Skocz do zawartości

Harman/Kardon avr130 avr 132 avr 135 avr 235 Który wybrać


MR_Piterr

Recommended Posts

Hejka:::

Mam dylemat mianowicie który harman/kardon wybrać.

Podział na muzyke/filmy….80/20. W tym muzyki techno 80% a trance 20%. Lubie basssik . Pokój mam 3m x 5m czyli 15m. Obecnie posiadam i mysle przez najbliższe 6 lat ich nie zmieniać Jamo E370 + E3 SUR + E3 CEN (8 ohm) i do tego karte muzyczną myśle kupić Creative X-Fi XtremeMusic GOLD. DVD odpada bo ten sprzęt będzie przy kompie wiec DVD ani dekoder nie będzie podpięty sam amplituner filmy tylko z kompa. Nic innego jak kino 5.1 żadne 6.1 i 7.1 nie mam kasy żeby dokupywać takie bajery . Czy dobry do tego zestwiku będzie JBL Balboa czy może subwoofer z JAMO są tańsze. A no i kabelki do tego fronty + centralny to będzie kabelke 4mm2 PGC7404 Profigold 16zł/mb i tyły to będzie kabelek 2,5mm2 PGC7254 Profigold 9zł/mb. Czy dobże wybrałem .Dobre będą te kabelki.

A oto jak myśle:”:”:”:

H/K avr 130 :
Mój zestawik oczywiście Jamo 5.0 + JBL Balboa . Myślę że za 1000zł powinienem kupić takie wzmacniacz i subwoofer balboa 900zł czyli 1900zł . Do moich jamo mocy mu raczej nie zabraknie. Ale czy nie będzie za dużo basu . Nie chcem żeby bas całkowicie zagłuszył wyskokie i średnie tony.

H/K avr 132:
Nie jestem do niego przekonany słaby jest i bardzie chwalicie avr 130 chociaż z tego co czytałem na forum to ten harman se poradził z Jamo E680 wiec z mocą raczej problemu nie będzie ale w tej samej cenie mam przecież mocniejszego o 10W (na każdy kanał) avr-130. Wiec raczej ten odpada.

H/K avr 135:
Też mam na oku bo okazyjnie mogę go dostac za 1000zł wiec cena nie taka zła ale na gniazdo amerykańskie bo to jest sprzęt z USA sprowadzony ale to już bym se do kupił autotransformator no i do tego subwoofer JBL Balboa czyli 1900zł . Tak w ogóle czym się różni 135 od 130 bo jakoś różnicy nie widze. I znowu pytanie czy nie będzie zadumo basu.

H/K avr 235:
Mogę dostac od kuzyna za 1500zł ale z USA wiec autotransformator czyli jakieś 1650zł . Ale z tego co czytałem na forum to on w połączeniu z Jamo E660 i E 680 ma za dużo basu przysłania bas wszystko wiec nie chcę mieć amplitunerka który tylko wali basem bo bym Se złożył kino domowe z subwooferów ;p;p . Wiec czy się opłaca dawać to 1500zł i czy będzie taksamo dawał po basach jak bym se do avr 135 dokupił subwoofer bo jeśli będzie taksami to wole kupić tego i mieć bez subwoofera zestawik i mam w kieszenie jakieś 200-300zł .

Co wybrać i do czego potrzebny subwoofer a do czego nie im cena mniejsza tym lepiej . Na sam amplituner jestem gotowy dać 1200zł( jeśli w przyszłości będzie potrzebny subwoofer JBL) a jeśli nie to mogę dać na amplituner 1500zł czyli ten avr 235.

Co tu poradzić na taki dylemat . Już sam nie wiem i czy nie będzie jakiś strat na tych z USA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam sprzęt z USA ze względu na raster 0,2 MHz i niekompatybilny RDS. Odbierzesz jedynie stacje po częstotliwości z nieparzystą cyfrą po przecinku. Nie będzie RDS. Również nie wiem czy transformator nie będzie buczeć nawet po dostosowaniu napięcia ze względu na różnicę częstotliwości sieci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...