Skocz do zawartości

Zakup KD (najlepiej z LANem) ;)


mmilek

Recommended Posts

Witam.

Planuje zakup jakiegoś KD a że jestem la(jkon)ikiem w materii to pytam ... icon_wink.gif

Dane:
Pokój: 5,15x3,30 m = ok 17m2
Planuje wydać nie wiecej jak 3,5tys na zabawke
Kino/muzyka 50% / 50%
Słucham raczej osterego rocka

Dotychczas muzyki słuchałem w wolnych chwilach z laptopa przez słuchawki chociaż kiedyś za młodych lat miałem jakiegoś tonsila z takimiże kolumnami. Większość muzyki mam w tej chwili w postaci mp3, stare kasety poszły dawno na złom, płyt CD mam mało. Audiofilem nie jestem ale wymagania jakieś tam mam. Z tego względu kombinuje jak tu najwygodniej użytkować ustrojstwo czyli jak najwygodniej podłaczyć laptopa do KD niekoniecznie za każdym razem wpinając sie do kabla. Najbardziej pasowałby mi jakis AV z LANem - możnaby odpalić jakiś streaming i po sprawie ale ceny takich AV to kosmos.
Mamy PS3, który mam podpięty pod LAN w domu. Na laptopie odpalam PS3 media serwer i mogę oglądać filmy przez sieć. PS3 może robić w zestawie jako czytnik DVD/BD.

Z tego co wykombinowałem na tą chwilę to najbardziej podobają mi się AV YAMAHA ( na razie tym się kieruję icon_wink.gif )
Np rxv 465 idzie dostać za ok 1300
Czy warto dorzucić pare stów do rxv 663 ? (ok1800pln)
Nie potrzebuję systemu 7.1 tym bardziej ze tylnych głośników nawet nie za bardzo mam gdzie położyć ( nie pasuje w układzie mebli). Być może nawet na początku będzie to "system 3.0" icon_wink.gif
Następna sprawa: kolumny YAMAHA
NS7900 (ok 1500 para) bedą ok czy może dorzucić pare stów do NS8900 (ok2200 para)
Może jakieś inne ?
Do tego bluetooth reciever do yamahy i mam podłączenie do laptopa (dla muzyki).

Może zaproponujecie jakies inne rozwiązanie

Pozdrawiam

MM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zatem mówiąc ogólnie nie warto kupować ampa do kina i podpinać tylko trzech kolumn na froncie, bo przestrzenności i tak nie masz, a jakość jako taka jest gorsza niż ze stereo. Tak, więc albo 5.1/5.0, albo zwyczajne stereo. PS3 jako odtwarzacz filmów jest ok, gorzej z CD, ale jeśli odczytujesz wszystko strumieniowo to nie powinno być jakiś problemów (ewentualnie dokupisz sobie CDka, używkę za 100-300zł i będzie super) icon_wink.gif

Kwestia sprzętu do zakupu. Budżet nie pozwala na zakup ampa z LANem jak sam się zorientowałeś, ale jest już w tej chwili już trochę odtwarzaczy z dyskami i możliwością odczytu LAN (jak PS3 tylko lepsze jakościowo, chociaż wiadomo niekoniecznie musisz to odczuć icon_wink.gif).
ampy:
Denon AVR-2308
Yamaha RX-V861
ONKYO TX-SR606
kolumny:
JAMO S606 HCS3
Taga Harmony TPS-500
KODA AV-702
KODA KF-225
Co do tego odtwarzania strumieniowego to np. produkty Popcorn Hour model C-200 będzie na pewno lepszy od PS3, reszta już niekoniecznie icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 663, bo to model poprzedni, ale jednocześnie wyższy od 475.

Co do głośników Yamahy to one są raczej średnie, a to, że grały lepiej od Prismów, Onyxów (tak jak od M-Audio, Voice Krafta, Pinkbulla ...) to żadne osiągnięcie, bo to chińskie "no name", które ma wyglądać nieźle, a aspekty akustyczne są na drugim planie icon_wink.gif Posłuchaj czegoś z tych, które ci podałem i powinieneś się przkonać TAGA i KODA to też firmy z dalekiego wschodu, ale one nie koncentrują się na samym wyglądzie, po prostu dobre kolumny jakość/cena. JAMO firma duńska, może nie wybitna, ale akurat model S606 jest w kinie świetny (w stereo jednym się podoba innym nie icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...