Skocz do zawartości

amp + kolumny 1000 zł


budi22

Recommended Posts

witam wszystkich
temat jeden z wielu, mianowicie przystawiam się do kupna małego zestawiku stereo.
budżet 1000 zł, słucham głównie elektroniki, źródłem będzie audiotrak prodigy 7.1 hifi.
znajdzie się coś, co można by postawić na biurku ? jest w ogóle sens ? myślę, że mogę mieć problem z rozmieszczeniem podłogowców (specyficzny pokój). około 15m^2.

z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamiast kupować wieżę i wydawać kasę na bądź co bądź mało potrzbny sprzęt tj. odtwarzacz CD i w sumie tuner też (bo jak masz neta i kompa to wszystko możesz przez niego odpalać). Taki wybór pozwala myśleć o całkiem niezłych jakościowo monitorach studyjnych. Są to po prostu jakby głosniki komputerowe 2.0 tylko, że w dużo, dużo lepszym wydaniu jakościowym.
Oto co mozesz mieć w granicach 1000zł:
SINN7 Die.Box8 (duża membrana basowa 20cm, co powinno spokojnie starczyć na te 15m2 z mniejszą może być już różnie)
Samson Resolv A5
TASCAM VL-A5
M-Audio Studiophile BX5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie myślałem o monitorach aktywnych, ale wydaje się to ciekawa alternatywa.
M-AUDIO STUDIOPHILE BX5a mnie zaciekawiły, można je dorwać za niecałe 1000 zł. zastanawiam się tylko, czy dobrze uciagną dolne partie ?
niestety die boxy już powyżej 1200.
i jeszce pytanie, czy do takich monitorków nie potrzeba podstawek ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

szczerze mówiąc nie myślałem o monitorach aktywnych, ale wydaje się to ciekawa alternatywa.

i jeszce pytanie, czy do takich monitorków nie potrzeba podstawek ?



Ciekawe, że po przeczytaniu posta też pomyślałem o zastosowaniu kolumn aktywnych icon_cool.gif
Jeżeli nie zamierzasz w chwili obecnej budowac "ałdiofilskiego" zestawu, to jest to najprostrzy sposób na słuchanie muzyki w dobrej jakości.
A przecież o to chodzi?

Co do podstawek, to muszę Cię zmartwic - niestety są one potrzebne. Ale zawsze można pobawic się w DIY.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te M-Audio mogą mieć rzeczywiście lekkie problemy z basem, bo mała skrzynka + mały głośnik, nie ma szans dać jakiejś mocnej podstawy, ale to się tyczy wszystkich konstrukcji na głośnikach mniejszych od 8'', oczywiście nie zawsze, ale przy 15m2 na ogół tak będzie.

Tak na marginesie to chyba słabo szukałeś tych SINNów7 DieBox8, bo ja znalazłem, co cię pewnie ucieszy, za 800zł link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co szczerz mówiąc ciężkie pytanie odnośnie tego podłączenia, bo producent pisze, że JACK 6,3mm, albo XLR, tylko, że na zdjęciu tylnej ścianki widać tylko XLRa, w dodatku nie wiem czy one mają wszystko zdublowane tzn. mono na dwóch głośnikach czy od jednego idzie po prostu kabel. Jakbyś kupował to zapytaj tego gościa, a jak ci nie odpowie to jak je dostaniesz to napisz to czego mi brakowało. Na dzień dzisiejszy powiem, że na pewno da się podłączyć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.
byłem już zdecydowany na kupno tych sinn'ów i znowu zacząłem lekture for. (chyba źle zrobiłem icon_smile.gif )
znalazłem dobre opinie o:
alesis m1 active mk2
alesis m1 aktive 500
krk rp 5 g2
i teraz mam już totalny mętlik w głowie. niestety nie mam możliwości odsłuchu żadnej z tych kolumn, więc muszę się zdawać na Wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRK i Alesis Active 500 (teraz jest model 520) raczej nie, bo mają małe przetworniki tzn. 5'', już M1 MkII jest lepszy, bo ma 6,5'' tylko, że to i tak mało w porówaniu do Sinna (8''). Wiesz nie ma odpowiedzi tak naprawdę jeśli nie posłuchasz to sie nie dowiesz, a jeśli posłuchasz tylko tych, które kupisz to nie ma problemu, bo i tak na pewno będziesz zadowolony icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...