Skocz do zawartości

Trangle Lyrr-pomoc w doborze sprzętu


stomic

Recommended Posts

Witam,
Właśnie stałem się posiadaczem kolumn Trangle Lyrr. Problem w tym,że nie jestem audiofilem i nie mam pojęcia jaki wzmacniacz, amplituner i odtwarzacz dvd/blue ray dobrać tak,aby w pełni wykorzystać potencjał jaki drzemie w tych głośnikach. Sprzęcik znajdować się będzie w 60 m2 salonie.
Do wydania mam 15 tys. złotych. Mam nadzieję,że mi pomożecie. Z góry dzięki icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego:,ze wydanie 15tyś nic nie mowi - wydajac taką kase musisz miec sprecyzowane ->> co chcesz osiągnąć/uzyskać ze swojego systemu audio
Po za tym nie napisałeś co chcesz kupić... ->> gatunek muzyczny akustyka pomieszczenia itd itd..
Czy to Twoje początki ? w AUDIO ?

PS. Chodzi o połogowce Triangle Lyrr ? i tak z ciekawości prezent za 15-17tys? czy to jakaś podpucha?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,to dopiero moje początki w audio icon_wink.gif
Miałem okazję kupić te kolumny w bardzo okazyjnej cenie dlatego to zrobiłem. Myślę,że system 2.1 w zupełności mi by wystarczył,więc pozostaje dokupić front,ale co z resztą ? Muzyka której słucham to głównie rock, sporo muzyki elektronicznej np. drum & base, od czasu do czasu latino.Chciałbym żeby sprzęt który zakupię miał uniwersalne zastosowanie i sprawdzał się przy oglądaniu filmów jak i odsłuchu wyżej wymienionych gatunków muzycznych.
Co do akustyki pomieszczenia to niezbyt wiele mogę o niej powiedzieć,bo zwyczajnie się na tym nie znam. Na co powinienem zwrócić uwagę ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_wink.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wątek wumieściłeś w zakłądce KINO DOMOWE...
Jeżli chcesz poprzestać na systemie 2.1 (czyli fronty + subwoofer), to może zastanów się nad wzmacniaczem stereo a nie kinem domowym?

Z drugiej strony chcesz BlueRay - a w tym przypadku przyda się więcej kolumn, czyli całe kino domowe.
Rozwiązaniem może być amplituner KD i dołożona końcówka mocy lub wzmacniacz stereo w tej roli...

Pozdrawiam
PS. Poczytaj trochę w FAQ o systemach stereo i kina domowego, czemu w tej samej cenie zestaw stereo zagra lepiej
"Jakie kwestie techniczne decydują o tym, że amplitunery wielokanałowe nie dostarczają tak dobrego dźwięku stereo, jak tradycyjne wzmacniacze dwukanałowe?"
http://audio.com.pl/faq/stereo-wzmacniacze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

,więc pozostaje dokupić front,ale co z resztą ?


Ale fronty już masz.. L+R to fronty, jeżeli zdecudjesz sie na porządne kino to pamiętaj, że to kolumny to nie bylo co i wymagają odpowiednio dobrego/drogiego kompana, wiec suma suamrum jeżeli w kwesti 2 głośników pomyślisz o stworzeniu kina to 15 tys moze stać się mało - zerknij ile kosztuje sub wydany do tego systemu oraz centralny i stality, aplituner KD + dobre DVD + BR + kable.. 15 tyś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...