Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Cytat

Porównaj chociażby Trójkę z satelity i z tunera naziemnego i wtedy się wypowiadaj.Co prawda polskie radio nie nadaje w jakiejś super hiper jakości w porównaniu do zagranicznych stacji ale i tak jest niebo a ziemia,zero jakiegokolwiek szumu.
Nie pamiętam już w tej chwili dokładnie ale gdy pierwszy raz usłyszałem z satelity rozgłośnie typu Swiss Cllassic,Jazz lub któryś z kanałow hr to miałem wrażenie że jakość dorównuje CD.


Radio z satelity to zupełnie inny temat - nie ma takich ograniczeń technicznych, jak w przypadku naziemnych nadajników FM.
Ostatnio podłączyłem na wsi do wzmacniacza tuner satelitarny Polsatu ustawiony na polskie stacje radiowe - Trójka, PR1, RMF.
I byłem zawiedziony icon_eek.gif
Jakość jak mp3 i to niezbyt dobrych - zniekształcenia, świszczenia - słowem totalna klęska - dużo gorzej od naziemnych stacji.

Może ten tuner Polsatu jest do bani?

Gdy będę tam następnym razem posłucham zagranicznych stacji radiowych - może któreś będą lepsze?

Ale główne pytanie wątku pozostało bez odpowiedzi ...

Co z jakością naziemnych stacji FM i możliwościami tunerów?



Witam jak wspomniałem -jestem nowy więc wybaczcie jak palnę...

Widzę to tak:
1. Włączyłem dzisiaj Trójkę na koncert tria Marcina Wasilewskiego podłączając słuchawki (AKG K601) - trudno jednoznacznie określić czy dźwięk był porównywalny z CD ale na pewno był świetny.
2. Tak czy inaczej najważniejsze w radiu jest serce - czyli życie. Panowie z Simple Acoustic Trio zadziałali perfekcyjnie i cudownie NA ŻYWO więc to wraz z choćby przyzwoitym dźwiękiem przewyższa płytę. I problem tu się zaczyna moim zdaniem i kończy - radio musi być robione przez ludzi dla ludzi, a jeżeli ktoś zapętla komputer i wychodzi to nic nie pomoże icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

witam...
Dziękuję koledze mejson za sugestię.
Rzeczywiście można i tak sobie poradzić. Niestety jest to rozwiązanie połowiczne. Mówiąc o braku urządzeń do bezpośredniego nagrywania z radia, myślałem o fabrycznym urządzeniu, jak wspomniany przez kolegę mejson Kaseciak. Miałem na myśli samodzielne urządzenie, za pomocą którego zgramy sygnał analogowy na nośniki ale nie na kasety / tę opcję już przerabialiśmy i przerabiamy nadal, są na rynku wysokiej jakości "kaseciaki" /... W tak zwanym międzyczasie...
Gdzieś mi przemknęła informacja o urządzeniach DAB/?/ Jeżeli sie nie mylę można dzięki nim zgrywać z eteru..
Nie wiem czy na naszym rynku coś podobnego istnieje-funkcjonuje. /?/
Producenci chyba nadrobią lada chwila stracony czas. Przyroda nie lubi próżni, rynek tym bardziej.
Skoro pojawiają sie już beznapędowe odtwarzacze, sieciowe odtwarzacze
to pewnie i nagrywacz beznapędowy się pojawi. Gwarantujący najwyższą jakość...bezstratną..

pozdrawiam

P.S.
Jeszcze jedna kwestia, Jakość ...
Tak naprawdę to z NET-u nagrania nadają sie tylko w celach archiwizacyjnych.
Słusznie zwrócił na jakość z NET-u kolega krzysiorus
Przypuszczam, że wszystkim znany jest fakt ...puszczania przez stacje radiowe w eter MP3
Są wyjątki..ale tylko dla potwierdzenia reguły..





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...