Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zastanawiam sie nad taka sprawą. Majac mp3 na dysku np 128 czy tam 256 kb, robiąc z nich CD audio, jakość bedzie chodź troche lepsza ? Nagrana oczywiście na jakiejs pożądnej cd a nie takiej za złotówke z hipermarketu. Wydaje mi sie że powinna być lepsza ale wkoncu nagrywam z mp3 więc ? I jeszce drugie pytanko, jest jakaś różnica w programach w których nagrywamy CD audio? Jesli tak to który jest do tego celu najlepszy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no takie tez moje zdanie, jedyne watpliwosci mialem czy jakosc sie poprawia danej piosenki jesli na audio ja nagrywam wlasnie z mp3

Ciekawe pytanie!
Niby jakości nagrania nie jesteś w stanie poprawić, ale jakość słuchania chyba ... tak!

Jak to możliwe?
Chodzi o źródło dźwięku - CD możesz słuchać na dobrym odtwarzaczu a mp3 na komputerze, przenośnym odtwarzaczu mp3 albo DVD - mają one z reguły gorsze parametry stereo.
Chociaż może są dobre odtwarzacze mogące odtwarzać mp3...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ja jak nagram z mp3 na audio gra o wiele ladniej. Glosniej, nie slychac nadmiernych trzaskow, bas jest bardziej zwięzły. Ogolnie milej sie slucha muzyki niz z mp3. Sluchac wiecej szczegułów.


Może dlatego, że system nie musi się napinać, by w locie rozkodowywać nagranie? icon_idea.gif
Więcej energii zostaje na muzykę.

Ja tylko zgaduję...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie slysze roznicy miedy audio a mp3 pewnie dlatego ze mam kiepski sprzet icon_smile.gif


Nie trzeba mieć wspaniałego sprzętu, by poczuć różnicę - spróbuj posłuchać oryginalnej CD (nie ze Stadionu X Lecia) i tej samej płyty skompresowanej do mp3/128 i ponownie nagranej na CD Audio.

Jak nie usłyszysz różnicy nawet na przenośnym odtwarzaczu CD, to ... zbadaj sobie słuch icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dla mnie format mp3 to pogorszenie jakości i z ubożenie sceny dźwiękowej. Jest to jeden z głównych powodów skompresowania nagrań do takiej postaci. Jest to kompresja stratna i powrót z powrotem do Audio CD nie powoduje polepszenia jakości dźwięku. Co najwyżej można mieć tylko takie wrażenie że jest lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest to kompresja stratna i powrót z powrotem do Audio CD nie powoduje polepszenia jakości dźwięku. Co najwyżej można mieć tylko takie wrażenie że jest lepiej.


Sorry, ale roznica jest BARDZO slyszalna. Wiem bo robilem maly test. Nagralem ten sam kawalek, ktory byl pierwotnie nagrany w formacie mp3 i nagralem go na CD Audio i na CD mp3. Plytke mp3 oczywiscie umiescilem w odtwarzaczu ktory czyta mp3, a Audio do odtwarzacza CD i roznica byla ogromna. Nawet jak wlozylem CD Audio do odtwarzacza ktory czyta mp3 tez byla roznica. Szczegolnie wysokie byly wiele wyrazniejsze, a bas bardziej miekki itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal
Wypisujesz bzdury, przecząc sam sobie
Cytat

Roznica miedzy mp3, a Audio jest taka jak miedzy masa czekoladopodobna, a czekolada.


Powrót z mp3 do Audio CD jest tylko sztucznym tworem robiącym wrażenie lepszego niż jest. I oto w tym chodzi byśmy mieli wrażenie poprawy jakości w stosunku do mp3. Nie jest fizyczną możliwością zrobić z gorszego produktu coś lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze zadnej sprzecznosci miedzy tym co teraz napisalem, a cytatem ktory przytoczyles. Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Niech ci bedzie ze nie ma roznicy. Słuchaj dalej mp3. Nie bede sie z toba dzis klocil, ale gluchy nie jestem. Nawet gluchoniemy by uslyszal roznice, ale jak ty nie slyszysz nie znaczy to, ze nie ma miedzy tymi formatami roznicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie najlepiej na głos i powoli to co napisałem

Cytat

Powrót z mp3 do Audio CD jest tylko sztucznym tworem robiącym wrażenie lepszego niż jest.
I oto w tym chodzi byśmy mieli wrażenie poprawy jakości w stosunku do mp3.
Nie jest fizyczną możliwością zrobić z gorszego produktu coś lepszego.


Jeżeli w dalszym ciągu tego nie rozumiesz to wytłumaczę to inaczej
Pomniejsz sobie obrazek 10x zapisz go, a potem powiększ z powrotem 10x i co zobaczysz porównując go do oryginału. Podobnie jest z mp3.
Niema TAKIEJ MOŻLIWOŚCI by z mp3 zrobić LEPSZE NAGRANIE JAK Z ORYGINALNEJ płyty Audio CD. Po to są odpowiednie algorytmy zawarte w kodekach, by oszukać nasze uszy, albo to co ma się w głowie, by brzmiało to w miarę przyzwoicie. Nie ma również dla programy komputerowego ŻADNEGO problemu, by podbić pewne części pasma częstotliwości dla sztucznego podniesienia jakości nagrania. I ty jak i ja właśnie to słyszymy.
Mp3 - łyk wiedzy warto przeczytać http://www.agavk.p9.pl/strony/progra_mp3_tech.php

Cytat

Niech ci bedzie ze nie ma roznicy. Słuchaj dalej mp3.


Dla mnie jest różnica. Audio CD icon_arrow.gif Audio CD z mp3 icon_arrow.gif mp3 , w kolejności od najlepszej do najgorszej.
Mp3 słucham TYLKO dlatego że można je wpakować do przenośnego odtwarzacza i to jedyne ich przeznaczenie, jeszcze jest internet ale to już co innego.
Stać mnie oryginalne płyty Audio CD nie muszę bawić się z tworzeniem płyt CD z odzyskiwanymi mp3 do formatu audio.

Takie przerabiane mp3 na audio CD jest jak całowanie się z dziewczyną przez szybe.

Wolę dziewczynę bez dzielącej nas szyby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z kodeków który pozwala zgrywać płyty CD audio bez strat jakości jest kodek FLAC (ang. Free Lossless Audio Codec) to format bezstratnej kompresji dźwięku z rodziny kodeków Ogg. Format ten jest rozwijany przez Xiph.Org Foundation i kojarzony z Wolnym Oprogramowaniem. W przeciwieństwie do stratnych kodeków dźwięku takich jak Vorbis, MP3 i AAC, kodek FLAC nie usuwa żadnych danych ze strumienia audio, dzięki czemu po dekompresji otrzymujemy dźwięk identyczny z pierwowzorem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...