Skocz do zawartości

stereo do duzego pokoju


jarek85

Recommended Posts

Witam.
Moim celem jest zakup stereo do dużego pokoju(40m2), dlatego w gre wchodza kolumny podlogowe.
To moj pierwszy zakup i z racji braku doswiadczenia w wyborze sprzetu audio, chcialbym zasiegnac rady ekspertow zanim wybiore sie do jakiegokolwiek sklepu.

Rodzaj muzyki jaka slucham to wylacznie muzyka elektroniczna (trance, progressive, tech-house, house). Zaden rock, pop czy jazz.
Czasem dziwia mnie opinie ze jesli ktos slucha muzyki elektronicznej(rozumianej przez niektorych jako "łupanki") to nie potrzebuje do tego zbyt drogiego sprzetu. Mi zalezy na bardzo dobrej jakosci dzwieku. Ale do rzeczy.

Na podstawie recenzji z prasy zastanawiam sie nad zakupem kolumn Paradigm Monitor 9V6 lub JBL ES 100. (ok. 3-4 tys) i ze wzgledu na to ze jestem dosyc zielony w tym temacie,nie mam pojecia jaki bylby odpowiedni wzmaczniacz i odtwarzacz cd do tego typu kolumn.
Myslalem nad Yamha A-S1000 i odtwarzaczem A-S1000 ze wzgledu na to ze chartakteryzuja sie duza dynamika i mocnym basem.
Tylko czy do proponowanych kolumn ten zestaw pokaze swoje mozliwosci czy jednak warto dobrac cos tanszego?
Moj maksymlany budzet to 10 tys.(w przypadku zakupu Yamahy) z tym za kolumny nie chce dawac wiecej niz 3,5 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to jakos JBL ze swoja przecietnoscia do klockow za 6 tys mi tu nie pasuje icon_smile.gif Jak juz to zacznij odsluchy od tego Paradigm, pozniej zacznij odsluchiwac model Monitor Audio RS6 - w muzyce elektronicznej beda bardziej detaliczne niz Paradigm, mozesz tez np do odsluchow dolozyc Wharfedale ale w tym przypadku nie jestem pewien jak to sie sprawdzi w Twoich warunkach odsluchowych.

CO do elektorniki Yamaha 1000 to calkiem ciekawy wybor ale jak bedziesz mial mozliwosci odsluchaj NAIMa, NADa i CA serie 840.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem po kolei, za 10tys zł to możesz kupic już kawał sprzętu. Jak rozumiem szukasz tylko nówek, z mocnym basem i tu jest pytanie czy bas ma być lekko wzmocniony czy po prostu mocny nawet trochę kosztem kontroli??? JBL gra na pewno mocnym basem, ale też z osłabioną kontrolą, Paradigm też jest mocny, ale nie aż tak na czym zyskuje kontrola icon_wink.gif

Tak ogólnie podział kosztów to będzie na każdy z klocków 3-3,5tys. Yamaha to na pewno dobry wybór pytanie tylko czy najlepszy. Ja bym się osobiście zastanowił nad Advance Acoustic (MAP 305 II) Cambridge Audio (Azur 740A), Harman Kardonem (niestety HK990 to dopiero za 5800zł icon_sad.gif).

Wiadomo CDeki dobierasz dopiero do wzmaka, chyba, że nie przeszkadza ci, że jeden klocek od tego producenta, a drugi od innego. Wtedy masz dużo więcej do szukania, bo CD mozesz brać każdej firmy. Wzmaki do takiej muzyki powinny mieć więcej mocy, żeby ładnie ogarnąć bas (szczególnie dla JBLi).

Kolumny, moje propozycje:
Klipsch RF-82
JBL ES100/L890
Cerwin Vega CLS12
Paradigm Monitor 9 v.6
Z tych kolumn ciekawą propozycją jest CV, z 30cm na basie nie powinien mieć problemów u ciebie, dzięki tubie wysokoefektywny. JBLi sam używam i u mnie nawet na 18m2 nie jest źle (jak na mój gust) choć mogłoby być lepiej icon_wink.gif Reszta to już kwestia przesłuchania (w domu!!!, bo chodzi o wielkość pomieszczenia).

pozdrawiam
Pacio

PS: Avatar RS6 do 40m2, w takim pomieszczeniu to RS8 przynajmniej, a CA 840 to trochę poza zasięgiem budżetu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...