Skocz do zawartości

Amplituner+fronty -> KD


koziakaka

Recommended Posts

ponawiam pytanie,bo przy edycji posta,temat nie podbija do gory i moge sie pozegnac z odpowiedzia icon_sad.gif
wciaz nie moge sie polapac w modelach - nie wiem ktory jest wyzszy,teoretycznie im wyzszy numerek tym lepiej,ale z tego co zauwazylem na przestrzeni lat oznaczenia sie zmieniaja i poprostu nie moge rozpracowac tego.

czy yamaha rx-v457 jest w porzadku?
tutaj broszura z informacjami: http://www.yamaha.co.jp/english/product/av...info/rxv457.pdf
ktos z mojego miasta sprzedaje.ile mniej wiecej ten ampli jest wart?na allegro rozbieznie - od 100 do 650.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych modeli co podales,zadnego nie dostane nawet ponizej 600zl,a to juz wykracza poza moje mozliwosci :/
dowiem sie jaka cena zyczy sobie sprzedawca tego rx-v457,jest ok 350zl,to chyba wezme.jak bedzie kiepsko,to dozbieram pare groszy i zakupie cos lepszego.
w sumie ten model ma dobra moc,ktora powinna wystarczyc do missionow,a same kolumny swoja jakoscia nadrobia braki w ampli.taka przynajmniej mam nadzieje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ponawiam pytanie,bo przy edycji posta,temat nie podbija do gory i moge sie pozegnac z odpowiedzia icon_sad.gif

koziaka
Bez przesady!!!
Nie musisz co chwila uaktualniać tematu ....
Po raz kolejny - więcej cierpliwości. Użytkownicy Forum mają swoje zajęcia i nie zawsze od razu dostaniesz odpowiedź!
O cenach tych 3 amplitunerów KD pisałem Ci już wcześniej - Pioneek juz przekroczył 700zł, Sony nie osiągnęło ceny minimalnej i tylko Yama zmieściła się poniżej 600zł.
Więc w Twoim budżecie zmieści się zapewne starsze ONKYO serii 50x, Pioneer serii 81x czy Yamahy (generalnie modele z 2004-2006 roku) 4xx lub 5xx (albo jeszcze starsze 6xx).

Jak już musiałeś kontynuować temat kolumn KODA - wiadomo, że kupiłeś lepsze (używane) Mission, ale pomyśl: co to znaczy gwarancja??? Przecież kupujesz sprawny sprzęt i masz 12 miesięcy na wszelkie wady! I lepiej nie odpisuj na to, bo już nic nie zmieni a robi się nie na temat icon_rolleyes.gif

Pacio
Zwracaj uwagę na budżet - Twoje propozycje często mają ceny 2 razy wyższe niż możliwości finansowe Kolegi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz mi to,ze jestem w goracej wodzie kapany - strasznie sie napalilem na cale to przedsiewziecie i czasami moze zbyt szybko oczekiwalem odpowiedzi,masz racje.
za yamahe 457 facet chce 500zl,troche za duzo.jest na allegro licytacja konczaca sie we czwartek wieczor,tylko zastanawiam sie czy jednak nie wybrac czegos z serii 5,choc teraz nie ma ich zbyt duzo...
czym moge zastapic blaszke od bi wiringu w kolumnach?ktore z nich trzeba ze soba spiac? + z + i - z -?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki możesz zastąpić kawałkiem kabla głośnikowego - i tak się często robi. Stosuje się wtedy "wyższy sort" kabla - długość niewielka (kilkanaście centymetrów), albo goły kabel albo końcówki widłowe.

Łączysz "plus" z "plusem" oraz drugim kablem "minus" z "minusem" (czyli zazwyczaj łączysz z sobą dwa czerwone zaciski, oraz drugim kablem dwa czarne).

Poniżej masz przykładowy link do kolumn HECO, gdzie na jednym ze zdjęć widać to dokładnie
http://www.allegro.pl/item732067775_heco_v...gwar_polec.html

W kolumnach zazwyczaj górne zaciski odpowiadają za głosniki wysokoonowe, a dolne - za niskotonowe. U Ciebie zaciski są w poziomie a ja nie mam chwilowo dostępu do materiałów Mission... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno z ostatnich pytan,co wybrac,zamierzam policytowac i powalczyc:
Pioneer vsx-839
Sony STR-DB1070
ONKYO TX-DS676

ciezko mi znalezc informacje przydatne dla mnie,szczegolnie onkyo.w serwisach zagranicznych z wypowiedzami internautow wszystko po kolei jest chwalone (kazdy chwali swoje).w kolejnosci - ktore sa najwyzszymi modelami?wiem ze onkyo jest nisko - najnizsze to chyba seria 5xx,a jak z reszta?no i w celu przypomnienia pytania glownego - ktory wybrac.

pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie SONY 1070QS, ale końcowa cena zapewne będzie oscylowała koło tysiąca złotych.
ONKYO wcale nie jest takie słabe – to trzeci model od dołu (była jeszcze "czterysetka" i "pięćsetka"), zastąpiony potem serią 60x (i pewnie dojdzie do 800zł). Warto poszukać następcy - modelu 600, 601 ...

Co do Pioneera – to chyba najsarszy model z tej trójki.
Poza tym ONKYO i Pioneer nie zawsze były dostosowane do wtyków bananowych w kablach głośnikowych, często akceptowały jedynie goły kabel (lub szpilki, czyli końcówki cieńsze od bananów). Ale jeżeli nie będziesz „wachlował” kablami (czyli często porównywał różne kable głośnikowe szukając tego optymalnego...) tylko wepniesz je na stałe to nie ma problemu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.

moze konkurencja zaspi i uda mi sie wylicytowac za dobra cene.sprobuje,nie mam nic do stracenia,poki co i tak jest malo ampli ze sredniej polki,same yamahy 3 i 4.wybiore sie dzis jeszcze do komisu,ale nie spodziewam sie zbyt wiele,ceny pewnie beda wyzsze w porownaniu do allegro.

pozyczylem od wujka onkyo 501E,kolumny graja bardzo ladnie,z tym ze jest gorzej z bassem,mysle,ze to nie wina glosnikow,lecz wlasnie amplitunera.
z kablami nie bede raczej kombinowal,kupie jakies w dobrym stosunku jakosc/cena,mysle 15-20zl/metr moge zaplacic i beda mi sluzyc.co do koncowek - nie maja one wplywu na jakosc,jedynie na wygode podlaczania,tak?nie ma zbyt wiele informacji o tym w internecie,zaraz jeszcze poszukam.

wiec tak jak pisalem,sprobuje policytowac,bo ja osobiscie nie widze nic innego konkretnego na allegro w cenie 500-600zl.chyba ze jeszcze mozesz polecic cos,moze przeoczylem jakas ciekawa sztuke.

edit:
mysle jeszcze nad denonem,do ktorego podawales link lynk jest to dosyc wysoki model,ale martwi mnie bardzo maly pobor mocy - 260W,czy moc wplywa jedynie na glosnosc dzwieku,nie ma zadnego wplywu na jakosc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama moc nie ma bezpośrednio wpływu na jakość dźwięku, ale jeśli mocy (wydajności, zapasu prądu) będzie za mało to bas może tracić na kontroli (oczywiście to są niuanse, ale zawsze.) Do stereo styka te 260W (będzie jakieś 65-70W na kanał realne), ale już w wielokanale nie wygląda to najlepiej, bo 25-30W to mało, nawet mój byle jaki Thomson ma 300W poboru icon_wink.gif

Co do wtykow to nie poprawiaja one jakosci dzwieku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem ze onkyo 676 bardzo czesto ma wade-buczenie/szyczenie z glosnika centralnego.przez to ludzie daja mu oceny 1 - 2 (ci ktorzy trafili felerny model)
znalazlem jeszcze jedna aukcje - sony str-db940 qs oraz napisalem do sprzedajacego czy odda mi go za 650 z wliczona przesylka.co mysliscie o takiej opcji?cena wydaje sie w miare dobra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiesz 940 jest niższy od 1070, niewiele, ale jednak. Ja osobiście SONY nie lubię (jeśli chodzi o ampy), bo oni dają strasznie słabe zasilanie, nie wiadomo dlaczego.

DB940 jest starszym modelem w gamie SONY, a czy niższym - nie powiedziałbym tego!!!
Po prostu w kolejnym roku modelowym „1070” zastąpiło „940”, a oba modele były najwyższymi w serii QS!

koziakaka
Jak to często bywa firmy w kolejnym modelu coś poprawią (tutaj: trochę mniejsze szumy), a coś innego schrzanią (gorsze zaciski, brak możliwości pracy w stereo z drugą parą kolumn B). Poza tym 1070 z podobnym zasilaczem musi napędzić 6 kolumn w trybie wielokanałowy, a "940" ma tylko wyjście na 5 kolumn.
W opisie jest pilot RM-u304, ale to pewnie literówka... Powinien być (do "940", chociaż czsem jest też w "1070") bardzo dobry, programowalny pilot RM-LJ304 (z wyświetlaczem LCD oraz klapką przykrywającą kolejne przyciski).

W każdym razie 940 w tej cenie jest bardzo dobrym wyborem, a 290W w zupełności wystarczy by dać 2x100W w stereo, a w KD będziesz miał ponad 40W na każdy kanał. Soniak w stereo spokojnie napędza duże kolumny dając niezły bas(choćby setki JBLa na podwójnej dziesięciocalówce).
Więc nie zgodzę się z tym "strasznie słabym zasilaniem"! No ale jak ktoś nie lubi SONY to już inna sprawa... icon_evil.gif
SONY w swoich wyższych modelach (QS i ES) podaje pobór mocy w okolicach 290-300W (czasami nawet 240W).
Poza tym "940" ma preout i można podpiąć końcówkę mocy się kiedyś taka potrzeba zrodzi. W dodatku SONY jako jedna z niewielu firm daje w wyższych modelach możłiwoć podpięcia 2 aktywnych subów.

A porównanie Thomsona 300W z tą "940" to lekka przesada - Soniak gra duuużo mocniej i nie ma problemów z głośnym graniem w większych niż 20m^2 pomieszczeniach (bo taka jest realna granica dla Thomsona), poza tym jest bez porównania wyższym i lepszymmodelem. Sama kwestia zasilania to nie wszystko... No ale to już trzeba było posłuchać obu amplitunerów, zanim się człowiek wypowie! icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Natomiast co do ceny Pacio słusznie stwierdził że to niedużo! icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec kupilem ten ampli - ok 660 z przesylka,jeszcze nie dowiedzialem sie co z tym pilotem.Cena prawde mowiac jest dosyc normalna,nie jest to jakas okazja,sprawdzilem w zakonczonych i sprzedawal sie w podobnych cenach.mysle,ze zagra ladnie,narazie i tak przez jakis czas bedzie gral w stereło,nie wiem kiedy zdobede fundusze na rozbudowe do 5.1.Wpierw kupie odtwarzacz CD przy przyplywie gotowki,do ok.150zl,mam nadzieje,ze wyrwe z usb.No ale jeszcze bede musial zakupic kable do glosnikow i reszty,ale ten wydatek juz zwale w 100% na ojca icon_wink.gif

edit:
model pilota napisal dobrze,jest to pilot od nizszego modelu.pewnie nie dorwe zbyt latwo wlasciwego pilota lub cena bedzie wysoka.

aha i czy str-db940 to to samo co str-db940QS ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

str-db940 to to samo co str-db940QS, końcówka QS mówi o przynależności do średniej serii SONY.
No a w skrócie posługiwałem się samym oznaczeniem liczbowym...

Firmowego CDka z gniazdem USB na pewno nie kupisz za 150zł !
Zresztą nawet nie wiem, czy któraś z liczących się firm robi taki model.
Co innego odtwarzacze DVD - za 300zł kupisz nowego Pioneera DV-310 z USB

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz jestesmy w tym temacie - jaki model odtwarzacz CD moglbys mi polecic?w taki razie niech bedzie bez usb.na mp3 moge liczyc w tej cenie?w 940qs nie ma wyjscia optycznego na CD.
i jakie kable kupic?oczywiscie tez nie drogie - mysle, 10-15zl za metr,chcialbym aby skupialy sie na niskich tonach - wydaje mi sie,ze troche z nimi kiepsko.

i jeszcze pytanie odnosnie jakosci muzyki - czy slychac roznice pomiedzy plyta cd a mp3 320kbps?

zalaczam rowniez zdjecie polaczenia ze soba wejsc w kolumnach.czy zrobilem to poprawnie?uzylem kabli hama z supermarketu - czy to wystarczy?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

skoro juz jestesmy w tym temacie - jaki model odtwarzacz CD moglbys mi polecic?w taki razie niech bedzie bez usb.na mp3 moge liczyc w tej cenie?w 940qs nie ma wyjscia optycznego na CD.

A po co Ci w amplitunerze wyjście optyczne? Chcesz podpiąć MiniDisc???
W każdym razie jest dobrze, bo DB-940 ma 3 wejścia optyczne i 1 wyjście icon_wink.gif

CD SONY - masz szansę kupić w dobrym stanie średni model np. CDP-XE330/370, lub trafić starszy i wyższy model serii XE, tzn. 5x0 (510/520 itp ...)

Pozdrawiam
PS. Reszta jutro - kończę na dziś z kompem, jest ładna pogoda i trzeba to wykorzystać! icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
20 godzin temu, sony qs napisał:

czy warto pozostać przy SONY STR DB 940 lub 1080 QS ?

Wszystko , ale zapewne to wiesz zależy od budżetu. Miałem STR- DB 830 QS oraz STR -DA 50ES , moim zdanem QS był dużo lepszy 50-tka grała strasznie sucho , bez dynamiki. Seria QS to jedyne amp.KD o których mogę powiedzieć , że potrafią zagrać dobrze w stereo , w odróżnieniu od współczesnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...