan?
Zresztą spotkamy się to sprawę sobie obgadamy. A teraz spokojnie, tylko spokojnie już tylko spokój może nas uratować icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam ponownie!

Otóż udało mi się zdobyć 2 kolumny ITC (niby ITC a leci chyba na unitrowskich rozwiązaniach (przynajmniej wzmacniacz))... tyle że nigdzie nie mogę dowiedzieć się jakie to są modele.. jedyne oznaczenia to że moc 180W, 8 ohmów i zakres 35-20 000 HZ... Są one z tego zestawu (przynajmniej były) http://unitra.eu.org/node/487

Jedyny ich mankament to to że nie działają icon_mrgreen.gif i są w opłakanym stanie.. pytanie się pojawia.. czy opłaca się je reperować... z zewnętrznych uszkodzeń to od razu można powiedzieć że minimum 3 głośniki do wymiany (nisko-średnio tonowe)... W środku to ja no.. średnio się na tym znam więc nie wiem... w sumie to nawet jeszcze nie rozkręcałem.

Pozdrawiam....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
W miarę ciężkie zasłonki na okno i dywanik na podłogę to raz. Półki nadadzą się - najlepiej zapchane jakimiś książkami. Antyramy nic nie poprawią, a mogą nawet pogorszyć. Pomyśl nad jakimś obrazkiem na płótnie i/lub kwiatkami.
Dwa - te kolumny, nie lubią stać bezpośrednio na podłodze. Podłóż coś pod nie - do tego z tyłu lubią mieć trochę powietrza (bass reflex), z boku zresztą też lubią mieć luz (choć to już nie na koniecznie).
Do zbudowania niezłej sceny wystarcza im raptem 1,5 metra bazy (czyli odstępu między kolumnami).

Miłej zabawy icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka już dotarła icon_mrgreen.gif ... zaraz lecę na obiadek i potem się zaczynam bawić i wszystko opiszę.. powiedzcie mi... transformator ustawić na 240 czy 220 V ?? bo nic się nie spaliło itp? ...

Edit: już wiem... 240 V icon_biggrin.gif ...

Edit2: Podłączone i działa ale wszystko od początku...

Oto mój komplecik:
- Ampli: Yamaha AX-900u
- Kolumny: Cerwin-Vega AT-8
- Cd: Sansui 117K II

Yamaszka w świetnym stanie wizualnym, naprawdę pomimo kilku drobnych rysek na obudowie wszystko cacy icon_biggrin.gif ... To co mogłem sprawdzić czyli pokrętełka i kilka guziczków działają bez zastrzeżeń. (potencjometr od basu troszeńkę potrzeszczał na początku ale po kilku obrotach już nic nie trzeszczy). Kolumny niestety mam ustawione tylko na stoliku po obu stronach sprzętu więc dokładając do tego akustykę pokoju (prawie zerowe wygłuszenie, ale mam nadzieję że to chociaż troszkę poprawię w ten weekend) to i tak jest bardzo dobrze. Dla mnie jako początkującego słuchacza i tak jest wielkie WOW icon_razz.gif ... Cd śmiesznie wygląda przygniecione tym kolosem który wystaje z przodu na 3-4 cm i z tyłu jeszcze na 8 icon_lol.gif ... No, w Cd kręci się płyta Iron Maiden - Seventh Son of Seventh Son...

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Kaczorowi który służył mi nie tylko dobrą radą, dał mi możliwość odsłuchu i pomógł przetrzeć pierwsze kroki w sprzęcie Audio, ale to dzięki niemu to już gra u mnie w pokoju icon_mrgreen.gif .. I to na takim sprzęcie jaki jest icon_wink.gif ...

No mam nadzieję że sprzęcik niedługo się rozrośnie (i spłacę długi icon_mrgreen.gif )...

Pozdrawiam wszystkich którzy wspierali mnie dobrą radą w tym temacie icon_smile.gif ...

PS: A teraz czas patrzeć (słuchać) w przyszłość icon_razz.gif ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tada ....... tylko się cieszyć icon_smile.gif
CD - jest jaki jest choć stosunek jakości do ceny z pewnością był korzystny icon_wink.gif
zanim zaczniesz szukać docelowego źródła póki co na Twoim miejscu ................
Primo powalczyłbym z akustyką pokoju - tu osiągniesz najwięcej, najszybciej (no może niekoniecznie), najmniejszym kosztem.

Secundo - obejrzał bym się za kolumnami.
W międzyczasie spoglądałbym niezobowiązująco w stronę CD-ków i jakby coś fajnego w dobrej cenie się trafiło to ewentualnie bym zakupił.
Od razu podpowiem spośród Yamah szukałbym któregoś z modeli poniżej.
CDX - 1110RS
CDX - 1100
ewentualnie
CDX -900
Niżej już bym nie schodził i generalnie celowałbym w któregoś z dwóch pierwszych

Pozdrawiam
PS. W razie pytań i wątpliwości wal jak w dym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...