Skocz do zawartości

Jaki system 5.0 za niewygórowaną kwotę? Pilna sprawa...


jsemeniuk

Recommended Posts

Witam Serdecznie

Sprawa niecierpiąca zwłoki - podjąłem ostatecznie decyzję o zmianie swojego nagłośnienia w sali kinowej
Dotychczas korzystałem (wiem, wstyd się przyznać) z głośników Creative Gigaworks w systemie 4.0 (2 na front - większe, i 2 na tył - mniejsze). Całośc uzupełnia mój kochany potworek JBL E Northridge 250 (starsza wersja, moim zdaniem lepsza brzmieniowo).

Ampli już mam (Pioneer VSX-D510) - wiem, że nie jest to cud techniki, ale na chwilę obecną (6-7 miesięcy) musi wystarczyć.
Kwota, jaką przeznaczyłem na głośniki to +/- 2k pln

Pokój około 20m2 - z ekranem projekcyjnym o wymiarach 3x2 metra .
Jedna zasadnicza uwaga - nie mam zbyt wiele miejsca abym mógł zaszaleć z kolumnami podłogowymi - więc niestety zmuszony jestem zainwestować w mniejsze kolumny, które da się podwiesić na ścianie - lub jakoś ustawić na półkach (coś pokroju satelitek z zestawu JBL SCS-178.

Swojego czasu (czytaj-godzinę temu ) napaliłem się na owy zestaw, ale mój zapał ostudziły komentarze użytkowników (a że plastikowo grają, a że "mejd in czajna", a że w ogóle nic nie warte). Jednak powtarzam - na start posiadam "tylko" Pioneera VSX-D510 i w ciągu najbliższego czasu nie planuję zmiany.

Krótka decyzja - co mogę wybrać? Przypominam - kwota do 2000zł.

Jestem skazany na małe kurduplowate pudełka, które można względnie położyć na półce tudzież przykręcić w magiczny sposób do ściany, nie mam gdzie podłogówek ustawic

Nie musi to to robić dużego szału - po prostu niech będzie odrobinę lepsze niż to co teraz mam - komputerowe głośniki Creative GigaWorks (aczkolwiek są całkiem całkiem - posiadam T40 i T20).

Suba mam - JBL E250 - potworek - przypominam icon_wink.gif

Aaa, i przeznaczenie - filmy 80%, trochę gier z PS3 i chwilowo do słuchania muzyki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dokup po prostu cztery porządne (w porównaniu do CREA) monitorki i powinno być cacy icon_wink.gif np. DALI Concept 1 czy JBL E/ES20. Do tego centera JBL ES25C i kino gra. Co prawda zestaw 5.0 ES20+ES25C wyjdzie trochę ponad 2000zł, ale to już jest zestaw, który wystarczy zmodyfikować (dodać fronty) i będzie super icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94, wielkie dzięki za podsunięcie koncepcji - jestem za icon_wink.gif
Teraz pytanie - czy JBL E czy ES20 icon_wink.gif Przyznam że E20 lepiej mi się podobają - nie wiem czemu.

A może Dali ?

No trudno - najwyżej trochę nadwyrężę budżet - ale zestawik jest całkiem spoko - w razie czego to długoterminowa
inwestycja - kiedyś dokupię porządne fronty, zmienię ampli na 7.1 i będę miał lepszy surround icon_wink.gif

Tak czy inaczej wszystko wciągnę sobie w system ratalny, także +/- 200-300 pln wchodzi w grę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast JBL ES20 lub E20 kupić 4 sztuki większych monitorków JBL E30???

Lepszy bas, wygodniej je ustawić (mają otwór basreflexu z przodu, a nie z tyłu). Są mocniejsze i też zmieścisz się w budżecie.
Poza tym jako starszy model (aktualny to ESy) pojawiają się czasem na wyprzedażach.

A do tego według uznania: albo centralny E25C albo większy (ale to już jest "krowa" icon_wink.gif ) E35C.
Większy miałby sens wtedy, gdy będziesz chciał przejść na podłogowe (E80/90100).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
Tylko, że E30 + E25C to już będzie jakies 2500zł (przynajmniej tyle pokazuje ceneo na dzień dzisiejszy). Może się zawsze trafić jakaś wyprzedaż icon_wink.gif, ale póki co chyba koledze, nie będzie dane. Tak w sumie to chyba nie potrzeba mu tych 30 skoro i tak za jakiś czas wszystko to pójdzie na suuround, a fronty się zmienią icon_wink.gif

jsemeniuk
E20 lepsze do wieszania na ścianie, bo mają BR z przodu (pisał już o tym RoRo), bo jeśli masz BR z tyłu to raczej średnio się je da wieszać (chyba, że na takim wysięgniku), a dodatkowo ES mają kształt rombu od góry co utrudnia całą sytuację.
Jakbyś chciał jeszcze jakieś opcje to obejszyj sobie Klipscha B2 i Missiona M32i icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za propozycje - odzew niesamowity icon_wink.gif - kurde - powiem szczerze, iż te E30 zapewne lepiej by wypadły brzmieniowo.
Fronty mam zamiar dokupić może za 6 miesięcy - a może za rok - toteż fajnie by było jakby te moje "pierwsze" satelitki miały
jednak kawałek "dołu" - bo w E20 podejrzewam że będzie "sucho" - jednak E30 schodzą do 50 hertzów, a E20 to już 75Hz.

Tak jak mówiłem - mogę delikatnie podciągnąć cenę w górę - biorę i tak na raty więc 500 pln nie zrobi chyba za wielkiej dziury w kieszeni.
Biorąc od razu cały komplet może dostanę jakąś zniżkę u znajomego icon_wink.gif

Pytanie tylko...czy mój ampli nie będzie już zabytkiem przedpotopowym icon_wink.gif
Jak dotychczas tylko i wyłącznie pracował w odsłuchu stereo - ciekaw jestem jak się spisze w "niewymagającym" kinie domowym.
Tak czy inaczej za rok musze pomyśleć o czymś, co uciągnie TrueHD - coraz więcej filmów na BR wychodzi z takowym dźwiękiem icon_wink.gif

Może ktoś z Was spotkał się z tym "Pajonierem" VSX-D510?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio
Cenę za komplet podałem nieprzypadkowo – to że w tej chwili nie widzisz w wyszukiwarce nie znaczy, że trzeba zapłacić 2500zł za taki komplet.

Parę nowych E30 można kupić poniżej 900zł, więć realne jest 1600zł za 4 sztuki i 400zł za E25C.
To, że nie znajdujesz tego na „ceneo..” nie znaczy, że nie można ich kupić w tej cenie. To tylko kwestia cierpliwości..... Dlatego też w niewiele wyższej cenie można będzie gdzieś trafić komplet z E35C...

Poza tym Kolega jsemeniuk nie napisał, gdzie mieszka – a to dość istotna sprawa przy poszukiwaniu sprzętu (można dytowac swój profil i uzupełnić informację o sobie...)

jsemeniuk
Co do Pionka - trochę solidniej zrobiony niż następcy (nie myślę tu o 512, ale o późniejszych modelach: od 514 do 519). A w dodatku jak dla mnie - ładniejszy od nich icon_rolleyes.gif
Te kolumny (zarówno E30, jak i E20 czy ES20) nie będą zbyt wymagającym obciążeniem dla Pionka na tej powierzchni. Zakładam w każdym razie, że nie zamierzasz od razu robić sobie wrogów z sąsiadów i grasz w miarę normalnie, a nie na full.
Pwonien mieć realną moc ciągła co najmniej 5x40W przy 8 omach, więc przeżyjesz jakoś ten rok...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię dot lokalizacji - już uzupełniłem profil.
Mieszkam w Elblągu - toteż do Gdańska czy Olsztyna mogę bez problemu podjechać o ile zdarzyła by się fajna okazja.

Co do sąsiadów - spokojna głowa - o nich nie muszę się martwić - bo ich nie mam icon_wink.gif

Właśnie jestem na etapie poszukiwania owych JBLek E30 - podjąłem decyzję - obczytałem kilka recek - generalnie nie ma się do czego przyczepić - sprzęt nie jest audiofilski ale za tą cenę nie ma co oczekiwać.

Jedynie zastanawiam się nad centralem - czy w podobnej cenie nie znajdę czegoś "lepszego" niż DżejBiEl-E25C ? A E35C jednak swoje kosztuje...

O ile ktoś miałby jakąś ofertę na oku - będę dozgonnie wdzięczny!

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wielkie za odzew. Na innych forach olali mnie profesjonalnie icon_wink.gif
(a może po prostu nic nie potrafili doradzić sensownego)

P.S. Głośniki zamierzam zamontować tak, jak na przedstawionym poniżej zdjęciu:

©szyba audiostereo.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na szybko - żeby nie zakładać nowego tematu...
Pomyślałem sobie taką rzecz - w tym momencie ampli służy mi do odsłuchu stereo - jako tako się spisuje - nie narzekam.

Ampli Pajoniera chciałem przenieść do salonu i podpiąć nowe JBLe... ale - będę musiał kupić wzmacniacz 2.0.

Więc takie pytanko - na szybko - czy za 400zł kupię (używany) lepszy ampli niż Pioneer VSX-D510?
W takim wypadku Pioneer stary został by tak jak stoi - natomiast dokupiłbym nowy sprzęt do zasilania owych JBLek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślisz o używanym wzmacniaczu lub amplitunerze stereo za 400zł?
Bo jeśli ma być nowy, to poniżej tysiąca złotych nie ma sensu...

Natomiast z używek już coś rozsądnego (i grającego lepiej od Twojego amplitunera KD) znajdzie się bez problemu...
Pytanie tylko, czy masz jakieś dodatkowe wymagania (np. pilot ...)

Pozdrawiam
PS. Napisałeś, że uzupełniłeś swój profil - a nie wyświetla się miejscowość pod nickiem i informacją, kiedy dołączyłeś do Forum Audio...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosę się jeszcze do tego centera. Normalnie jest tak, że głośnik centralny powinien być tej samej firmy (a najlepiej tej samej serii) co kolumny frontowe. Chodzi o to, że firmy dopasowują go do frontów i czasem może się tak zdarzyć, że nie będzie ładnie uzupełniał przednich kanałów, tylko będzie wrażenie odcinania się dźwięku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy myślisz o używanym wzmacniaczu lub amplitunerze stereo za 400zł?
Bo jeśli ma być nowy, to poniżej tysiąca złotych nie ma sensu...

Natomiast z używek już coś rozsądnego (i grającego lepiej od Twojego amplitunera KD) znajdzie się bez problemu...
Pytanie tylko, czy masz jakieś dodatkowe wymagania (np. pilot ...)

Pozdrawiam
PS. Napisałeś, że uzupełniłeś swój profil - a nie wyświetla się miejscowość pod nickiem i informacją, kiedy dołączyłeś do Forum Audio...



RoRo - nie wiem czemu nie wyświetla się info - u mnie wszystko gra.
Co do ampli - oczywiście - szukam używki - tak powiedzmy do max 450zł z przesyłką - rozglądałem się na Allegro i jest kilka modeli,
ale muszę się zdać Wasze rady - ponieważ moja wiedza odnośnie modeli poszczególnych ampli jest znikoma - zajmuję się fotografią, a szerokopojęte KD to moje hobby - nic więcej icon_wink.gif

Wymagania co do ampli następujące:
  • 5.1 - z pre-outem na subwoofer
  • moc adekwatna do JBL E30 sztuk 4
  • pilot... przyda się - na pewno icon_wink.gif
  • design - nie musi być wyszukany - byle by nie straszył, kolor obojętny
  • dekoder DD, DTS, dwa wejścia po optyku


Pozdrawiam
Kuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - przez chwilę przewinął się temat stereo, a tu wracamy do kina domowego...
Jeżeli chcesz za 400-450 zł kupić uzywany amplituner kina domowego, to jego jakość będzie porównywalna z Twoim Pionkiem. Albo bedzie miał lepsze dekodery i więcej możliwości, ale np. gorzej zagra w stereo.

Więc pytanie, czy warto?

Jak dla mnie to albo poprzestań na stereo - albo poczekaj na większą kasę, bo mogą to być kiepsko zainwestowane pieniądze.
Jak już musi to być amplituner KD - to przynajmniej dozbieraj do 650-700zł i wtedy można już coś będzie wymyślić icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Już widać, że jesteś z Elbląga -czyli poprawka profilu podziałała icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie icon_wink.gif

Dawno mnie u Was nie było - rozjeżdżam się po świecie za tymi JBLkami icon_wink.gif
Dziś krótkie sprawozdanie...

Po primo - odpuściłem sobie systemy ratalne, poczekam do następnego miesiąca, zgromadzę trochę więcej
oszczędności i jednak zakupie cały zestaw "od ręki' za gotówkę. Teraz tak - sprawozdanie z poszukiwań JBL30
na terenie Trójmiasta... poszukiwania wypadły blaado.

Jedyny sklep, który miał coś w tym "sorcie" to sklep nie-dla-idiotów.
Jednak ich "slogan reklamowy" nijak pasuje do ceny - mieli JBL ES30 (nowszy model of kors) ale po 599zł sztuka - odpuściłem sobie icon_wink.gif
Central E35C mieli w normalnej cenie która oscylowała w granicach 420 zł

Rozejrzałem się w internecie - najtańsze kolumny JBL E30 jakie znalazłem były w cenie 430 zł za sztukę - co mi w miarę odpowiada.
Przy okazji będąc w sklepie(nie)dlaidiotów miałem okazję obsłuchać E-Trzydziestki - powiem szczerze że i wizualnie, i słuchowo baardzo, ale to bardzo przypadły mi do gustu - są masywne, ładne stylistycznie, a brzmieniowo spisują się znakomicie - byłem zaskoczony ich potencjałem "basowym' icon_wink.gif

Teraz pytanie do Was - o ile macie na oku jakąś fajną ofertę dot JBL E30 oraz E35C bardzo prosiłbym o jakieś info icon_wink.gif

Co do nowego ampli - zostaje mój Pajonier, kusił mnie ZENON (DENON) ale niestety nie mam wystarczających środków.

Pozdrawiam Serdecznie
Jake

P.S.
Jeśli mielibyście wybierać między wzmacniaczem Pioneer A-501R a PIONEER A-337 który byście wybrali?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...