Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Potrzebuje karty dzwiekowej aby moc sobie posłuchac muzyki oraz zagrać w gry z czystym percyzyjnym brzmieniem.
Poskakalem juz po podobnych tematach i zauważyłem że dużą poularnością cieszy się Xonar XD Asusa.
Bardzo bym prosił aby propozycje podawać w kilku przedziałach cenowych tzn produkty znajdujące sie w odpowiadającej danemu przedziałowi cenie, ponieważ nie jestem pewnien ile będe w stanie a karte dać.


100-150zł :
150-200zł :
200-250zł :

Za wszelkie propozycje wielkie dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrać sobie w gry, tzn??? Masz głośniki 5.1 czy chcesz kartę stereo??? Najlepszy wybór jakość cena to produkty Audiotraka, ale z tego co widzę cenowo nie będą ci pasować (chyba, że używki). ASUS chyba też jest droższy niż to co byś chciał przeznaczyć, ale jeśli budżet się powiększy to Audiotrak Prodigy HD2(stereo)/7.1 Hi-Fi(wielokanał).
Z tańszych to co tu dużo szukać tylko CREATIVE gra jako tako, a reszta to masakra, np. miałem przez chwilę TRUSTa 5.1 i grał niewiele lepiej od integry Realteka, a mój CREATIVE Surround 5.1 USB zniósł go bezalpelacyjnie, jedyne co było w nim dobre to pełne wyposażenie (wejścia/wyjścia).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciwie to potrzebuje tej karty do słuchawek. Tak zeby stacjonarnie muza czy w sieci pograć. Posiadam też wierzę Nikko/Unitra przerobioną na 2x100w. Oczywiscie w przyszlosci może się zdarzyc zakup zespołu głosniczków w stylu 5.1 ale to znając życie daleka przyszłość.

Dużo zastanawiałem się nad tym Asusen DX, ludzie twierdzą że brzmi ciekawie znacznie lepiej niż Creative SB. Xonara dostanę wlasnie za 250zł tylko nie wiem czy warto bo jak by nie byo kwota jest dość duża prynjamniej dla mnie. Liczy się oczywiscie stosunek jakość/cena któego nie znam.
Ale mam także obiekcje co do tego asusa.
Ta karciocha wygląda równie dobrze : http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=37355
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z natury jestem taki że nie lubie kupować na ślepo. Muszę sie upewnić czy ten kto jest zwycięża
Asus Xonar DX vs Creative SB X-Fi mX Xtreme Gamer.
Opinie urzytkowników obu kart bardziej zachwalają SB. I z tąd moje niezdecydowanie.
Także czekam na opinie kilku userów.
Z góry wielkie dzieki, Tobie przede wszystkim Pacio icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Jak chcesz zakupić jednocześnie dobrą kartę muzyczną do gier jak i do muzyki - zastanów się nad Asus Xonar Essence STX.
Karta posiada dobry wzmacniacz słuchawkowy - więc idealna.
Istnieje możliwość wymiany opampów w tej karcie. Oryginalny nie przypadł mi do gustu - jest on odpowiedzialny za barwę dźwięku.
Wpierw zmieniłem na OP2604 Burn Browna i było lepiej (większa przestrzeń, muzyka nie brzmiała jak z plastykowego pudełka), po czym przerzuciłem od Texas Instrument, taki jakie są zastosowane w Beresfordzie - NE5532P. Gra idealnie. Nie wiem, co oznacza ów NE ale ja odsłuchując na tej kostce stwierdziłem, że pewnie NEutral icon_wink.gif - muzyka brzmi niezwykle naturalnie. (dużo detali, przestrzenność, rozdzielczość, barwa, muzykalność, dynamika - brzmi o wiele bardziej analogowo aniżeli oryginalna, a dodatkowy koszt to tylko 1,20 zł)
Ta karta jest lepsza od Asusa Xonara D2 który dynamikę uzyskuje niejako skokowo - da się to odczuć podczas osdłuchu.
Długo poszukiwałem odpowiedniej karty, przechodząc właśnie przez Xonara D2, DACa Beresforda a skończyłem me poszukiwania na właśnie tu polecanej. Na www.ceneo.pl istnieje sklep w którym zakupiłem po najniższej rynkowej cenie - Comp4You - polecam, przesyłka idealnie zapakowana, szybka dostawa.

Aha - odsłuchiwana na Harman/Kardon 980 oraz Mission 792
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...