Skocz do zawartości

Pomoc w doborze komponentów


stay_heavy

Recommended Posts

Witam serdecznie icon_smile.gif
Zdecydowałem się na zmianę swoich wysłużonych klocków, pozbywając się starego wzmacniacza sony i podłogowych magnatów.
Mój pokój to ok. 13 metrów kw. Budżet jaki w chciałbym się zamknąć, to ok. 2500 złotych. Zależałoby mi na nowych komponentach, wiem że za tę kwotę audiofilskiego sprzętu się nie kupi icon_wink.gif
Jak najbardziej ostra muzyka - mocny rock, różne gatunki metalu, czasami lżejszy bluesik czy jazz.

W co drugim temacie polecana jest stara Yamaha... dla mnie wygląd jest tak samo ważny jak dźwięk który ma wydobywać...

Czytałem na forum o Rotelu, NADzie, Cambridge Audio...
Czego się wystrzegać?
Są budżetówki Denona, ale ten kojarzy mi się bardziej z kinem, niż z porządnym stereo - ostatnie 500AE i 700AE to ponoć porażki.
"Festynowa" gałka HK nawet mi się podoba, także nie chciałbym dyskwalifikować tej marki.
Xindak A-06 ??

Co do kolumn - podstawki, jak najbardziej. Moje magnaty przytłaczały ten metraż, choć dobrze wiedziałem że lubią bas...
Monitor Audio BR1, Wharfedale 9.1, Tannoy F1, AE NEO...

Byłbym wdzięczny za jakieś ciekawe zestawienia.
Na allegro znalazłem kilku sprzedawców z Krotoszyna - odsłuchu za bardzo nie przeprowadzę, ale ceny mają o 300-400 zł niższe od sklepów internetowych (taki NAD 315 BEE, kosztuje 950 zł, a CA 640A V2 1250 zł). Miał ktoś styczność?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który Rotel? Stare serie dostępne na Allegro - m.in 920, szczerze mówiąc na kolana nie powala. Nowy przewyższa przewidzianą kwotę, mowa o 04... Kolumn za resztę nie dobierze do tego...

PS: Skoro Rotel ma cholernie wyszczególnione wyższe dźwięki, to po co ładować się w B&W ?

Na CA 640 się narzeka, bo gra niby od godz 9... ma niezbyt wyszczególniony bas... co za problem przekręcić potencjometr i dobrać odpowiednie kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam odmienne zdanie - niestety Cambridge 640A V2 nie jest zbyt udana konstrukcja. Brakuje mu zdecydowanie basu i gra ostro gora. Moze przypasowac glownie przy klasyce i jazzie . Od rocka do metalu juz bedzie zdecydowanie gorzej....

Z tanich alternatyw polecam tego NADa ale model powiedzmy 326BEE albo jeszcze lepiej ROTEL RA-04 do tego Monitor Audio BR2 i bedzie bardzo przyzwoite zestawienie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...