Skocz do zawartości

Jaka alternatywa dla PianoCrafta 810?


kajoj

Recommended Posts

Witam

Jestem już niemal zdecydowany na zakup PianoCrafta 810, jednak mam dwa pytania:

1. Czy w tej cenie (1700-2000) można kupić coś lepszego? Tzn. CD player, wzmacniacz i kolumny (podłogowe)? Słucham różniastej muzyki, ale głównie to pop, rock, chillout, na pewno nie techno czy hip-hop. Zalezy mi na wyrazistości dźwięku, przestrzeni, a nie na łomocie icon_smile.gif

2. Czy istnieje w tej cenie alternatywa pozwalająca na odtwarzanie muzyki z kompa? Źródło to oczywiście CD i Flac, a chciałbym uniknąć żonglowania CDkami. Lubię ustawić sobie playlistę na np. 50 utworów. Komp nie ma żadnej karty oprócz zintegrowanej, rozumiem, że wchodziłby tu w grę DAC, karta dźwiękowa (ale na USB jeśli już) plus wzmak i kolumny? Nie wiem tylko czy budżet 2000 nie okazałby się zbyt mały... Więc dlatego może zostałbym przy wersji z Pianocraftem lub alternatywą do niego (choć kurcze dobrze byłoby siedzieć przy kompie i nie podchodzić co kilka chwil do odtwarzacza...)

Pokój ma ok. 18 m2

Dzięki za opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że taka E410 wcale nie jest gorsza od E810. Po prostu ma znacznie uboższe wyposażenie (w sumie DVD), o ile się nie mylę to nawet głośniki są te same. Jeśli nie zależy ci na DVD to kup sobie niższy model np. E410 czy tego Denona, którego poleca osiken (podpisuję się pod jego wypowiedzią, dla mnie Denonek jest lepszy), a do tego dokup sobie kartę zewnętrzną.
Druga opcja to zakup za te 2000zł wzmaka i kolumny. Tymczasowo grałbyś sobie na integrze, a jak zbierzesz trochę kasy to dokupisz sobie kartę i będzie najlepiej (ale też najdrożej).

Przemyśl to i napisz co myślisz, a będziemy dalej tworzyć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Skłonię się ku Denonowi (lub PianoCraftowi, okaże się) i karcie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie:

Czy kartę zewnętrzną na USB można bedzie od razu połączyć z którąś z tych mini wież? W jaki sposób?
Jakie karty są godne rozważenia?

PS. Chciałbym w końcu po 10 latach słuchania muzyki z mp3 i CD rozróżnić jakość CD/flac od mp3 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy istnieje w tej cenie alternatywa pozwalająca na odtwarzanie muzyki z kompa?



Bardzo dobrze rozumiem Twoją potrzebę uczynienia życia łatwiejszym icon_mrgreen.gif

Komputer można doskonale wykorzystac jako źródło "dzwięków" na szereg sposobów, ale za każdym razem potrzebne są kolumny i wzmacniacz.
Mikrowieża PianoCraft to też przecież kolumny ze wzmacniaczem.

Aby wydostac muzykę z komputera:
Sposób 1 - Połączyc wyjście słuchawkowe zintegrowanej karty muzycznej komputera (mini jack) z wejściem wzmacniacza 2xRCA.
Potrzebny (przykładowy) kabel 2xRCA-mini jack
Sposób 2 - Podłączyc zewnętrzny DAC poprzez kabel USB. Komputer potraktuje DAC-a jako zewnętrzną kartę dzwiękową.
Istnieje wiele modeli zewnętrznych DAC-ów - ceny także różne
Sposób 3 - Podłączyc Squeezebox-a (lub inny streamer audio) przewodowo lub bezprzewodowo.
Squeezebox 3 ma wbudowany przyzwoity DAC. Dodatkowo ma możliwośc odtwarzania radia internetowego,
tworzenia playlist i 101 innych udogodnień.

Osobiście stosuję kombinację sposobów 2+3 do odtwarzania muzyki oraz sposób 1 do filmów z komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz podpiąc kartę bezpośrednio do wieży. W zależności od karty będą to różne kable, bo proponuję ci kupić raczej jakiś interfejs pro, a nie CREATIVEa USB, jakościowo taka "pro" karta zagra dużo lepiej. Trzy, które powinny się nadać:
M-Audio Audiophile USB (tutaj podłączenie to prosta sprawa zwykły kabel 2RCA-2RCA)
E-MU 0202USB (tutaj podłączasz kablem 2RCA-jack <6,3mm, stereo>)
ESI U24 XL (tutaj 2x RCA-jack <6,3mm-mono>)

Sorki za taką "przestarzałą treść" (o kilka minut), ale pisałem dość długo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I jeszcze upewnię się: Denony i Pianocrafty odtworzą flac, prawda?



flac, ape, wav, mp3 itd. są to formaty zapisu cyfrowego muzyki , które ostatecznie muszą byc zamienione na sygnał analogowy przez tzw. DAC (Digital to Analogue Converter), gdyż wzmacniacze mają zwykle tylko wejścia analogowe.
Odtwarzacze płyt CD są w stanie odtwarzac tylko niektóre tylko formaty i zwykle są to CD Audio, mp3, WMA
Jeżeli używasz komputera jako żródła muzyki, to nie musisz się martwic o cyfrowe formy zapisu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...