Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok. 1600zł


pzak

Recommended Posts

Hej.

Chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu. Miałby to być sprzęt na urodziny dla osoby, która do tej pory posiadała taki wzmacniacz i taki tuner oraz kolumny na-szafowe - samoróbki (coś trochę gorszego od tych, ale wymiarowo podobnie). Nie ma co ukrywać, sprzęt 30 lat temu bardzo dobry i pożądany, ale co raz więcej z nim problemów (czasami jeden kanał przestaje działać, wzmacniacz trzeszczy i szumi) i co raz mniej chęci na drobne naprawy. Dlatego przydałoby się, aby w drugim półwieczu swojego życia solenizant posłuchał sobie swojej ulubionej muzyki z trochę lepszego sprzętu icon_smile.gif

Co bym chciał:

- Amplituner + odtwarzacz CD. Najlepiej gdyby istniała taka dziwna konstrukcja jak amplituner z wbudowanym odtwarzaczem cd (oczywiście, jeżeli sprzęt tego typu miałby być słaby, to odpada). W tej chwili w zestawie jest jakiś odtwarzacz CD, ale strasznie przycina, więc przydałby się nowy.
- 2 kolumny. Najlepiej jak można by je było wstawić na szafę (czyli wymiary podobne jak w tych, co są teraz - ewentualnie trochę większe). Mogą też być stojące (wtedy najlepiej wysokie, ale nie za szerokie i głębokie).
- Chciałbym, żeby sprzęt był nowy.

Ile bym chciał wydać:

- Ok. 1600zł za wszystko.

Co nie jest aż tak potrzebne:

- W celu minimalizacji kosztów odtwarzacz CD nie musi być nie wiadomo jaki bajerancki (MP3 to opcja) - wystarczy poprawne odtwarzanie CD (również tych nagranych) bez przycięć.
- Nie potrzeba też raczej złącz optycznych.

Do czego to będzie służyć:
- Głównie i w dużej mierze do słuchania muzyki z CD. Zależy mi głównie na czystym i w miarę głośnym dźwięku - imprez z tego sprzętu nie będzie, ale czasami ciut głośniej fajnie posłuchać muzyki. Oczywiście chciałbym też, aby była możliwość podłączenia audio z telewizora czy odtwarzacza DVD, ale wydaje mi się, że chyba każdy amplituner ma taką możliwość.


Domyślam się, że budżet raczej mały, a wymagania trochę większe, ale mam nadzieję, że coś się uda skompletować. Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Kibic1, za taką kasę to tylko mikro wieża. Nie myśl, że to jakiś śmieszny sprzęcik dla małolatów, nie ma w nich nic z tych efektownych wież co grają samym basem. To naprawdę pełnoprawny sprzęt hi-fi tylko w wygodniejszej formie. Tak naprawdę dopiero za 2500-3000zł można złożyć coś wyraźnie lepszego. A oto inne propozycje:
ONYKO CS-525
Yamaha E410
Kenwood K-711
Denon D-M37
TEAC LS257
Moim faworytem jest Denon, na drugim miejscu TEAC, a dalej chyba ONKYO z Yamą, no i zostaje na końcu Kenwood, który nie przkonuje mnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki za odzew. Sprzęt mi się podoba i dla mnie nie jest ważna wielkość kolumn (w końcu liczy się wnętrze, nie? icon_wink.gif ) czy granie samym basem, tylko o pozytywne wrażania dźwiękowe. Mam jednak pewne pytanie.
Zestaw miałby stać w pokoju o powierzchni ok. 30m2, w którym nie ma normalnych pełnoprawnych drzwi - są po prostu duże, otwarte przejścia do innych części mieszkania. Mogę śmiało przyznać się do bycia laikiem nieznającym się w wielu kwestiach z dziedziny nagłośnienia, ale z tego co uczono mnie na uczelni, to pamiętam, że duży wpływ na dźwięk, oprócz samych głośników oczywiście, ma również rozchodzenia się fal powietrza w środku kolumny. I teraz co się stanie gdy postawimy taki sprzęt w w/w pokoju. Czy mimo tego, że kolumny są małe, to dźwięk będzie się poprawnie i ładnie rozchodził po dosyć dużej kubaturze? Nie będzie to brzmiało śmiesznie?

Pytam całkowicie serio i bez żadnych ironii. Nie słyszałem nigdy tego typu sprzętu (zazwyczaj albo małe wieże za 400-600zł, albo większy i droższy sprzęt), więc nie wiem jak wygląda sprawa z takimi wieżami. Oczywiście pójdę sobie do jakiegoś sklepu odsłuchać wybrany sprzęt, ale chciałby poznać wcześniej wasze zdanie.

Dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zestaw miałby stać w pokoju o powierzchni ok. 30m2, w którym nie ma normalnych pełnoprawnych drzwi - są po prostu duże, otwarte przejścia do innych części mieszkania.

To mamy problem ... icon_rolleyes.gif
miniwieże i kolumny podstawkowe zazwyczaj sprawdzają się w małych pomieszczeniach - powyżej 20m^2 jest już problem, a przy 30m^2 może być kiepsko.
Wyjściem będzie zakup kolumn podłogowych - czyli większych, a do tego jakiegoś mocniejszego zestawu...

Jednak jeśli ma to być sprzęt do spokojnego grania, to wszystko może się zdarzyć - również to, że jednak ładnie to zagra.
Słuchałem np. niedużych kolumn Totem Mite w pomieszczeniu 30m^2 i było bardzo dobrze (no ale to było podpiete pod niezły wzmacniacz).
Firmowe miniwieże za około 1500zl mają juz niezły potencjal i może się zdarzyć, że ich granie spodoba Ci się...

Krótko mówiąc - bez odsłuchu sie nie obejdzie, zresztą i tak jest to zalecany sposób zakupu!
Ale raczej trzeba będzie sie przymierzać do większych komponentów - lub przynajmniej do większych kolumn.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze RoRo twoje wątpliwości są uzasadnione, ale trzeba dodać, że te wieże (przynajmniej Denon i Yamaha) mają wyjście na subwoofer, co poniekąd rozwiązuje twój problem. Jeśli byłoby tak, że kupisz zestawik, a tu basu wogóle brak to dokupujesz suba (np. SONY SA-W2500 czy też lepszej kalsy używkę) i gra muzyka icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...