Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Wogole wsluchiwanie sie w muzyke przy jakis innych czynnosciach jest niemozliwe, bo ciagle cos rozprasza.

Nie miałem na myśli pracy przy komputerze tylko wyłącznie słuchania muzyki, gdy źródłem jest pecet zamiast odtwarzacza CD.
Niektórym nie przeszkadzają szumy komputera, bo słuchają muzyki bardzo głośno, ale nawet w głośnych kawałkach zdarzają sie chwile ciszy.

Szum takiego źródła, to jak syk z taśm magnetycznych - szczególnie kaset.
I co z tego, że CD nagrane jest z piękna dynamiką, skoro użytkownik sam dokłada sobie szum - taki "hałas zewnętrzny"...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Noszę się właśnie z wymianą leciwego amplitunera DENONa na wzmacniacz, tym bardziej, że używam amplitunera tylko w stereo.
Radio miałem sobie darować.
Ale...

No właśnie - jak słucham takich audycji, jak teraz właśnie - Mini-Max Piotra Kaczkowskiego, to nie ma bata - radio MUSI być!

Nie zostawię sobie tego amplitunera, bo bydlak zbyt wielki i zagraciłby strasznie kącik audio, więc pewne poszukam sobie jakiegoś używanego sprzętu - nawet z analogowym strojeniem, bo i tak słucham tylko kilku stacji.

Panie i panowie - płyty nie zastąpią całkowicie radia!

Mimo, że jakością go przebijają.

Słuchajmy treści a nie sprzętu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Słucham przeważnie Trójki i Antyradia. Stacje typowo komercyjne są nie do zniesienia-typowa szmira, mam na mysli Zetkę, RMF FM- jedna płyta w kółko puszczana i to i tak jako przerwa do reklam i konkursów.

Cytat

U mnie w okolicy najlepiej odbierają czeskie stacje. Z polskimi bywa różnie, ale generalnie często są zakłocenia.


Odnośnie czeskich stacji to co sądzisz o 'Radio Hey"? Dla mnie rewela, czasami słucham jak wpadam do rodziców na południe kraju naszego kochanego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bez radia trudno się obejść. Ponieważ mieszkam w Małopolsce właściwie w każdym odbiorniku mam ustawione Radio Kraków. Codziennie poluję w południe na audycję "Grająca szafa" a w sobotnie popołudnia czas zajmuje mi "Rockowy tropiciel". Polecam tą stację (dostępną także w sieci), gdyż w odróżnieniu od wszystkich komercyjnych zagłuszaczy eteru puszcza dobrą, ambitną muzykę i coś tworzy, a nie tylko odtwarza i czyta gotowe opisy. To radio jest mi bliskie też z tego powodu, że jest nieco podobne do dawnej "Trójki", której uwielbiałem słuchać, gdy jeszcze posiadałem tylko radio, super marki "Zodiak".
pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania muzyki tylko dobry CD, natomiast jeśli muzyka ma być tłem to polecam radio internetowe np. Screamer Radio bezpłatny programik do ściągnięcia z internetu daję dostęp do setek a może nawet tysięcy stacji radiowych w całego świata. Jest możliwość wyszukiwania wg. rodzaju muzyki, nazwy stacji, języka, kraju nadawania. Jest możliwość nagrywania niektórych audycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle za radiem nie bardzo. Zawsze będzie coś nie tak, jak nie reklama, to ucięty kawałek, albo jakiś szum z kosmosu. Płyta CD to jakość, która nie powinna Cię zawieść. Jedyna zaleta radio, a w sumie danej stacji radiowej to podpowiedź, wyszukanie nowości, zaproponowanie nowego brzmienia. Tak jak kiedyś to było z "Trójką".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja to w ogóle za radiem nie bardzo. Zawsze będzie coś nie tak, jak nie reklama, to ucięty kawałek, albo jakiś szum z kosmosu. Płyta CD to jakość, która nie powinna Cię zawieść.


Radio pewnie jednak ma inną rolę niż tylko źródło muzyki.
To nie maszynka do puszczania muzyki, to coś żywego, pobudzającego wyobraźnię.
Ono musi "gadać", nie może tylko grać.

Cytat

Jedyna zaleta radio, a w sumie danej stacji radiowej to podpowiedź, wyszukanie nowości, zaproponowanie nowego brzmienia. Tak jak kiedyś to było z "Trójką".


Dlaczego "kiedyś"?
Nadal tak jest, tylko trzeba wytrzymać nocne czuwanie albo wyłączenie telewizora już o 21:00 w niedziele...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio pewnie jednak ma inną rolę niż tylko źródło muzyki.
To nie maszynka do puszczania muzyki, to coś żywego, pobudzającego wyobraźnię.
Ono musi "gadać", nie może tylko grać.

Dlaczego "kiedyś"?
Nadal tak jest, tylko trzeba wytrzymać nocne czuwanie albo wyłączenie telewizora już o 21:00 w niedziele...
[/quote]

Drogi Mejsonie po raz kolejny łapiesz mnie za słówka. icon_redface.gif Znów przyznam Tobie rację, że radio musi "gadać" a nie tylko grać. Tylko zauważ, że moim postem chciałem ustosunkować się do przewodniego tematu tego forum założonego zresztą przez Ciebie. Moją wiadomością wypowiadam tylko swoje zdanie i jest to moje zdanie. Ale cóż bez Twoich uwag byłoby tu nudno.
Jak zauważyłeś jestem ze Słupska, a tu dziwnm trafem fale radiowe "Trójki" jakoś dziwnie zawracają, tj. odbiór stereo fatalny. Pozdrawiam. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drogi Mejsonie po raz kolejny łapiesz mnie za słówka. icon_redface.gif Znów przyznam Tobie rację, że radio musi "gadać" a nie tylko grać. Tylko zauważ, że moim postem chciałem ustosunkować się do przewodniego tematu tego forum założonego zresztą przez Ciebie. Moją wiadomością wypowiadam tylko swoje zdanie i jest to moje zdanie.


Nie chciałem Cię dotknąć swoją uwagą ani tym bardziej nie łapię za słówka. To tylko żartobliwa forma, pewnie niezbyt udana, obrony obecnej działalności Trójki. Mimo, że nie do końca odpowiada mi formuła tego programu, to jednak w zalewie bełkotliwej komercji serwowanej przez inne stacji, jest to okienko na świat muzyki i tolerancji.
A faktycznie - Twój post był jak najbardziej na główny temat tego wątku...

Cytat

Jak zauważyłeś jestem ze Słupska, a tu dziwnm trafem fale radiowe "Trójki" jakoś dziwnie zawracają, tj. odbiór stereo fatalny.


Współczuję, może spróbować lepszej anteny, tunera satelitarnego lub w ostateczności internetu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po tym świątecznym obżarstwie wracam na Forum. Witam wszystkich straych bywalców i nowych, do których też się zaliczam. Mejson dzięki za poradę. Tylko nie wiem czy znajdę na to czas. Poza tym jak już wcześniej pisałem radio słucham sporadycznie. O przypomniało mi się, że kiedy jadę do roboty to słucham radio BIS, bo "Trójka" gdzieś ucieka i powiem, że tam też niezłą muzę niekomercyjną zapodają.
A i pytanie jak się zapatrujesz na zdobywanie wiedzy o nowej muzie z prasy i weryfikowanie tego potem przez słuch? Trochę zbaczam na inny temat, ale generalnie główny temat tego Forum to muzyka, więc chyba na miejscu.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kiedy jadę do roboty to słucham radio BIS (...) i powiem, że tam też niezłą muzę niekomercyjną zapodają.



Muszę kiedyś sprawdzić, bo w ogóle nie znam tego radia.

Cytat

jak się zapatrujesz na zdobywanie wiedzy o nowej muzie z prasy i weryfikowanie tego potem przez słuch?


Każda forma informacji o nowej, dobrej muzyce jest dobra - także i prasa.
Sam dokładnie czytam recenzje - np. w "Audio" - i niektóre z nich są na tyle kuszące, że kupuję płyty.
Tak się dorobiłem np. Jacka Korohody czy PiR2.
Ale radio ma tę przewagę, że podaje muzykę, a nie tylko ją ocenia.
Tu prasa jest w tyle.
Chyba że dołączy do numeru ... płytę. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu prasa jest w tyle.
Chyba że dołączy do numeru ... płytę. icon_wink.gif
[/quote]
No właśnie, zbaczamy z tematu, ale co tam. Nie wiem dokładnie czego słuchasz, jednakże polecam Tobie, skoro poruszasz temat dołączania płyt do gazet, to miesięcznik "Jazz Forum". Dołączają płytki i to jakie, ale pod warunkiem prenumeraty lub osobnego zamówienia. Podoba mi się też cena bo płyta nagrana zazwyczaj dobrze lub bardzo dobrze wychodzi za 8zł. Niezłe też były koncerty "Trójka Live" dołączane do "Rzeczypospolitej". Tu już wracam do tematu "Muzyka z radia".
No właśnie z tą prasą i recenzjami to faktycznie bywa różnie. Przeczytasz, napalisz się, zainwestujesz a tu wielkie g...
A i koniecznie poszukaj tej BIS-ki. Podejrzewam, że mile Ciebie zaskoczy.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Radio BIS to o ile się nie mylę dawny program IV polskiego radia, powiem szczerze że dawno jej nie słuchałem bo kilkakrotnie zmieniała im się koncepcja (format) i gdzieś w międzyczasie zgubili przynajmniej jednego słuchacza (czyli mnie) ale chyba dam im jeszcze jedną szansę. Dla mnie typem nr 1 jest PRIII a napewno nie znoszę sieczki typy radio ZET, RMF i ESKA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Radio BIS to o ile się nie mylę dawny program IV polskiego radia, powiem szczerze że dawno jej nie słuchałem bo kilkakrotnie zmieniała im się koncepcja (format) i gdzieś w międzyczasie zgubili przynajmniej jednego słuchacza (czyli mnie) ale chyba dam im jeszcze jedną szansę. Dla mnie typem nr 1 jest PRIII a napewno nie znoszę sieczki typy radio ZET, RMF i ESKA.



Ja tez słucham Trójki, choć teraz to juz nie to samo co kiedyś i niestety wiele utworów tam nadawanych najzwyczajniej mi nie pasuje (chociażby Take That czy Sugababes).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Niestety jakość nadawania audycji radiowych jest fatalna.Nie dość że z komputera.z ograniczoną dynamiką ,do do tego wiecznie te same utwory.Można odnieść wrażenie ,że na świecie jest tylko kilka utworów muzycznych i wszystkie stacje radiowe muszą je, w kółko ,grać.Ale i tak radio u mnie gra ,niestety tylko jako tło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...
"muzyka z radia....."
pozwolę sobie na dołączenie do dyskusji...

Przypuszczam, ze mimo bardzo obszernych płytotek posiadanych przez kolegów...
( ja osobiście ..dopiero na nowo zaczynam kompletować CD-tekę, mój zbiór ewidentnie skromny
...znaczących pozycji może ok 50...sztuk )

Raczej nie przypuszczam, aby ktoś miał wszystko i wszystkie nowości...

...dlatego też słuchanie Radia daje możliwość, zapoznania sie z nowościami...jak również
przypomnienia pozycji starszych, które nieraz nam umykają...
dzięki czemu możemy albo uzupełnić nasza CD-tekę czy też Vinilo-tekę... lub przypomnieć o posiadanych pozycjach, których już tak dawno nie słuchaliśmy aż pokryły sie kurzem...

....mnie ...nawróconemu audiofilowi-debiutantowi słuchanie: Radio Classic, Radio Jazz, PIN, pomaga ewidentnie..

Z pewnością porównanie odsłuchu z Eteru z odsłuchem Vinylu lub CD wypada lekko na niekorzyść tego pierwszego...

...lecz starsi audiofile...z pewnością pamiętają spędzone godziny przy radio za młodych lat....

zanim zaczęli tworzyć swoje zbiory....


Reasumując /1/...ja osobiście spędzam wiele godzin na odsłuchu muzyki "żywej" z radia...trochę szumi trochę zakłóceń...ale ....treść niepowtarzalna.....( a czy winyl nie szumi czy nie ma trzasków...?)

Czynię to na dwa sposoby...
Pierwszy ...w "salonie lub pokoju dziennym....jak kto woli" tam mam całe swoje studio odsłuchowe...
...zasiadam w fotelu..i zanurzam się w ....MUZYCE..

Drugi ...przy biurku....w trakcie pracy na kompie...
mam również tu zestaw / radio - wzmacniacz / ...tu muzyka jest tłem...lub chwilą relaksu...

reasumując /2/

Chwała Tym Prowadzącym w Radio..., którzy poszczają muzykę nie zakłóconą reklamami i w całych kawałkach...

cytując, jednego z kolegów...MUZYKA może być TYLKO DOBRA lub zła... gatunek nie jest istotny...

ja preferuję Clasykę....choć nie obce mi są i chętnie słucham nowości...

DOBRA MUZA NIE JEST ZłA.... icon_biggrin.gif

P.S. Marzy mi sie możliwość nagrywania prosto z radia...jak za dawnych czasów....szkoda, że firmy z wyższej półki nie wymyśliły nowoczesnych urządzeń do zapisu bezstratnego, materiałów bezposrednio z radia ...
Może to być tematem do dyskusji na forum... zapraszam...

POZDRAWIAM

uczeń54


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Marzy mi sie możliwość nagrywania prosto z radia...jak za dawnych czasów....szkoda, że firmy z wyższej półki nie wymyśliły nowoczesnych urządzeń do zapisu bezstratnego, materiałów bezposrednio z radia ...


Jak to nie wymyśliły?
Przecież nic nie przeszkadza podłączyć wyjście wzmacniacza do wejścia karty dźwiękowej w komputerze i nagrywać jako plik wav?
Barierą jakości jest jakość karty dźwiękowej, ale można kupić lepszą niż standardową.
Można też kupić używany tuner za ok. 100 zł i podłączyć do karty dźwiękowej w komputerze.
Można tez kupić kartę TV do komputera, prawie zawsze ma tuner FM.

Pliki wav edytujemy i wypalamy CD...

Można w końcu kupić używany kaseciak niezłej jakości - np Denon i nagrywać na nowe kasety.

Chcieć to móc! icon_idea.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...