Skocz do zawartości

Marantz SR4002 + Monitor Audio BR5 lub 6?


rookie

Recommended Posts

Witam forumowiczow,
planuje zakup amplitunera jak w temacie z zestawem frontow MA BR5 lub 6,
chciabym zapytac, co sadzicie o takim zestawie. Jesli chodzi o kolumny BR6 to jak dla mnie sa bardzo zadowalajace zeby nie powiedziec idealne, mialem poronanie z innymi. Natomiast nie sluchalem ich z tym amplitunerem i zastanawiam sie czy nie bedzie jakiejs niespodzianki. Jesli chodzi o kolumny BR5 to nie sluchalem ich wcale ale moze ktos z forum moglby podzielic sie opinia jak graja z marantzem 4002 i czy warto zaoszczedzic pare stowek i wybrac tansze, co wcale nie musi znaczyc gorsze?
bede wdzieczny za wszelkie pomocne opinie

pzdr
Rookie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz najpierw jakie masz pomieszczenie, bo to główny powód dla, którego mógłbyś kupić mniejsze (tzn. BR5). Jeśli to pomieszczenie ma do 20m2 to moim zdaniem warto kupić BR5 i więcej przeznaczyć na ampa i to nie koniecznie Marantza, bo pomimo, że grają ładnie to w porównaniu do konkurencji są mało atrakcyjne cenowo np. ONKYO TX-SR806, H/K AVR645 (trochę drożej, ale to już kawał maszyny i w trybie wielokanałowym będzie miał dużo mocy co dobrze wpływa na dynamikę) czy jeśli jesteś przekonany Marantza SR6003
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz najpierw jakie masz pomieszczenie, bo to główny powód dla, którego mógłbyś kupić mniejsze (tzn. BR5). Jeśli to pomieszczenie ma do 20m2 to moim zdaniem warto kupić BR5 i więcej przeznaczyć na ampa i to nie koniecznie Marantza, bo pomimo, że grają ładnie to w porównaniu do konkurencji są mało atrakcyjne cenowo np. ONKYO TX-SR806, H/K AVR645 (trochę drożej, ale to już kawał maszyny i w trybie wielokanałowym będzie miał dużo mocy co dobrze wpływa na dynamikę) czy jeśli jesteś przekonany Marantza SR6003


Cześć Pacio94,
pomieszczenie ma 20 mkw, natomiast amplitunery które podałeś mocno odbiegają od ceny za jaką można kupić marantza sr4003 (ok 1700pln), nie zależy mi na nowinkach typu trueHD czy tym podobnych, docelowo będzie to zestaw max. 5.1, chodzi mi tylko o to czy fajnie to zagra połączenie monitor audio z marantz.
Dzięki
pzdr
Rookie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sory, jakoś jak rzuciłem okiem na cenę (ceneo) to był dużo droższy, ale nieważne. Wiesz jeśli nie zależy ci na jakiś fajerwkerkach to myślę, że warto poszukać czegoś w sprzęcie używanym, bo ten Marantz jakościowo jest za słaby (względnie, bo zagra za pewne ładnie) do MA. Myślę, że warto byłoby znaleźć jakąś Yamahę z serii DSP, u nas na forum kolega Radi73, ma DSP-A1, nawet w wątku "Wzmacniacze Yamahy (czyli historia pewngo rodu)" - chyba tak brzmiał tytuł - opisał go, co tu dużo mówić to już wysoka półka i taki amp bije większość wzmaków stereo średniego budżetu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...