Skocz do zawartości

Amplituner+fronty -> KD


koziakaka

Recommended Posts

Jako,ze jest to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich.

Chciałbym się was doradzic,postaram się opisac swoja sytuacje oraz plany.

Nigdy wczesniej nie miałem stycznosci ze sprzetem audio,zadowalalem się komputerowymi pierdziawkami oraz dzwiekiem z TV (samsung le40a551) - który jakis czas temu nabylem wraz z konsola xbox 360 (posiadajaca wyjscie optyczne). Chciałbym jednak skosztowac dzwieku lepszej niż dotychczas jakosci.Oczywiście jak wiekszosc znajdujacych się tu osob - nie pogardze muzyka - do tego czasu był to glownie amerykanski rap,lecz teraz zaczynam się coraz bardziej otwierac na inne rodzaje muzyki,w tym rock oraz starsze kawalki w stylu abby,bee gees. Skoro już przy tym jestesmy napisze o przyblizonym podziale wykorzystania sprzetu - filmy oraz konsolowanie się - 60%,muzyka - 40%.

Jestem studentem dziennym (zyjacym w pokoju 20m2 ),z tego względu nie dysponuje zbytnim nadmiarem gotowki (nie pracuje).Chcialbym przeznaczyc na swój skromny cel ok. 1000zl,absolutne maksimum 1100zl,jednak z tym może być ciezej. Wyzej wspomnianym celem jest zakup amplitunera oraz KD,a raczej było to celem,gdyz po przeczytaniu kilkudziesieciu tematow na tym forum,zrozumialem,ze za te pieniadze kupie naprawde kiepski sprzet - tak wiec,po zmodyfikowaniu,moim zamiarem jest zakup amplitunera oraz kolumn,które kiedys rozbuduje do pelnego 5.1,a w najblizszym czasie o dvd(manta-da rade z filmami dvd oraz plytami cd?)tak wiec,powinien on (ampli) radzic sobie zarówno w stereo jak i KD.Na PM poprosilem dwoch uzytkownikow o pomoc w wyborze,za ktorej udzielenie bardzo im dziekuje.

RoRo poradzil mi zakup frontow KODA 702 oraz amplitunera,na okreslenie dokladnie jakiego,nie miał dzis czasu. Poczytalem co nieco o tych glosnikach i naprawde sa zachwalane - szczególnie pod względem cena/jakosc. Musze przyznac,ze wpadly mi w oko. Zbiegiem okolicznosci,w moim miescie (Białymstoku) znajduje się sklep,który ma wzglednie niska cene tych kolumn - 799zl.Sa to jednak kolumny nowe - na allegro nie ma zbytnio uzywanych,a bylbym sklonny kupic je z drugiej reki(moze ktos z was sprzedaje?),aby móc pozwolic sobie na lepszy amplituner,na który,zostanie mi wtedy (zakladajac ze starguje z glosnikow 50zl) 300-350zl.

pacio94 natomiast polecil zakup monitorow Infinity RS2001, JBL Decade L36, Magnat MR-2 , bądź ewentualnie frontow Infinity Reference 30 . Do tego polecil mi amplitunery - Marantz SR-5000, Kenwood KR-V7030, Pioneer VSX-839, Denon AVR-1804, ONKYO TX-SR502 . Z tego co zauwazylem,poleca on amplituner nieco drozszy,a glosniki tansze,choc byc moze jest to zbieg okolicznosci.

Jak jest z doborem mocy amplitunera do mocy glosnikow?Poczytalem nieco na ten temat na forum elektronicznym,jednak moja wiedza w tej dziedzinie jest zadna,pozatym opinie na ten temat sa sprzeczne.

Chcialem zaznaczyc,ze nie jestem zadnym trollem,korzystam z for i wiem,ze może wam się wydawac,ze po prostu chce się kim wysluzyc - jednak poswiecilem tez duzo czasu,a w glowie wciąż mam mentlik,po prostu jest zbyt duzo tego wszystkiego,zbyt przytlaczajace nazwy amplitunerow,w postaci kilku liter z cyfr. Nie jestem w stanie tego ogarnac. Przeczytalem również (korzystalem z wyszukiwarki),jak już wspominalem nieco tematow z tego forum - wiekszosc jednak odnosci się do sprzetu wyzszej klasy.

Skoro dobrneliscie do tego miejsca,oznacza to,ze możecie poswiecic mi jeszcze chwile swojego czasu,aby podzielic się doswiadczeniem i doradzic w wyborze sprzetu.
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

raczej wybiore fronty,zeby miec juz na jakis czas spokoj.koncowka mocy odpada,dodatkowe koszta.
a te infinity ref 30,wydaja sie cus tanie,nie moge znalesc ceny nowek.280zl to nie duzo,tyle to moge i teraz przeznaczyc,ale taka cena?cos z nimi nie tak chyba...
najgorsze,ze na allegro jest malo uzywanych kolumn z tych modeli,na ktore mnie stac i sa dobrej jakosci.szukalem tez jamo 606,myslalem ze moze znajde uzywki tanie,ale nic z tego,same nowki.
kody 702 sa jedne na allegro za 650,lecz z polamanym styropianem - wydaje mi sie ze zostaly uszkodzone.niby jest 12mcy gwarancji,lecz nie na uszkodzenia mechaniczne.pograja 2tyg i kaput.


Odpowiadając na twoją wiadomość. Infinity są tanie, bo to konstrukcja dawna, niektórzy powiedzieli by, że zamierzchła, ale naprawdę doceniana (z resztą cała seria Reference, jak chcesz info od zadowolonego użytkownika wszelkich Infinity to wal do zukzukzuka, u nas, albo na audiostereo). Ich cena rzeczywiście jest niska, ale mówiąc szczerze sprzęt powinieneś odbierać osobiście, bo tak to można sie niemiło zdziwić. Kolumny podaję tańsze zupełnie przypadkowo, ale można to uzasadnić choćby tym, że kupując stereo na wzmak-kolumny wydaje się po tyle samo, a amp KD zwykle musi być 3x droższy od wzmaka stereo, żeby zagrać tak samo dobrze icon_wink.gif

Co do ampów to tak jak wcześniej pisałem najlepiej Marantz, albo Pioneer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz pionnera - cena kup teraz 850zl,mysle ze na licytacji dojdzie do pulapu dla mnie nieosiagalnego,niestety.
mysle,ze najpierw wybiore glosniki,a nastepnie pod nie wzmacniacz,z wasza pomoca.
z glosnikow w dostepnym dla mnie pulapie cenowym znalazlem jeszcze:
Infinity Reference 51
Mission M74
KEF Q3
JBL TLX40
DALI 5005

ktore z tych kolumn odrazu odrzucic?watpie,ze zalapie sie na ktoras z tych wlasnie aukcji,bo jeszcze kolekcjonuje fundusze,jednak bede sie rozgadal za nimi na kolejnych.jestem niemal pewien,ze nie bede w stanie pojechac do ktoregos ze sprzedawcow,w celu odsluchu,jednak aukcje wydaja sie byc opisane rzeczowo i wzbudzaja zaufanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

znalazlem w sklepie niedaleko bialegostoku glosniki koda za 799zl
http://sklep.rms.pl/index.php?p1552,kolumn...702-f-v-2-2-szt
jednak jezeli wydam ta sume na glosniki,na amplituner nie zostanie wiele.na allegro uzywek kody nie widac,poza tym:
http://allegro.pl/item736050523_koda_av_702_f_dab.html
ale raczej na to sie bym nie zdecydowal - zbyt duze ryzyko,ze jadnak glosnik zostal uszkodzony.


Napisałem, że warto poszukać używanych kolumn KODY - więc może trochę więcej cierpliwości, bo od razu trafić jakąś rewelację to rzadko kiedy się udaje!

Poza tym sprzedawca KODY 702 z Reguł to porządny salon i mili sprzedawcy (kupowałem tam już kiedyś np. DVD), masz numer telefonu i mżesz poprosić o zdjęcia tych kolumn. Jeżeli tylko steropian jest uszkodzony i dostajesz rok gwarancji to dlaczego kolumny mają paść po kilku tygodniach??? W dodatku cena zawiera koszt przesyłki kurierem.

Poza tym - możesz wyszukać interesujący Cię sprzęt w Twojej okolicy, co jest godne polecenia (wiadomo - odbiór osobisty to sprawdzenie sprzętu i zredukowanie ryzyka uszkodzenia w czasie transportu).

Pytasz się o kolumny z linków - to zależy, czy chcesz kolumy starsze (jak np. Infinity) czy młodsze (jak np. KEFy).
KEF z tych propozycji będzie najrozsądniejszy cenowo (M74 przekroczą pewnie 800zł).

Jak widzisz rozsądnie grający sprzęt z ciut wyższych serii kosztuje zazwyczaj od 750zł w górę... (np. amplituner ONKYO SR-600 czy Pioneer serii 81x), więc dysponując tysiącem musisz się liczyć z trochę gorszą jakością.
Albo kupisz trochę lepsze kolumny i gorszy amplituner, albo odwrotnie.
Albo po prostu poczekasz cierpliwie na jakąś okazję icon_mrgreen.gif

A najniższe serie (umownie takie, które nowe kosztują poniżej tysiąca) budżetowych producentów zazwyczaj odradzamy ... icon_cry.gif

Pozdrawiam
PS. No i oczywiście sprzęt niefirmowy (czyli małoznane firmy i uważane za słabe) też odradzamy ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ogladam sprzet firm,o ktorych w internecie krazy dobra opinia.wiem,aby nie kupowac niefirmowek.
przeczytalem jeszcze co nieco o tych kodach 702 - wiadomo im czlowiek bardziej sie zaglebia,tym wiekszy metlik i niepewnosc.mianowicie zaczela mnie martwic troche basowa natura tych glosnikow.czy nie bedzie on meczacy?bas jest dosyc wazny,lecz nie chce zbyt mocnego 'lupania' - nie mieszkam w domu sam,a do tego,sypialnia rodzicow jest naprzeciwko mojego pokoju icon_smile.gif
zakupu dokonam pewnie pod koniec nastepnego tygodnia,badz tez w jeszcze nastepnym,a wiec porozgladam sie nieco za proponowanymi modelami glosnikow,potem poprosze o pomoc w doborze amplitunera.
jezeli jeszcze ktos moglby sie wypowiedziec w tym temacie i cos mi doradzic,bardzo o to prosze,kazda opinia jest wazna.
pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bas jest mocny nie znaczy, że jest męczący.
Poza tym - od tego jest regulacja głośności by nie przesadzać.
Masz taką powierzchnię, że warto już kupić kolumny podłogowe.

Co do amplitunerów - jako absolutne minimum można potraktować amplituner Pioneer VSX-D514. Poniżej masz link do aukcji za 649zł w zestawie z DVD Pioneer 370.
http://www.allegro.pl/item740220692_amplit...0_jak_nowe.html

Jest również inna możliwość - kupić lepszy amplituner (taki w okolicahc 700-800zł), a do tego monitory podstawkowe, które później będzies mógł wykorzystać jako tyły w systemie KD.
Choćby takie Magnaty 220 (lub późniejszy model Supreme) za 399zł - a trafiają się również taniej
http://www.allegro.pl/item737541125_monito...db_180_wat.html
Natomiast słabszych (mniejszych) kolumn jak np. Magnat 110 raczej nie ma co kupować.

Warto też rozejrzeć się za używanymi SONY - poniżej za 540 bardzo porządny model 840QS (bez pilota - można dokupić uproszczony oryginał w okolicy 20-30zł, albo dedykowany do tego modelu w okolicach 50zł)
http://www.allegro.pl/item735996215_amplit...sony_db840.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest również inna możliwość - kupić lepszy amplituner (taki w okolicahc 700-800zł), a do tego monitory podstawkowe, które później będzies mógł wykorzystać jako tyły w systemie KD.
Choćby takie Magnaty 220 (lub późniejszy model Supreme) za 399zł - a trafiają się również taniej
http://www.allegro.pl/item737541125_monito...db_180_wat.html
Natomiast słabszych (mniejszych) kolumn jak np. Magnat 110 raczej nie ma co kupować.


Radziłem koledze to samo, ale jakoś nie był przekonany. Rozwiązanie dobre o ile reszta kolumn pojawi się dość szybko, a nie za rok na przykład icon_wink.gif

Co do basu KODY to ja też nie bałbym się tego, wcale nie jest jakiś przesadnie mocny, w porównaniu z KEFem możnaby go nazwać podbitym, ale już z Missionem nie koniecznie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na allegro jeszcze inna para missionow wystawiona za 1000zl
a ten sprzedajacy napisal: cena ninimalna nie jest wysoka - zależy mi na sprzedaży , a nie na zarobku
wiec moze jednak jest szansa,ze cena min jest ustawiona na mniej niz 1000 icon_wink.gif
ale zapewne masz racje.pozyjemy,zobaczymy,moze w ciagu nastepnego tygodnia trafi sie cos ciekawego i niedrogiego.

witam ponownie.
mysle,ze postaram sie o zakupienie tych missionow m74,moze mi sie uda.
wiem,ze jest to inna klasa cenowa niz proponowane kody 702,lecz o tych missionach jest w internecie malo opinii.czy roznica w jakosci dzwieku pomiedzy kodami a nimi bedzie duza?a jak bedzie w przypadku kef'ow q3?czy napewno warto doplacic do m74,zwlaszcza ze na amplituner zostanie mi powiedzmy ok 400zl?czy jest to marnotrawienie pieniedzy i ze slabszym ampli i tak nie wyciagne pelnej jakosci dzwieku tych kolumn?
prosze o wypowiedzenie sie w temacie
dzieki i pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji EDYTUJ zamiast dopisywać kolejne posty jeden pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jakościowo bardzo podobnie, KEF słynie ze świetnej średnicy, bardzo przejrzystej idealnej do classic rocka i wsłuchiwania się w gitarkę (np. Pink Floyd - Echoes czy Shine on you crazy diamond). Bas jak już wiesz jest słabszy, ale do twojego pomieszczenia wcale nie musi być za słaby, bo co by nie mówić nie jest ono jakieś duże. Myślę, że KEF może być u ciebie bardziej neutrealny niż Mission, bo ten drugi trochę może dodawać basu (dobre w kinie, ale nie każdemu się w stereo podoba).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygralem te missiony m74 za 650zl:) +50zl przesylka =700,na ampli zostaje ok 400zl,niech bedzie 500 z wysylka
mysle,ze poradze juz sobie sam,jezeli napiszecie mi,na co zwracac uwage.
jakie kodeki powinien posiadac?prologic II jest wazny?
jaka powinien miec moc?
ktore opcje sa przdatne?
itp itd,ogolnie na co zwracac uwage.
po tym bedziecie mnie mieli z glowy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to ci już pisałem, potrzebujesz dekoderów Dolby Digital i DTS, Pro Logic to zbędna zabawka, ale on jest zawsze na wyposażeniu standardowym (ale nie zawracaj sobie tym głowy). Moc to rzecz względna, patrz na tylne ścianki i parametr POBÓR MOCY (nie powinien być mniejszy niż 400W, ostatecznie 350W). Dobrze byłoby mieć wyjścia PRE-OUT (to co ci pisałem o końcówce dla stereo, może w przyszłości sobie rozbudujesz). No i ważna rzecz do gier to wejście analogowe 5.1 (6xRCA).

W sumie to tyle, w nowszych możesz spotkać automatyczną kalibrację (często Auddysseya, ale niektóre firmy nazywają to inaczej), tak ogólnie to im świeższy sprzęt tym więcej będzie możliwości ustawień i różnych dupereli icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XBOX - optyk
TV - 2RCA (cinch; to będzie sygnał tylko stereo)
DVD - coaxial (jeśli nie ma to optyk; dodatkowo można 2RCA dla lepszej jakości CD, ale to mocno dyskusyjny temat w klasie budżetowej)
komputer - 6RCA (piszę o tym analogu, bo jakbyś chciał grać na kompie z przestrzenią to trzeba sygnał dekodować na karcie dźwiękowej, bo ampy nie znają się na tych rodzajach kodowanie np. EAX itp.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dvd jest cos warte? - nie w sensie wartosci a funkcjonalnosci i jakosci.
http://www.allegro.pl/item739552991_panasonic_dvd_s75.html
czy bede musial kupic inne?
dlaczego dvd nie spelnia sie w roli odtwarzacza cd?
patrze,ze w moim budzecie nie ma zbytnio amplitunerow o mocy ktore podales.trzeba bedzie porzadnie sie przyjrzec allegrorynkowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD spełnia funkcję CD, ale sam CDek jest dużo lepszy brzmieniowo icon_wink.gif Jak zwykle. Jeśli chodzi o nowe DVD to jak zwykle polecamy Pioneera DV-410 tylko, że do używanego ampa i kolumn to ono będzie trochę słabe. Lepiej byłoby kupić też coś z używek np. Yamaha DVD-S795, H/K DVD-1500 czy najnowszy tym samym najlepiej wyposażony (HDMI, COMPONENT) Denon DVD-1930 (tylko, że on będzie droższy, chyba, że nie będzie zainteresowania)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Pana da radę, Pionek jest dobry, bo jak podgrasz nowy soft to odczyta wszystkie Divxy, Xvidy, polskie napisy (.txt), a nawet przysłowiowe płyty chodnikowe icon_smile.gif Słaby, bo sprzęt który kupujesz to mocna średnia półka, a te DVD to modele najbardziej podstawowe (no może są jeszcze tańsze, ale nie warto na nie nawet zwracać uwagi).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wygralem te missiony m74 za 650zl:) +50zl przesylka =700,na ampli zostaje ok 400zl,niech bedzie 500 z wysylka
mysle,ze poradze juz sobie sam,jezeli napiszecie mi,na co zwracac uwage.


Gratuluję wygranej aukcji - cena była bardzo rozsądna!
Swoja drogą to masz w tych kolumnach obity narożnik - a obawiałeś się kupić w salonie kolumn KODA na gwarancji z uszkodzonymi steropianami... icon_rolleyes.gif

Jeżeli masz ograniczony budżet i chcesz kupić amplituner, to po co jeszcze ograniczać kasę i przymierzać się do DVD? Lepiej już kupić porządniejszy amplituner- jak już parę razy pisali Koledzy w tym wątku...
A przy następnym zastrzyku finansowym kupić np. wzmiankowanego Pioneera DV-410/420 albo tańszego 310.

Kolejna sprawa - odnośnie odtwarzania CD na DVD. Za 100zł możesz juz kupić używanego CDka w bardzo dobrym stanie, który lepiej zagra niż odtwarzacze DVD w cenach do 1000zł (nowe..).

Pozdrawiam
PS. Zerknij też na wątki dotyczące amplitunerów KD w cenach 500 ... 1000zł. Ten temat powtarza się bardzo często w dziale "kino domowe" na Forum.
Podobnie jak temat "jak podłączyć..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz,tamte kody mogly komus wypasc i uderzyc z impetem w kant,mysle ze styropian scisle przylegajacy do sprzetu i kartonu nie tak latwo zlamac.moglo cos sie uszkodzic.
dvd nie planuje kupic narazie - to plany na przyszlosc.
z amplitunerow mam na oku:
yamaha rx-v450 jednak nie posiada DD tylko DD-ex - czy to bez roznicy?ma za to dobry pobor mocy 360W
sony str-dg710
dosyc nowy model,hdmi,lecz pobor mocy kiepski 240 czy tam 260W
pioneer vsx-817 tez dosyc nowy pobor mocy 350W

ktory bedzie najlepszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie SONY i Pioneer reprezentują podobny poziom - ale ceny końcowe zapewne będą oscylowac koło 700zł.
Więc pytanie, czy możesz dojść do tej kwoty czy zostajesz przy 400-500zł...

Ta Yama V450 z Twojego linku ma Dolby Digital EX oraz ProLogic II - czyli rozwinięcie starszych systemów DD oraz ProLogic. Ale to dopiero drugi model od dołu, więc trochę słabo...
Więcej na ten temat (systemy dźwięku przestrzennego) np. w FAQ
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze
więc zachęcam do zapoznania się.

Co do tematu poboru mocy - nie będziesz chyba gral na 100% i nie jest to sprzęt do nagłaśniania imprez. Ważne, by to była firmówka i zasilacz co najmniej 250W. A i tak nie będzie deklarowanej przez producentów mocy rzędu 5x100W (dobrze, jak w stereo będzie realne 2x100W).
Ważne, by miał złącza których potrzebujesz oraz by nieźle grał w stereo i w KD.

Pozdrawiam
PS. Co do kolumn i uszkodzeń - kupiłeś Mission, więc nie ma wracać do tematu. W każdym razie gwarancja była... więc uszkodzeń nie powinno być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Co do kolumn i uszkodzeń - kupiłeś Mission, więc nie ma wracać do tematu. W każdym razie gwarancja była... więc uszkodzeń nie powinno być.



heh,nie daruje tej kwestii icon_razz.gif kody mogly mocno walnac,moglo w srodku cos sie 'zruszyc' - uszkodzenie mechaniczne i pabach 12 miesieczna gwarancja tego nie obejmuje.balem sie ryzykowac.i wyszedlem na lepsze;)

rzeczywiscie ceny poszly w gore,bede musial pomyslec.szkoda,ze wlasnie teraz jest wysyp amplitunerow,a mam egzaminy na glowie.najwyzej pozycze troche pieniedzy od kogos i wydam do 600zl.w razie czego bede was sie jeszcze radzil.
dzieki wam bardzo za dotychczasowa pomoc!

juz mam pytanie icon_wink.gif
czy yamaha rx-v457 jest w porzadku?
tutaj broszura z informacjami: http://www.yamaha.co.jp/english/product/av...info/rxv457.pdf
ktos z mojego miasta sprzedaje.ile mniej wiecej ten ampli jest wart?na allegro rozbieznie - od 100 do 650.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...