Skocz do zawartości

Dobry dźwięk stereo z DVD - możliwe?


mejson

Recommended Posts

Wiem, że powinienem posłuchać wcześniej dobrego odtwarzacza DVD, wtedy może ten wątek nie musiałby w ogóle powstać, ale ze wstydem informuję, że nie miałem okazji posłuchać, jak dobry odtwarzacz DVD odtwarza muzykę z CD. icon_redface.gif
Mój DVD Panasonica dobrze się sprawdza w roli podstawowej - odtwarzania filmów z dźwiękiem surround.
Natomiast próba wykorzystania go jako źródła dźwięku CD skończyła się sporym obrzydzeniem.

Nie wiem, czy warto polować na dwa w jednym - dobry odtwarzacz DVD i CD ( a może i SACD), czy jednak trzymać oddzielne klocki, jak teraz?
Ewentualnie kupić lepszy odtwarzacz DVD, ale z przeznaczeniem tylko do filmów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć niezłe stereo /z SACD bonus/ i oglądać jeszcze filmy za małą
kasę to sieć EURO RTV prowadzi aktualnie wyprzedaż DVD Samsunga HD-745
/jest już nowy model a może i jeszcze następny/ za 329 zł.
Ja od trzech lat używam HD-945 /ma nawet HDMI/ do KD a i "awaryjnie" można
posłuchać CD nie mówiąc o bardzo dobrym dzwięku z SACD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli chcesz mieć niezłe stereo /z SACD bonus/ i oglądać jeszcze filmy za małą
kasę to sieć EURO RTV prowadzi aktualnie wyprzedaż DVD Samsunga HD-745
/jest już nowy model a może i jeszcze następny/ za 329 zł.
Ja od trzech lat używam HD-945 /ma nawet HDMI/ do KD a i "awaryjnie" można
posłuchać CD nie mówiąc o bardzo dobrym dzwięku z SACD.

Serio?
Aż się nie chce wierzyć - podobne pieniądze dałem za owego nieszczęsnego Panasonica icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za 300 zł z dobrym CD /używanym/ będzie ciężko.


CD mam jeszcze dobry (Denon) a denerwuje mnie dźwięk mojego DVD, stąd ten wątek.
Zastanawiałem się, czy nie zastąpić dwóch pudełek jednym, ale póki co, zostanę przy CD Denona i rozejrzę się za DVD+SACD.
Chociaż z drugiej strony - nie mam żadnej SACD a do oglądania filmów z surroundem mój DVD mi wystarcza...

Nic pochopnie...

Dzięki za podpowiedzi!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Nie wiem, czy warto polować na dwa w jednym - dobry odtwarzacz DVD i CD ( a może i SACD)


Warto. Jak najbardziej warto. Maiłem okazję porównywać moje ONKYO z kilkoma odtwarzaczami CD w cenie porównywalnej lub wyższej i nie czułem żadnego dyskomfortu a nawet... Ale to już sza icon_wink.gif


A jednak?

Trzeba poszukać i posłuchać...

Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poczytaj temat na Lukarze co ten Samsung zrobił 10-krotnie droższemu Top-Leadorowi.



Na Lukarze są (prawie) sami nadpobudliwi idioci, wyjarane słuchaniem detaliczności i plastyczności dzwoneczków w 8 rzędzie orkiestry na 50cm w prawo od wiolonczelistki, a przy kablu sieciowym za 5000zł nawet o 60cm w lewo mózgi, brak tam chłodnego, obiektywnego spojrzenia - ogólnie szkoda czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tutaj "profesjonalnie" pisać. Jak napisał Mejson, należy szukać i słuchać. Nie twierdzę że DVD będzie miało jakośc CD i nie stwierdzę tak bowiem polskie gazety i fora internetowe skutecznie wdrukowały mi w umysł zdanie:
DVD nigdy nie zagra tak dobrze jak CD i to nawet kilkakrotnie tańsze.

No ale ja szukałem odtwarzacza SACD i znalazłem po długich poszukiwaniach taki którego dźwięk mi się podobał. A ostatnio mi się zdarzyło parę razy porównac moje DVD z odtwarzaczami droższymi od niego. I sam nie wierze w to co pisze i usprawiedliwiam to tym że to było tylko kilka godzin, odsłuchy nie były w optymalnych warunkach etc. etc.
Ale fakt jest jeden: gdybym już nie był skazony to bym powiedział:
DVD z płytą CD zagrało lepiej niż odtwarzacz CD.

A profesjonalnie? OK. Są odtwarzacze DVD które grają naprawdę przyzwoicie płyty CD i wystarczy skupić się na reszcie toru i robi się świetnie. Płyt CD słucha się bardzo dobrze, SACD/DVDAudio jest rewelacyjne a KD nabiera zupełnie nowego wymiaru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...