Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
frico

Jaki ampli do Blu-Ray?

Recommended Posts

Czy można dziś kupując amplituner wybrać taki, który dobrze sprawdzi się z odtwarzaczami Blu-Ray? Jeszcze teraz nie chcę BD (za drogie), ale za rok, dwa nie chciałbym wymieniać amplitunera.

Cytat

ale za rok, dwa nie chciałbym wymieniać amplitunera.

Trudne pytanie choćby ze względu na to że co roku jest wymiana modeli amplitunerów. Ale trzeb coś wymyśleć na teraz czyli najpierw ideał:
1. Jakiś AV mający na pokładzie nowe dekodery Dolby Digital i DTS, i do tego HDMI1.3. Fajnie jakby miał jeszcze iLinka. Wizję w tym momencie pomijam.
2. Obniżamy loty. Amplituner koniecznie w wejściem HDMI. Musi przez to wejście przyjmować wielokanałowe PMC.
3. Lub robisz założenie że kupisz odtwarzacz BluRay z kompletem dekoderów i analogowym wyjściem wielokanałowym i wówczas się nie stresujesz niczym tylko wybierasz najlepiej grający amplituner z analogowym wejściem wielokanałowym.

Nie zgadzam się z powyższymy, na Blu-Ray będą powszechnie używane formaty dźwiękowe HD i jeśli amplituner ma być przyszłościowy musi je obsługiwać, robi to np. nowy Denon AVR4308. Wielokanałowe PCM przez HDMI nie wystarczy.

Ja od ponad 9 lat mam amplituner Onkyo 989 i wydaje mi się ,że większość forumowiczów
z tego Forum ze swoimi amplitunerami KD /nawet nowymi/ nie ma do niego startu.

989, tak i zarzucona przez Onkyo linia Integra, to wyjątki - nieliczne - my tu mówimy raczej o wszelkiej maści chłamie wielokanałowym za 2000zł.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować